• Aydın18 °C

Sefer SARI / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sefer SARI / Köşe Yazarı

AYDIN'DA BURUK BİR 30 AĞUSTOS

31 Ağustos 2015 Pazartesi 19:19

  Bildiğiniz üzere dün 30 Ağustos Zafer bayramımızın yıldönümü idi. Aydındaki kutlamalar o kadar buruk o kadar coşkusuz ve o kadar boş geçti ki bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim.

Peki biz zamanla milli değerlerimizden milli bayramlarımızdan uzaklaşıyormuyuz. Yada artık milli bayramlar sadece resmi tatil günü olarak mı görülüyor.

Uzaktan bir kuşbakışı olarak tören alanına bakalım. Görevli emniyet birimlerini çıkarın. Katılması mecburi olan protokol üyelerini çıkarın. Geriye sanırım 100 kişi bile kalmıyor.

Bundan 20 yıl öncesini düşünün menderes bulvarında adım atacak yer bulamazdınız. Efelerin gösterileri, sivil toplum örgütlerinin katılımları, gece fener alayları, daha ne kadar sayalım.

Ne oldu bize Aydın halkı olarak. Herkes diyecek ki etkinlikler iptal edildi. Haklısınız ama bu halk 12 eylül öncesi can güvenliği yok iken bile 30 Ağustos’larını meydanlarda geçirirdi.

Tabi bunun yanın da bir aydır aydın için kulaktan kulağa fısıltı gibi yayılan bir dedikodu var. Konu şöyle: Aydında 2 adet canlı bomba istihbaratı alınmış herkes birbirini uyarıyor sakın kalabalık yerlerde dolaşma diye. Bu konuda resmi bir açıklama varmı ? Hayır yok. Peki çıkış noktası neresi? Bilinmiyor. Gerçeklik payı nedir ? bilinmiyor.

Sonuç protokol üyeleri halkın olan kadar kısmını selamlayıp vazifelerini yerine getiriyor. Yazık hemde çok yazık tamda milli birlik ve beraberlik içinde dosta düşmana karşı coşkuyla 30 Ağustos’ları kutlamamız gerekirken çok yazık. 

Bu yazı toplam 83457 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim