• Aydın41 °C

Mehmet PALA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet PALA / Köşe Yazarı

Terör de Sona Doğru mu

22 Eylül 2012 Cumartesi 18:32

Bu soru, milletimizin tüm fertlerinin müşterek arzusu olan Terör sona ermelidir, temennisine Terörün sona doğru bir seyir halinde olduğunun bir kanaat haline geldiğidir.

Evet son zamanlarda günde 10 şehit haberi geliyor. Bu Şehitlerin çoğu göğüs göğüse çatışmalarda değil, terörist eylemlerde şehadet şerbetini içiyor.

Terör örgütü son zamanlarda siyasi iradenin kararlı ve her türlü lojistik destekle hareket eden güvenlik güçlerimize karşı koyamayınca ve Terör örgütünde başgösteren dağılma belirtileri dalga dalga memleket sathına yayıldıkça kandırılımış bir şahısla yapılabilen terör olaylarıyla ben ayaktayım, gücümden birşey kaybetmedim diye propaganda yapma gayretindedir.

Hiç bir haklı gerekçe Terörü meşrulaştıramaz. Sağlıklı hiçbir insan teröre bulaşmaz. Psikolojisi sağlam hiç bir insan teröre bulaşmaz.

Terörle Hükümet düşürülemez. Terörden siyaseten rant bekleyenlerde sağlıklı değildir. Demokrasi inançları yoktur. Kendilerine güvenleri yoktur.

Teröriste anladığı lisanla konuşmak, cevap vermek gerekir. Teröristten merhamet de beklenemez. Devlet her terörist saldırıdan dersler çıkartarak tedbir almakta ihmal göstermiyor.

Güvenlik güçleri, Asker terörle mücadele için ne gibi silah ve teçhizat istiyorsa en kısa zamanda tedarik ediliyor.

Bayramda bile can yakmayı düşünen, terör örgütü çaresizliğini gösteriyor.

Terörist kendisi gibi düşünen siyasiye, çekinmeden sarılıyor. Siyasi de aynen cevap veriyor.Teröriste sarılıp öpen siyasi Demokrasi katilidir.

Türkiye teröre ve Teröriste karşı kenetlenmiştir. Tek yürek olmuştur.

Görev alanında Terörle mücadele ermek gibi bir görevi olmayan, Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay dahi Terör Kaybedecek, İnsanlık kazanacak demiştir. Evet İnsanlık kazanacaktır.

Terör örgütleriyle istihbarat örgütlerinin işbirliğini cesaretle dile getiren memleket evlatları hunharca öldürülmüştür.

Ancak Türkiye de teröristin son çırpınışlarıdır. Güvenlik güçleri ile siyasi irade aynı amaçta birleşmişlerdir.

Son zamanlarda artan Şehit haberleri karşısında misliyle artan teröristin etkisiz hale getirilmesi öldürülmesi, teslim olmaları gerçekten terör örgütünün PKK nın sonun başlangıcında olduğunu gösteriyor.

Terör örgütü etkili sailahlarla, erken uyarı bilgileriyle ininde yok edilmeye mahkum hale geldi. Onun için kurtuluş yoktur. Avrupa kökenli bütün terör örgütleri yok oldu. Bizdekilerde yok olacaktır. Panik yok, Terörle mücadelede tavizsiz uygulama çok net bir şekilde görülüyor.

Son zamanlardaki Terör olaylarının faillerinin tespiti yakalanmaları ve öldürülmeleri Devletimizin, Güvenlik Güçlerimizin kuvvetini ve istihbarat bilgilerinin doğruluğunu ortaya koyuyor.

Ümidimizi kaybetmedik, dirsek temasına devam etmeliyiz. Ufak ihmallerden alınacak dersler mutlaka vardır.

Ancak gidişat Terörde sona doğrudur. İnşallah Terör yok edilecektir.

www.aydinozel.com  Avukat Mehmet PALA Köşe Yazarı

Bu yazı toplam 99533 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim