• Aydın41 °C

Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

MYANMAR , SOMALİ ve TÜRKİYE

12 Ağustos 2012 Pazar 19:56

Sayın  başbakan  , sayın  eşi  Emine  hanım  ve kızları …Bu günler de  iyilik  meleği  gibi Dünyadaki  Açları  doyurmak  için  hummalı  bir  uğraş  içindeler . Tabi ki  medya da  yanların da .

                        Myanmar  nerede , Somali  Afrika ‘ nın  neresin de .Başbakanlık  adına  bankalar da  hesaplar açılıyor . Duygusal halkımız  da  katkıda  bulunuyor.

                        Daha  önce  meşhur  Deniz  Feneri  olayı  oldu . Alman  adaleti  nereye  kadar  uzandığını  ortaya  çıkardı ,  bizim  adalet  mekanizması  kilitlendi. Sonuç   sıfır. Almanya  adaleti   tarafından isimleri  açıklananlar ,  KAÇMA  olasılığı  olmadığı gerekçesi  ile  adı  geçenleri  bizim adli  makamlarca  tahliye  edildiler .

                        Ama   iddianamesi  dahi  somut  olmayan   Ergenekon , balyoz  vs . gibi  safsata davalarla  içeri de  tutulmaya  devam  edilen , siyasiler , kahraman  Türk  askerleri , gazeteciler , yazarlar . Tek  suçları  Atatürkçü  olmak . Ülkeyi  terör  örgütüne  karşı  savunmak . Ama  terör örgütünü  destekleyen  partiyi  Mecliste  15.000  Tl  maaşla  beslemek.

                        Çok  garip  bir  ülkeyiz .

                        Kendi  halkı açken , dünya  açları  için  seferber  olmak .

                        PKK  terörü  ile  uğraşılacağına  , komşuların  iç  işlerine  müdahil  olmak .

                        Bankalar  ..  Ekonominin  açları .  ve  sömürücüleri . Halkı  yok etmek  için  ellerine her  türlü  silahın  verildiği  Ekonominin  ağa  babaları . Kredi  limitetesi  uygun  olmayan  yandaşlara Milyon  dolarlarca  kredi  açmak  için  her  imkanı  seferber  eden  bankalar , sade ve  emekli , çalışan  bir  vatandaş  için  presadörü  uygulamak  uğraşı  veren

Bankalar , hatta  devletin  bankaları .

                        Bir  garip  ülke  konumundayız . Yönetenler  Zengin , halk  fakir .         Yönetenler kendi ülke  halkı için değil de  dünya  ülkelerinin  derdine düşmüş  durumda.

                        Sayın  Başbakanın  eşi  ve  dışişleri  bakanı  ve  eşi  Mynamar  ( Her nerede ise) Bir  uçak  dolusu  gıda  yardımı  ile  bu  ülke de  boy  gösterdiler  ve  ağlama senaryosu ile basında boy  gösterdiler.

                        Bu  ülke de binlerce  aç  ve açlık  sınırı  altında  yaşayanlar  var . Bu  ülkede  her gün  verilen  onlarca  şehit  için  kan  ağlayan  aileler  var .

                        Gelin  onlar  içinde  ağlayanlara  katılalım.

                        Sizleri  seçen  halkın  refahını  yükseltme  uğraşını  görelim .

                        Saygılarımla .

Bu yazı toplam 100095 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim