• Aydın22 °C

Mustafa ÇAKIR / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa ÇAKIR / Köşe Yazarı

ATATÜRK SOLAK MIYDI?

17 Ağustos 2012 Cuma 20:31

Aydın da sevindiğimiz 15 yıldır bitirilemeyen belediye binasını bitirdik diye övündüğümüz bir belediye sarayımız oldu. Sevinçle karışık bir partinin genel başkanını getirtip açılış bile yaptık. Doğal olarak da iç tefrişatını yaparken birçok Aydın’ın geçmiş zaman fotoğraflarını ve bu arada Ata’nın da eski fotoğraflarını tablolar yaptırarak salonlara ve koridorlara astırdık.

Ne tekim bu ATA posterlerinden biride Belediyenin yeni binasının altıncı katında merdiven başında asılı duruyor. Bu tabloda resimdeki Atatürk sol eliyle imza atıyor görünüyor.

Herkes birbirine soruyor Atatürk solak mıydı diye.

Ancak dikkatli olanlar hemen hatayı fark ediveriyor, Ata’mızın solak olmadığını. Çünkü aynı resimde, Atatürk’ün yaka cebindeki mendilde sağ tarafta görünüyor.

Buradaki ince ayrıntı fotoğrafı basan fotoğrafçı, filmi tersinden basınca olanlar oluyor ve resimde tersinden ayna görüntüsü veriyor. İşte bundan dolayıdır ki resim ters görünüyor. Velhasıl Ata’mızda solak görünüyor. Merak edenler gider bakar resim hala yerinde asılı duruyor.

Buraya kadar her şey normal de, Sosyal demokrat bir Belediye kadrosuna sahip, kısacası CHP’li bir Belediye Başkanının; hem de bayan bir Belediye Başkanı’nın başta bulunduğu ve yeni yapılan bir binada, yeni asılan bir portrede, böyle bir hatanın olması normal mi sizce? Bence normal değil. Çünkü bir ay önce genel başkanlarını davet ederek açılışını yaptıkları Belediye de böyle bir portrenin asılmış olması bence normal değil. Bunda muhtemelen bir maksat var ama ne olduğunu bende bilmiyorum. Acaba bizim atamızın solcu olduğunu ima etmek için, böyle bir şey düşünülmüş olmasın sakın. Şayet öyleyse valla pes doğrusu. Koskoca ATA bu kadar basit ve küçük hesaplara çekilmesine kabul edilemez buluyorum.

Ama gönlümde, inşallah bir hatadır diye teselli bulmaya çalışıyorum kendi kendime.

Ey ATAM (Büyük TÜRK) kalk da halimize bak.

www.aydinozel.com Mustafa Çakır  Elektrik Mühendisi

Bu yazı toplam 148438 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim