• Aydın41 °C

İsmet TÖR / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsmet TÖR / Köşe Yazarı

Terörün kesin Çözümü

20 Eylül 2011 Salı 00:17

Merhaba değerli Aydın Özel okurları,

 

Son yazımdan sonra baya bir canımı sıkan gelişmeler yaşandı maalesef ülkemizde ve halen daha yaşanmaya devam ediyor, ne mi tabi ki terör olayları.

İç huzurun ve barışın sağlanamadığı bir ülkenin büyük ülke olamayacağını tarih kitapları hep işlemiş ve işlemeye de devam ediyor. Bütün dünyanın gıpta ile baktığı bir ülke haline gelen ülkemiz ileri ekonomi durumu ciddi yapılanma ve demokratik adımları atmaktan korkmayan siyasetçilerin olduğu bir dönemde barışın sağlanamamış olması inanılmaz üzücü.

Ve bu durum süper güç olabilecek ülkemizi durdurmak isteyen yabancı ülkelerin ve ülke içindeki kötü emelli insanların ekmeğine yağ sürüyor. Tarih boyunca Türkiye Cumhuriyeti ne zaman atılım içine girmişse muhakkak birileri terör olaylarını körüklemiş birçok insanımız ölmüş veya öldürülmüştür. Örnek Turgut Özal ile başlayıp Uğur Mumcu, Eşref Bitlis ve o dönem bu insanlarla beraber hareket eden birçok rütbeli asker, siyasetçi ve düşünce insanı hayatını kaybetmiştir. Ve ülkemiz onlardan sonra onlarca yıl geriye gitmiş onlarca değil binlerce can kaybı vermiş, göçler nedeniyle yüz binlerce ailenin büyük şehirlerde yok oluşuna tüm Türkiye olarak şahit olmuşuzdur. Kötü emelli odakların hesaplaşması kimi zaman bir masum çocuğun kimi zaman tecrübesine bakılmaksızın nasılsa bizde kahraman Mehmetler çok var diyip kahpe mermilere hedef edilmiş veya olmuş Mehmetçiğin kimi zaman ise gitmesini istememiş ama oğlu kandırılmış veya o şartlara sürüklendirilmiş, kötü siyasetin yarattığı hain çocuk rolü olan pkk lı bir oğlanın mezarının başında ağıtlar yakan bir annenin ömrü boyunca dinmeyecek bir ızdırabına sebep olan olaylar ve bedeller ödedik tüm Türkiye olarak. Bir anneyi düşününki bir oğlunun mezarının başına gittiğinde şehit annesi ünvanı alırken arada iki metre olan diğer çocuğunun mezarına gittiğinde ise terörist annesi damgası yemesini vicdanı mantığı olan hangi insan nasıl karşılar nasıl açıklar nasıl izah edebilir ki. Şunu artık görmeliyiz bizim bizden başka dostumuz yok bunu tarih boyunca görüyoruz atalarımız beraber savaşmış kanıyla canıyla bu ülkeyi bize miras bırakmışlar biz ne yapıyoruz kötü odakların emellerine yenik düşüp atalarımızın bıraktığı mirasa kardeş kanı lekesi sürüyoruz.  Sadece bu günü değil yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın geleceğimizin yara almasına sebep oluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan her birey kim olursa olsun illa savaş zamanında mı birbirimize sahip çıkacağız neden güzel günlerimizi beraber yaşamıyoruz neden yarınlarımıza sahip çıkmıyoruz bunu anlayamıyorum.

Terör olayının aslında çok ama çok basit bir çözümü ama kesin çözümü mevcut.

Ama söylemeden önce şunu belirtmek isterim ki yüce Allah’ın herkezi farklı bir ırkta farklı bir dinde farklı bir dilde veya farklı bir renkte yarattığı bir dünyada kimsenin haddine olmamalı ırkçılık yapmak.Öncelikle insanlara bakmayı değil görmeyi öğrenmeliyiz.

Çözüme gelince de öncelikle kürt halkı (kendim bir kürt kökenli vatandaş olarak söylüyorum.) mitinler düzenleyip kendi temsiliyetini kendisi yapmalı pkk veya bdp  değil. Çünkü kürt kelimesi terör, kan ve hainlik ile anıldığında sadece kürt veya türk milliyetçiliği değil tüm halkların kardeşçe yaşadığı ve kendini gördüğü Büyük Türkiye Cumhuriyeti milliyetçisi bir insan olarak beni inanılmaz üzüyor.

Bu mitinler esnasında Türkiye Cumhuriyetinin her bireyi bu mitingleri desteklemeli ve en önemlisi siyaset adamlarımızın Cumhur Başkanı’ndan, iktidar partisine oradan siyasetin ve bir ülkenin olmazsa olmazı muhalefet partilerine oradan tüm kesimleri temsil eden değerli düşünürlerden sanatçılardan medyaya kadar herkezin top yekün bu harekete destek vermesi arkasında durması ve yürüyüşlere katılması gerekiyor.

Ve siyaset adamlarımızın bir an önce hazır anayasanın konuşulduğu bir dönemde her kesimden insanı dinleyerek tüm 70 milyon insanın kendisini varlığını içinde hissedeceği ve özgürce savunacağı bir anayasa yapılmalı. Bunlara ayak uyduramayan insanlar zamanla ötekileşip yalnızlaşacak ve yok olmaya mahküm olacaktır.

            Ben düşüncelerimde her daim hür, dünyanın en gelişmiş ilk beş ülkesi arasında Büyük Türkiye Cumhuriyetini hissetmişimdir. Bunu başaracak güçteyiz önce buna inanmamız lazım atalarımızın bize bıraktığı mirası bizlerin çocuklarımıza daha güçlü bir şekilde bırakmamızın bir gereklilik yada boynumuzun borcu olduğunun kanısındayım.

Çok hassas olan ve üzerinde daha çok fazla yazmam ve düşüncelerimi dile getirmem gereken bir konu bu aslın da lütfen kimse önyargı yapmadan okusun bunları kısa bir yazıya sığdırmam gerektiğinden eğer bir yanlışlığım veya hatam varsa affedin, farklı bir platformda çok daha fazla kitleye bedeli ne olursa olsun huzurun ve barışın tüm 70 milyona yayılması için bu tezi savunmak isterim.

Yalnızca ülkemizin değil dünyanın geleceğini şekillendirecek olanlar düşüncelerini hiçbir baskı altında kalmadan dile getiren ve onu kararlılıkla yapacak bireylerin devletlerin olacaktır.

www.aydinozel.com İsmet Tör

Bu yazı toplam 101297 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim