• Aydın24 °C

Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

Aydının Mülki Amirinden Şaşılacak Yüksek Performans

04 Ağustos 2012 Cumartesi 03:58

İçinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayının bolluk ve bereketi tüm ülkemizi baştan sona kucaklayarak devam ediyor.

 
Aydın İlimiz ise ramazanda bir başka güzellik daha yaşıyor.
 
Fakir, fukara, kimsesizler ve yoksullar başta olmak üzere bil cümle oruç tutanlar da tutmayanlar da mübarek ramazanın feyiz ve bereketinden kana kana nasipleniyorlar.
 
Kimileri farkında olmasa da...
 
Ayşe nine evinde bu gün çok telaşlıdır.
 
Yılların yorgunluğunu yansıtan kırışmış yanakları allaşıvermiş, derisi pörsümüş büzüşük elleri ve ayakları titremektedir.
 
Kendisine ramazan ayının güzel bir gününde bir haber ulaşmış o haberden sonra heyecanı doruğa çıkmıştı Ayşe ninenin.
 
Gece uyuyamamıştı. Sabah erkenden kalkmış kulube şeklindeki evinin önünü özene bezene temizliyor, içerideki eskimiş döşekleri, komşularının verdiği plastik sandalyenin üzerini ıslak bezle siliyordu.
 
Yorulunca elini ağrıyan beline dayayarak biraz dinlendikten sonra mırıldanarak "önemli misafir gelecek evime, her tarafı tertemiz etmeliyim" diyerek yine hamaratlığa devam ediyordu.
 
Diğer yandan üç çocuğu, kayın pederi, kayın validesi ve özürlü kocası ile birlikte aynı mekanı paylaşan Hatce kadın da telaşlıdır. Özürlülükten dolayı devletin verdiği paradan başka hiç bir geliri olmayan bu aile daracık odalarına sıkış tepiş sığıyor, komşuların katkılarıyle yaşayıp gidiyorlardı.
 
Hatce kadın da misafir beklemektedir bu gün. O haber ulaştığından beri ne sevineceğini biliyor ne de üzüleceğini...
 
İçinde bir burukluk oluşmuştu. Bir türlü sevinemiyordu. Yıkadığı çamaşırları odadaki iplere asmış, misafir şimdi nerede oturacak diye hayıflanıyordu.
 
Ayşe nine, Hatce kadın gibi fakir fukara, kırık kalpli onlarca evi ziyaret ediyordu bu misafir. Kimdi acaba bu kutlu ve şanlı misafir?
 
Bu kutlu ve şanlı misafir Aydın'ın Mülki Amiri, Valisi Sayın Kerem Al'dı.
 
Vali Kerem Al, yanına aldığı müftü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü ile birlikte önceden tesbit edilen aileleri gün be gün tek tek ziyaret ediyor, hem ramazan paketini kendi eliyle teslim ediyor, hem de farklı ihtiyaçları varsa onları gideriyordu.
 
Ziyaret edilen aileler bu güne kadar hiç bir Vali kapımızı çalarak bize misafir olmamıştı. Biz Valimizle gurur duyuyoruz diyerek göz yaşlarına hakim olamıyorlardı.
 
Sayın Vali bir taraftan fakirleri sevindirirken diğer taraftan Temmuz-Ağustos sıcağına ve üstelik oruçlu olduğuna aldırmadan yapımı devam eden göletleri yerinde inceliyor, içme suyu ve yol yapım çalışmalarını denetliyor, ören yerlerindeki kazı çalışmalarını takip ediyordu.
 
Sadece bu çalışmalarla yetinmiyor, nerede devletin bir yatırımı var, nerede köylünün, kırsal kesimlerde yaşayanların ihtiyaçları var oraya uzanıyordu eli. Ya Rab! ne bu performans. Can mı dayanır buna...
 
Evet bir Mülki Amir vatan sevgisi, bayrak aşkı en önemlisi insan sevgisi ile doluysa o zaman tüm zorluklar, aşılması gereken engeller toz duman olur hizmete doğru uçar gider.
 
İşte Valimiz Sayın Kerem Al, Aydın için bir şans, bir velinimet olarak yıllara meydan okuyan yüce dağlar gibi bütün görkemiyle, hizmete susamış, hizmet aşkıyla yanıp tutuşmaktadır.
 
Hem enerjisi ve üstün hizmet anlayışıyla hem de uzlaşıcı ve beyefendi kişiliğiyle Aydın'a örnek bir şahsiyet olduğunu çok kısa zaman diliminde göstermiştir.
 
Yolunuz açık, hizmetiniz daim olsun Sayın Valim. Aydın adına binlerce teşekkürler...
 
www.aydinozel.com Bekir Aygül Yörükoğlu
Bu yazı toplam 100307 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim