• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Acaba Bütçe mi Açık veriyor ? İyi Bayramlar...

20 Eylül 2009 Pazar 23:15

11 Ayın sultanı Mübarek Ramazan Ayının son perdesi Ramazan Bayramını coşkuyla kutlamaya devam ediyoruz. Yazım vesilesiyle Öncelikle Aydın, Türkiye Olmak üzere tüm Dünyadaki Müslüman Din Kardeşlerimizin Ramazan Bayramını kutlarım. Allah tan Nice güzel yarınlara vesile kılmasını Temenni ediyorum…

19.09.2009 gecesi yani Arefe günü Saat 22.15 sıralarında Zafer Meydanın da Trafik Kontrol noktası oluşturan  2 adet polis Memurumuzun tavrı çok garibime gitti. Arabalar seri bir şekilde yoğun olarak geçiyordu. Tabi Ramazan Bayramı öncesi Ticaret Lisesi bölgesinde Pazar kurulduğu için orada trafiğin yoğun olması normaldi. Ancak Trafik Polisi Beyefendi Gelen geçen araçlara bakmakla yetiniyordu. Ve ve en sonunda iyice süzdükten sonra birini durdurma kararı aldı ve Ehliyet Ruhsat Lütfen dedi ki birincisi Aydın plakalıydı ikincisi Ön taraftaki 2 Beyefendinin Emniyet kemerleri takılıydı, Üçüncü ve en sonuncusu ise arka koltukta 3 Bayan ve 1 çocuk vardı yani tam bir aile arabasıydı. Ve bu sırada Emniyet kemeri dahi takılı olmayan bir çok araç oradan geçiyordu. Aile acaba bir suçumuz mu var diyerek Şöför beyefendiyi aracın içinde merakla beklemeye devam ediyordu. Evet kontrol gerçekleşti ve her şey normal çıktı. Herkesin içi huzura erdi.

Evet burada işin içine ben dahil oldum ve Değerli Polis Memurunun yanına gittim ve sordum bir şey sorabilir miyim ?

Tabi ki dedi Sayın Memur ?

Trafik Kontrol yaparken araçları kafanıza göre mi durduruyor sunuz ? dedim.

Şey dedi biz 2 kişiyiz herkesi durdurmamız mümkün değil dedi.

Bende yani durdururken kafanıza göre seçim yapıyorsunuz öyle mi ? dedim.

Evet biz belirliyoruz dedi.

Tamam Teşekkür ederim dedim ve Polis Beyefendinin yanından ayrıldım.

Aslını sorarsanız Aydın da bu tarz olayların yaşanması muhtemel olmaya başlamıştır ve bunu tüm Aydın Halkı bizzat görmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Vergi gelirlerinin % 20 sinin Cezaları oluşturduğu bir dönemde Aydın gibi eğitimli insanların çokça bulunduğu bir şehirden devlete çok kaynak çıkacaktır.

Arefe günü Akşamı Pazar yeri çıkışında Saat 22:15 sıralarında ki oradan gelmesi muhtemel birisi pazarın son dönemine yetişebilmiş orta direk bir Aile olası muhtemel ki görünüşe göre de her şey normal se bu Aile neden durdurulur  ? Acaba Bütçe mi Açık veriyor ?

Bu yazı toplam 670 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim