• Aydın30 °C

Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

ADALET

23 Ekim 2011 Pazar 19:05

Adalet Mülkün Temelidir.

                        Son zamanlardaHSYK ‘nun  kararları , Deniz Feneridavasında görevde alınan savcılar , toplum tarafından gözlenen çifte standart .Yargı tamamen siyasallaşmıştır .

                        Deniz Feneri davasında tutuklular salıverildi. Yargının bağımsızlığı tartışılır konumda. Bu dava da bunun somut bir örneği .

                        Yargı işleyişi akıllara  ziyan . Devletin hakim ve savcısı , bu ülkeyi  bölmek , büyük Ortadoğu projesini uygulamakla görevlendirilmiş ve piyon görevi üstlenmiş  PKK teröristlerini yargılamak üzere  HABUR  sınırına gidiyor ve yargılama burada yapılıyor .

                        Teröristi yargılayacak olanlar ,  teröristin  ayağına gidiyor . Olacak şey değil . Tabiî ki hakim ve savcılara bu görevi veren Adalet Bakanlığı  , yani Hükümet . Ve bu ülke düşmanları ,  çoluk , çocuk , yaşlı ve kadın- erkek halkı , askerleri , polisi yıllardır  katleden suçluları  krallar gibi karşılayıp bir halk kahramanı konumuna getiriyor yanlış uygulamalar.

                        Bu çöl  bedevisi piyonları ,  emperyalist  ABD uşakları ,Türkiye ‘yi  bölme , parçalama hevesi yıllardır süren , Kurtuluş savaşında umduklarını bulamayan devletlerin eli kanlı maşaları , ellerini kollarını sallayarak ülke içinde kanlı eylemlerini rahatça yapabilmektedirler . Ve bunlar yargılanıp serbest   kalabilmektedirler .

                        Ülkemizde yapanın yaptığı yanına kar kalmakta . Yurt içinde ve yurt dışında halkımızın duygularını sömürerek toplanan bağışları , yerine ulaştırması gereken  yardım  kuruluşlarından biri olan DENİZ  FENERİ  ‘ nin  yolsuzlukları  Almanya yargı organlarıyla ispat edilmiş , Türkiye uzantıları konusunda da  gerekli bilgileri  Türk Makamlarına  bildir mişlerdir .

                        Sonuç ;  3 ay tutukluluktan sonra , deliller toplandığından ve tutuklu halleri Mahkumiyete dönüştüğü gerekçesi ileTAHLİYE  kararı verilmiştir .

                        Peki yıllardır tutuklu olan , yurtsever  askerler , yazarlar , işadamları ‘ nın durumu ne olacak . Bu  ayrımcılık  değilmidir. Adalet  bazılarının yararına  karar  verirken , bazılarını  yıllarca  tutuklu olarak  hapsetmek  Adalet  midir.  Adalet  bazıları  için  başka , bazıları için   başkamıdır .

                        Atatürk Devrim ve İlkelerini   savunmanın ,  Ülke rejiminin  korunmasını istemek suçsa , bu ülkede çok suçlu var demektir . Atatürkçü olmanın suç  sayılacağı ,şeriat  ve hilafete karşı olmanın suç sayılacağı bir TÜRKİYE  düşünmek olası  değil .

                        Yolsuzlukların ve Atatürk ilkelerine karşı hareketlerin odağı olduğu tescillenen AKP ‘ nin ülke kurumları üzerindeki  etkinliği ve  kendilerine göre güncellemelerinin sonucu  pek hayra alamet gibi gözükmüyor .

                        Baklava çalan çocuklara 3 yıl , dünyayı hortumlayanlara 3 ay  ve  salıverme . Adaletin  gün gelir taşları yerinden oynatanlara da  gerekli olabileceği  unutulmamalıdır .

                        Faşizmin ayak sesleri iyice duyulmaya başlandı .

                        Dünya da diktatörlerin akıbeti aynı olmuştur .  Bir zamanlar halkı tarafından en  yüksek mertebeye çıkarılanlar , gün gelmiş kendisini alkışlayanların elinde can vermişlerdir .

                        CUMHURİYETİN  kıymetini  bilelim ,  koruyalım ve kollayalım .

                        Bu çocuklarımızın geleceği için çok büyük  önem taşımaktadır .

                        Saygılarımla

 
www.aydinozel.com Mehmet TÜRKİŞ Köşe Yazarı
Bu yazı toplam 852 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim