• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

4+4+4 : 12 Yıllık Kesintisiz Eğitim Saçmalığı

23 Ağustos 2012 Perşembe 03:00

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Milli Eğitim Bakanlığı nın bu sene uygulamaya geçeceği 4+4+4 : 12 yıllık kesintisiz eğitim ile ilgili düşüncelerimi aktaracağım.

İşimize geldiği gibi alıyoruz

Milli Eğitimde olsun diğer Bakanlıklarda olsun Avrupa Birliği Kriterleri, AB de şöyle , AB de böyle derken işimize geleni geçiriyoruz meclisten. Misyonumuza, fikrimize ve zikrimize uygun bir AB projesi, AB Kanunu varsa hiç geçiktirmeden ülkemize derme çatma uyguluyoruz. Hayırlı Olsun.

4+4+4 : 12 yıllık kesintisiz eğitime karşıyım

Okullarda verilen eğitim belli, bu bağlamda çocuklarımızı 12 yıl boyunca pranga ile Okullara bağlamak kadar saçma bir durum yok. Eğitimde bile olsa kimseyi 12 sene okula gitmeye zorlamak bence yanlış.

60 - 66 aylık çocuğun 1. sınıfta ne işi var

İlkokul 1. Sınıf Öğretmenleri ne mi acımak lazım, yoksa çocuklarımıza mı bilemiyorum. Okul Öncesi diye birşey var, oralarda gerekli eğitim verilirken, 5 buçuk yaşındaki bir çocuğun okula gönderilmeye mecbur bırakılması yazık diyorum. İlkokulları okul öncesine çevirmeye çalışıyorsanız Okul Öncesini kaldırın. Sınıf Öğretmenleri 5 ve 5 Buçuk yaşındaki çocuğa bakacak eğitimi almadılar.

İmam Hatip açmayın diyen mi var size ?

İmam Hatip okullarını kaldırcaz diye zamanın beceriksiz yöneticileri bütün Meslek Liselerinin sonunu hazırladı ve birçok vatandaşımızın hayatıyla oynadılar. Şimdi ise İmam Hatip Ortaokulları açmak için yine Beceriksiz yöneticler Eğitim Sisteminin anasını ağlattınız. 5+3 yapsaydınız, İmam Hatip orta okullarını açsaydınız ne olurdu. Bir çok mağdur yaratarak, herkes kendi derdiyle uğraşırken siz emellerinize ulaşıyorsunuz ancak çok vatandaşımızın ahını aldığınız belirtmek istiyorum.

Birkaç Seneye Sistem Oturur

Zaten hep bundan kaybetmiyormuyuz, Sistem oturana kadar okula giden Ali ler kimin umrunda, 3 ve 5 Mehmet in umurlarında olmadığı gibi.. Bu kadar köklü bir sistem değişikliği yapıyorsunuz, Yeteri kadar ne Dersliğiniz var ne de Öğretmeniniz.

Öğretmen Düşmanlığı Neden?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Öğretmenlerimiz Beceriksiz ve Tembel gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bu konuda sadece Balık baştan kokar diyorum.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 734 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim