• Aydın22 °C

Şerif Ali DEĞİRMENÇAY / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şerif Ali DEĞİRMENÇAY / Köşe Yazarı

Bizim ŞEHİDİMİZ, garibanın GEMİ(CİK)LERİ var

07 Ağustos 2012 Salı 20:38

“Bir de “gemi(cik)leri” var gariplerimin…”

 

O kadar derde düştük ki? Hangi birisini söyleyeyim…

 

Vatan toprakları satılırken, bu arada bizim neler yaptığımızı düşündüm bir anda:

Ben de milletimin nasıl kandırılarak satıldığımızı merak ettim ve çıkan tabloyu maddeler halinde paylaşmak istedim..

1.                          Yaklaşık 5 milyon genç ve aileleri ile birlikte belki de 7-8 milyon kişi, KPSS sınavı sonucunu beklemekte ve bir umut belki atanma derdine düşmüş,

2.                          Yaklaşık 5 milyon genç ve aileleri ile birlikte belki de 10 milyon kişi üniversite sınav sonuçları derdine düşmüşler,

3.                          Yaklaşık 10 milyon kişi yeni eğitim sisteminin ne getireceğini bilemediğinden çocuklarının derdine düşmüş,

4.                          Yaklaşık 30 milyon kişi, diyanet merkezli hutbelerde, dinimizin temizliğe verdiği öneme atfen ”çevrenin temiz tutulması üzerine”  camilerde yapılan vaazlar ile ibadet uğruna temizlik derdine düşmüşlerdir. Ancak gözü önündeki devlet malının peşkeş çekilmesi ile ilgili bilgilendirme yap(a)madıkları için, bizler çevre temizliği ibadeti derdinde gark olmuş durumdayız. (bununla ilgili, Yaşar Nuri Öztürk hocanın “Maun Suresi Böyle Buyurdu” kitabını okumanızı tavsiye ederim. Bazılarını söylediğimde okumamak için direndiklerini gördüm. Korkmayın değerli dostlar; ben okudum, İman konusunda (Rabbim korusun) herhangi bir zaaf içine girmedim çok şükür…

5.                          Yaklaşık 10 milyon belki daha fazla devlet memurumuz var, ben de onlardan birisi olarak alınan komik maaş ile alınan ev-arabanın ödenmesi için çekilen kredileri ödeme derdine düşmüş durumdayız!!!!!!!!!!!

 

Bu maddeleri, belki oranları değiştirilerek çoğaltmak mümkündür. Burada genel bir tablo çıkarmak istedim. Yani anlayacağınız hepimizin bir derdi var ve bu dertlerimizi dikkat edersek her yıl rutin tekrarlanan dertlerdir.

Yani herkes “senin derdin dert midir, benimkinin yanında”türküsünü sürekli söylemekte..

 

Türkiye toprakları satılıyormuş, bilmem ne olduğu belli olmayan devletler kuruluyormuş bize ne, bu devletler bizden toprak alacaklarmış, kime ne..

 

Ne olacak ben aç kalırsam zaten doyururlar beni toprakta veriyorlar: yalan mı kardeşim işte ispatı:

(Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Philip Gordon, Amerikan Büyükelçisi Francis Ricciardone, ABD İstanbul Başkonsolosu Scott Frederic ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, iftar çadırında beraber yemek dağıttı. Ricciardone daha sonra bir vatandaşın vize sorununu dinledi. Vize alamayan vatandaş, ABD’nin Türk vatandaşlara uyguladığı vize şartlarının ağır olduğunu söyleyerek sitem etti. Ricciardone ise 'Hepinizi Amerika'da görmek' isteriz yanıtını verdi. Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21106790.asp )

 

Bak bir de Amerikalılar kötü diyorlar. Koskoca bakanlar elleriyle vatandaşlarımızı doyuruyor ve birde vize sorunu çözüp ülkelerine de davet ediyorlar..

“Zaten orda gönülleri fetheden bir gönül elçimiz de bulunmakta” sorunda kalmadı…

“Ancak şunu söylemeliyim ki: Rabbim hiçbir Müslümana böyle iftar yapmaya mecbur bırakmasın inşallah” kaldı ki oradakiler buna mecbur da değillerdi!!!!!!!!!

 

Neyse ben son maddeyi de yazıp kendime derdime düşeyim tekrar…

 

6.                          Ancak geriye kalan bir 5 milyoncuk nüfusumuz var ki:

yalıları var, lüks cipleri var….bir de “gemi(cik)leri” var gariplerimin…

 

Dikkat edin, ibadet olsun diye onların da sokağını biz temizliyoruz….Benden söylemesi….

 

Nasıl yaşarsanız son nefeste öyle olur?  Bir gün olur da: çocuklarımız bizimle ilgilenmez sokaklarda “aç-sefil-aşağılık” bir şekilde yaşamak zorunda kalırsak hiç şaşırmayalım. Biz ne ekersek onu biçeriz. Çocuklarımız der ki: Gidin Amerikan çadırlarına….(Rabbim korusun).

 

Gördünüz mü “Bu kadar derdin içinde şehitlerimizi bile yazamadım…ŞEHİTLER…NE YAZMALIYIM, BOŞUNA NARA ATMANIN BİR ANLAMI VAR MI???…Her zaman aynı yazılar…Önceki yazı da da yazdım aynı şeyi. Onlar şehit oldular, ölümsüz… Rabbim bizleri affetsin.

 

Ama bir önerim olsun kendimiz için, facebook denilen paylaşım sitesinde  yazdığımı aktarayım:

 

Hükümetten Rica Ediyorum: Tüm Milletvekilleri Ve Bakanlar İstifa Etsin...Vatan Sevgisi İmandandır(Hz.Peygamger) Hadisine Göre Cemaat Ve Diğer Dini Gruplar Dini Çok İyi Bildiklerine Göre İmanları Çok Güçlü, Öyleyse Vatan Sevgisi Onlarda Daha Güçlü Demektir!!!!!!Top Yekün Taarruz Emri İle Birlikte, Başta Vekiller,Bakanlar,Cemaat Reisleri Önde Bizde Arkalarında Haydi Sınıra...Yalnız Önceki Savaşlarda Olduğu Gibi Memleketi Beyazlara Veya Alacalara Bırakmadan.....Sınırda Ne Kadar Dağ Tepe Varsa Bayrağı Dikmeye.....Şehit Şehit Şehit… Birazda Nara Atanlar Oralarda Olsunlar......

Allah’ a emanet olunuz…..

 
www.aydinozel.com Köşe Yazarı Yrd. Doç. Dr. Şerif Ali Değirmençay
 
Bu yazı toplam 100034 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim