• Aydın24 °C

Hasan BİNAY / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hasan BİNAY / Köşe Yazarı

AYDIN VE KÜÇÜK AKILLAR...

15 Kasım 2016 Salı 22:30

Son birkaç yıldır sıkça duyduğumuz, adına 1+1 dediğimiz ve son zamanlarda bol miktarda geliştirilmeye başlanan daireler sadece salon ve yatak odası mekanından oluşan, ıslak hacimler dışında bunlardan başka odası olmayan dairelerdir. 

Genellikle yatırım amaçlı kullanılan bu daireler özellikle son yıllarda yoğun ilgi görüyor. Bu yoğun ilgi o kadar arttı ki son dönemde geliştirilen bazı projelerde bu tip dairelerin geliştirilme oranı projedeki toplam daire oranının yüzde 50'sini oluşturabilir seviyede.

Bulundukları yere göre talep görme niteliği farklı olan bu tip evler farklı hedef kitlelere hitap ediyor. Mesela okullara yakın projeler öğrenciler tarafından tercih edilirken şehir merkezine ve alışveriş merkezlerine yakın olan bölgelerde ise çalışan bekar veya evli genç çiftler tarafından tercih ediliyor.  Ticari açıdan bakıldığında bu tip mülkler fiyatları nedeni ile daha erişilebilir olduğundan daha kolay alınıp satılabiliyor ve kiralanabiliyor. Küçük de olsa bir evim olsun, param bankada ya da yastık altında durmasın mantığı ile hareket eden akıllı yatırımcıların ilk tercihi oluyor.

Küçük bir hesap yaparak da bunu anlamamız mümkün aldığınız en ufak bir 1+1 dairenin 10 yıllık kirası neredeyse evin kendi parasını çıkartıyor. Bunun yanında evin kazandığı değer çok daha iyi.

Buraya kadar bu dairelerin akıllıca ve doğru amaçla kullanıldığında işinde güvenilir İnşaat ve emlak firmaları ile birlikte çalışarak daha akıllı yatırımlara imza atılabilir.

Çünkü; Aydınımızın O kadar güzel başarılı eğitimcileri ve öğrencileriyle dolu olan üstelik her yıl daha da fazla öğrenci alan bir Üniversitesi var.

Gelen öğrenci ve eğitimci Gelişen Türkiye gibi yenilikçi ve modern. Buda inşaat sektöründe yeniliklere daha modern ve sosyal aktiviteli konsept daire ihtiyacını doğurmakta inşaat firmalarının da bu konuda kendilerini geliştirmekte oldukları gözden kaçmıyor.

Tek sorunumuz şu ki AYDIN İYİ VE MODERN YÖNETİLMİYOR.

Mesela Doğu gazi bulvarı ve zafer meydanı trafik yönünden kabus olmuş durumda zafer meydanından form'a kadar uzanan hatta kaldırımların genişletilerek ortaya çift raylı sistem yapılıp yaya ve tranvaya açık olması ana trafiğin alttan verilmesi sizce nasıl olurdu.

Aydınımızın Tarihi motifleri ile süslenmiş istiklal caddesi benzeri .....

Umarım Bahene üreterek karşı çıkan yöneticilerimiz olmaz.. Yok zemin, yok nasıl olur, yok proje gibi... İsteyin yeter.

Sevgiyle Kalın Daha Güzel Bir AYDIN için...

Hasan BİNAY - Köşe Yazarı

Bu yazı toplam 103226 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Dürüstlük
Şafak söker
Söyledikleriniz yabancılarla olmaz yazarım ne zaman olduki aydın da akıl hocaları Aydınlı değilki
28 Ağustos 2017 Pazartesi 14:14
95.14.227.208
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim