• Aydın17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet EKEN : En İyisini En Ucuza Halka Vermek +-
03 Ocak 2017 Salı 22:54

Ahmet EKEN : En İyisini En Ucuza Halka Vermek +-

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Osman ÇELİKKOL Eken Grup Sahibi Ahmet EKEN Röportajı ile Çok Özel Röportaj Gerçekleştirdi

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Osman ÇELİKKOL Eken Grup Sahibi Ahmet EKEN Röportajı ile Çok Özel Röportaj Gerçekleştirdi.

 

Osman ÇELİKKOL : Biraz kendinizden bahseder misiniz ?

Ahmet EKEN : Anel Firması ile Çalıştım

1974 Diyarbakır doğumluyum. Lise sona kadar Aydında eğitimlerimi tamamladım. Dicle Üniversitesini bitirdikten sonra geri geldim. Nerelisin diye sorduklarında Diyarbakırlıyım diyorum. Nasıl bir yer diye sorduklarından dolayı Üniversiteyi Diyarbakır’da okudum. Daha sonrasında Akbank’ın tüm Türkiye’deki Elektrik işlerini yaptım. Anel adındaki firma ile çalışıyordum. Sonrasında geri geldim ve işyerimi açtım.

Ahmet EKEN : 30 TL ile Başladım

 İşyerimi açtığımda hiçbir şeyim yoktu. 30 TL ile başladım. O zaman için işyerime koyabileceğim bir şeyim yoktu. 6 metrekarelik bir yerde 2 tabure ile devam ettim. Daha sonra bir arkadaştan masa temin ettik. Elektrik tesisat işi ile sektöre adım attım. Aynı zamanda baba mesleğimdi. O zamanlarda çevremde yoktu. Maddi olanaklarımda yoktu. İşini iyi yapınca Allah veriyor.

Ahmet EKEN : İnsanlar Dürüstlüğü ile Bir Yerlere Varabiliyor

İşini takip edeceksin. Dürüstlükten şaşmayacaksın. İnsanlar dürüstlüğü ile bir yerlere varabiliyorsa varabiliyor. Birileri kandırarak, dolandırarak bir yerlere varamazsın. Bir yandan da ben Anel firması ile çalışırken çok ciddi miktarda bir maaş alıyordum ve o işi bırakıp geldim. Şimdi Allaha şükür İnşaat firmamız var, kafe işimiz var, elektrik işimiz var. Perakende toptan satışlar yapıyoruz.

Osman ÇELİKKOL : İlk elektrik işi ile başlayıp buraya kadar geldiniz değil mi ?

Ahmet EKEN : İnşaat İşine Girdik

Biraz önce söylediğim gibi elektrik işi ile başladım. Ufak işlerdi o zamanlar için. Sonralarda müteahhit işlerini almaya başladık. Daha sonra işlerimiz biraz daha iyi oldu. İnşaat işine girdik ve hala devam ediyoruz.

Osman ÇELİKKOL : Bütün işleri kendi firmanız ile yapıyorsunuz ve bu fiyatlarda değişime gidebiliyor değil mi ?

Ahmet EKEN : En İyisi Yapmak İstiyoruz

Bizim en büyük avantajımız birçok inşaatı kendi ekibimiz ile yapmamız. Bizim bir kazanç yanımız da bu. Fiyatlara da doğal olarak yansıyor. Güzel, kaliteli, modern, sürekli teknolojiyi takip etmemiz, görüntülü konuşma sistemi olsun, merkezi uydu sistemi olsun, güneş enerjisi panelleri ile çalışması gerekiyorsa bunlarla çalışılması olsun ve buna benzer şeyleri insanlara sunarken en iyi şekilde sunabilmek. Amacımız en iyi kalitede en iyi hizmeti sunmaktır. Ben bu işten çok para kazanacağım mantığı ile değil iyi bir hizmet vereceğim mantığı ile çalıştım. Kısaca bizim ideolojimiz en iyisini yapmak.

Osman ÇELİKKOL : Bu işin artıları eksileri nelerdir ?

Ahmet EKEN : Bütün İşlerimi Zevkle Yaparım

Kime sorarsanız sorun herkese göre bir işin zorluğu elbette vardır. Ben bütün işlerimi zevkle yaparım. Elektrik tesisatını yaparken de zevkle istekle yapıyorum, inşaatı da aynı şekilde hiç sıkılmadan zevkle yapıyorum.  Çok şükür hiçbir işimde bir aksaklık yok. Kafemizde de aynı şekilde devam ediyorum. Tabi bunları yaparken ben yalnız başıma yapmıyorum. Bu tamamen bir ekip çalışması. Çalışırken ekibini iyi seçerek, onlara gerekli maaşı, gerekli güveni sağladıktan sonra bu ekiple bir yola çıkıyorsun ve sistem kendi kendine işliyor.

Ahmet EKEN : En İyisini En Ucuza Halka Vermek

 Ben hiçbir personelimden de şikayetçi değilim. Bugün bütün ekibin hepsi işi  bıraksa da; bir işe kalkıştığın zaman o işin bütün zorluklarını bilerek giriyorsun. Bu yüzden önce kendimize güvenerek bu yola çıkıyoruz. Allaha inanarak bu yola devam ediyoruz. Nasıl söyleyeyim. Başkalarının ipi ile kuyuya inmemek gibi bir durum. İnşaatta da elektrikte de  kafede de çalıştığım bütün sektörde kendi işlerimizin en iyisini en ucuza vatandaşa ulaştırmak. Bugün Aydında en ucuz ve en kalite elektrik malzemesini Eken Elektrik verir.

Devam Edecek…

Röportaj : Osman ÇELİKKOL

_dsc6603.jpg_dsc6621.jpgsablon-017.jpg

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1334 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim