• Aydın25 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Abdullatif Şener

20 Ağustos 2008 Çarşamba 22:50

Bir süreç yaşanıyor, hem de öyle bir süreç ki bir üst düzey yöneticinin kendini alaşağı etme süreci diyebiliriz. Abdullatif Şener.

       Çok merak ediyorum Abdullatif Şener tarzı Siyasetçilerin artık bu ülkede lider olma şansı var mıdır, yok mudur? Bence yok! Abdullatif Şener bu Ülkeye, ne 2. bir Başbakan Recep Tayip Erdoğan dönemi yaşatabilir nede bu ülkenin yaralarını sarabilecek bir istidada kabiliyete ve güce sahip olabilir?

       Yazıma direk yargılarla girdim çünkü yargılarım oluşmuştu sonu beklememin anlamı yoktu ve bu ulaştığım yargıların nedenlerini sıralamaya çalışayım.

       Şöyle bir durum var öncelikle Sayın Abdullatif Şener Ak Parti dönemindeki ekonomik faaliyetlerin yanlış olduğunu ve özellikle özelleştirmeleri eleştirerek kendi kuyusunu kendisi kazıyor. Sen Başbakan Yardımcısı ol, Sen Kararların altına imza at ve sen o yapılanlar yanlıştı de. Kusura bakma Sayın Abdullatif Şener sen Erkan Mumcu faciası kadar bile olamayacaksın. Erkan Mumcu sana oranla çok daha akılcı bir hareketle istifasını verdi ve yolunu çizdi. Ancak Özellikle Söylüyorum bu Ülkede Kendi İmzasını eleştiren biri Lider olamaz.

       Şuanda Abdullatif Şener’in biraz medya tarafından biraz da artık bilmiyorum nereden geliyor bir yerlerden pofpoflanmasının bir sebebi, bir lidermiş gibi gösterilmesinin en önemli sebebi Ak Partinin başına gelen talihsiz kapatma davasıdır.

       Sayın Abdullatif Şener Çok iyi bir insan olabilir, hatta çok iyi bir Başbakan yardımcısı olarak ta gördük kendisini, ancak liderlik başka bir şeydir. Özellikle Başbakan Recep Tayip Erdoğan gibi bir lider gördükten sonra Türkiye, bu ülkedeki pasif lider anlayışının çöktüğü bir dönemde, boşu boşuna liderlik için yeni bir oluşum peşine düşmemelidir. Bir laf vardır başarılardan başarıya koşan birisi iseniz görevinizi doruk noktada bırakmalısınız ki gelecekte efsane olarak anılmayı hak edin.

       İkinci bir şık var birde o da şudur. Sayın Abdullatif Şener yeni oluşumu en üst seviyeye getirir ve liderlik koltuğuna başkasını oturtabilir. O zaman Abdullatif Şener tarzı bir şey olmuş olur 2. adam olma yönüyle süper meziyetleri olan Abdullatif Şener olması gerekeni yapmış olur. Ama burada bir yanlış var. Kurulan siyasi irade yine başarılı olamaz. Çünkü armut piş ağzıma düş anlayışını da artık bizim ülkemiz kaldıramıyor. Liderler artık kendi oluşumlarını kendileri yapmak zorundadırlar. Başkasının oluşumuna liderlik yapan bir başkanda başarıyı yakalayamaz.

       Sonuç olarak Sayın Abdullatif Şener oluşumuna yollarında başarılar dilemek dışında elimizden gelen çok bir şey olmayacaktır. Ben gerekli uyarıları yaptım. Başarılı İnsan Zirveye çıktığı zaman orada Jübilesini yapmalıdır. Yoksa geçmişini yad ederek geçirecek bir siyasetçi olması muhtemeldir.

Bu yazı toplam 716 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim