• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet ÖZ Röportajı
24 Ocak 2016 Pazar 16:26

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet ÖZ Röportajı

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ve Genel Koordinatör Cemal Aydın ÖZPOLAT; Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet ÖZ İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Aralık 2015'te AydınÖzel Gazetesinde Yayımlanan Röportajdır...

AydınÖzel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN ve Genel Koordinatör Cemal Aydın ÖZPOLAT; Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet ÖZ İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

 

Adnan AYTAŞKIN :

Bize öncelikle kendinizi tanıtır mısınız? Nerelisiniz, nerede doğdunuz, hangi eğitimleri aldınız?

 

Vecdet ÖZ : Köylü Çocuğuyum

Samsun’un Çarşamba ilçesinin Emiryusuf köyünde doğmuş olan bir köylü çocuğuyum. Köyde doğma büyümeyiz.  İlk önce köy sonra kasaba sonra da kent yaşamını öğrendim. Tahsil yapmak için Büyükşehire geldik. Eğitimimi İstanbul Üniversitesi’nde tamamladım.

Vecdet ÖZ : İhtisasım Çapa Tıp Fakültesidir

İhtisasım Çapa Tıp Fakültesidir. Çapa Tıp Fakültesinden Cerrahpaşa Tıp Fakültesine intikal ettim. Burada adli tıp eğitimi aldım.  İkinci ihtisasım adli tıptır, birinci ihtisasım klinik mikrobiyolojidir yani mikrop, enfeksiyon bilimidir.

Vecdet ÖZ : Doktora Konum Genetik Araştırma

Doktora konumuz genetik bir araştırma. Bunun dışında yine adli tıp konusunda Öğretim Üyesi oldum. Adli tıpta Öğretim Üyesi olduktan sonra adli tıp'ın her biriminde Başkanlık yaptım ve yönetim kurulu üyesi oldum.

Vecdet ÖZ : Kısa Bir Süre Müsteşarlık Yaptım

Sağlık Bakanlığının İstanbul Sağlık  Bölge Müdürlüğü görevini yaptım. Daha sonra Ankara’da kısa süre genel müdürlük yaptıktan sonra müsteşar yardımcılığı ve müsteşar vekaleti görevlerinde bulundum. 1998 de müsteşar vekaleti görevimden ayrılıp tekrar üniversiteye geri dönüp hocalık görevimi sürdürmeye başladım dolayısıyla da bu görev yapısında aşina olduğumuz devlet yapısından ve siyasetten kopmamaya çalıştım.

Vecdet ÖZ : Duayenimiz Süleyman Demirel'dir

Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi içerisinde faaliyetlerimizi sürdürdük.  Adalet Partisi gençlik kollarından geliyorum. Siyasi tecrübemiz ve birikimimiz orada başladı. Rahmetli Süleyman Demirel Bey ile ölümüne kadar siyasette beraber olduk. Kısacası bizim siyasi doğayenimiz hep Süleyman Demirel oldu. Siyasete onunla gözümüzü açtık onunla devam ediyoruz.

Vecdet ÖZ : Adalet Partisi Genel Başkanıyım

Adalet Partisi Süleyman Demirel’in genel müdürlükten sonra ayrılıp başına geçtiği ilk partidir. Süleyman Bey’in ilk partisidir. Eski Genel Kurmay Başkanımız Orgeneral Ragıp GÜMÜŞPALA’ nın kurduğu ve Süleyman Demirel’in devam ettirdiği bu süreci yaşatmaya karar verdim. 1980 darbesiyle kapatılan partiyi Süleyman Bey’in tavsiyesiyle yeniden açtım ve ilk kongrede Genel Başkanlığa seçildim ve şu anda Adalet Partisi Genel Başkanı olarak görevimi devam ettiriyorum.

 

Adnan AYTAŞKIN: Süleyman Bey döneminden sonra kimsenin Adalet Partisini kullanamama sebebini açıklar mısınız?

 

Vecdet ÖZ : Adalet Partisi Bize Teslim Edildi

Süleyman Bey'den sonra Adalet Partisinin Kullanılmama sebebi İlk önce bu Adalet Partisine bir tepki olarak kullanılamıyordu, Süleyman Bey yol gösterici oldu tavsiyesiyle kongrede seçildim o da Süleyman Bey’in sırrıdır. Adalet Partisi’ni hazırlamışlardı, bize teslim edildi ve başladık.

 

Adnan AYTAŞKIN: İsmi eski olsada yeni bir parti kuruluyor

 

Vecdet ÖZ : O Dönemin Çocukları Bizimle Beraber

Kamufiyeli eski nişan yeni bir can görüyorsunuz.  Adalet Partisi döneminde görev yapmış Bakanlarımızın en genci şuanda 80 yaşındadır yani o dönemlerin evlatları, ahvali, çocukları, torunları bizimle beraber.

 

Adnan AYTAŞKIN: Şunu merak ediyorum çok fazla parti var, sizin için önemli olan parti kurmak mı yoksa mecliste iktidar olmak veya ülkeye hizmet etmek mi yani bu partinin alt yapısını açıklar mısınız bize.

 

Vecdet ÖZ : Parti Kurmuş Olmak İçin Parti Kurmadık

Şimdi tabi ki biz parti kurmuş olmak için parti kurmadık. Daha evvel de var olan, 1980 senesinde darbeyle kapatılmış,  hakkı elinden alınmış bir parti. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın ifade ettiği gibi “Biz darbelere karşıyız, darbenin mağdurlarıyız” diyor. Doğru onlarda bu darbenin mağdurudur çünkü Adalet Partisi ahlakından gelen bir partidir.

Vecdet ÖZ : Adalet Partisinden 4 Parti Türedi

Bugün Adelet Partisinin kapatıldığı süre sonunda ilk önce Büyük Türkiye Partisi kurulmuş Doğru Yol Partisine dönüştürülmüştür, Anavatan Partisi, Milliyetçi Çalışma Partisi, Velinizam Partisi kuruldu. Bu dört parti Adalet Partisinin muhafazakar, milliyetçi ve liberal kanadından türemiş partilerdir. Ayrı ayrı bu parçaları partilileştirdiler dolayısıyla Büyük Türkiye Partisi dağılma sürecine girdi,

Vecdet ÖZ : Ak Parti Zamanla İdeolojik Hale Geldi

Anavatan Partisi çıkıp muhafazakarları bünyesine topladı. Anavatan Partisinin süresini tamamlamasının sonu da aynı iddia ile Adalet Partisinin misyonunu  Adalet ve Kalkınma Partisi yanına kalkınma koyarak bunu devam ettirdi ancak bu parti de zaman içerisinde ideolojik hale geldi.

Vecdet ÖZ : Türkiye'de 4 Tane İdeolojik Parti Var

Şimdi bu yapıyı size daha önce de ifade ettiğim gibi Türkiye’de 4 tane ideolojik parti var. Bir tanesi alevi ideolojik parti, birisi sünni, diğeri Türkçü diğeri de kürtçü . İdeolojik partiler değil Türkiye’ye tüm  Dünya'ya zararlıdır. Yönetime nerede gelirse gelsin zarar verir. Bu da toplumu,  siyaseti gruplaştırır ve kavgalı bir ortam yaratır.

Vecdet ÖZ : AKP Uzatmalara Oynayan Bir Partidir

Bizde bu ideolojik parti yapısı artık bir nihayet bulsun diye sonuçta tüm partilerde insan ömrü gibidir “Doğar, büyür ve ölür”. AKP’de uzatmalara oynayan bir partidir içindeki malzeme de Adalet Partisinin mirasıdır, malzemesidir. O dönemki ahvadın, ecdadın, ataların, büyüklerin devamıdır.

Vecdet ÖZ : ANAP ve DYP'nin Eski Müsteşarıyım

Bende Adalet Partisi Gençlik Kollarından geliyorum ve Anavatan Partisiyle Doğru Yol’un eski bir müsteşarıyım ve Adalet ve Kalkınma Partisinin içine baktığımız zaman bizim kardeşlerimiz, yetiştirdiğimiz bürokratlar görev yapıyor şu an Afrika’dan gelmedi, bunları ithal etmediler. Bunlar Türkiye’nin insanı seçmeni de bizim insanımız.

Vecdet ÖZ : Dindardık Ama Dinci Değildik

Bizim niyetimiz şu Adalet ve Kalkınma Partisi’nde de siyasete devam edebilirdik fakat etmedik. Bunun nedenlerinden birincisi biz muhafazakardık, dindardık  ama hiçbir zaman dinci bir parti değildik, bizde ruhban sınıfı yoktu cemaat yoktu. Biz cemaati toplum içerisinde severdik siyasetin içerisine hiçbir zaman için taşımadık çekmedik bu tehlikeli bir hadisedir İslam inancı açısından.

Vecdet ÖZ : AKP İle Cemaat Konusunda Anlaşamadık

Birincisi karşı olduğumuz husus cemaatti biz ona karşı çıktık onlar kabul etti şimdi de onlar karşı çıkıyor aynı çizgiye gelmiş bulunuyoruz. Hatayı gördüler çünkü Adalet ve Kalkınma Partisi içerisindeki insanlar devlet tecrübesi olmayan insanlar bu tecrübeyi yaşadıktan sonra farkına vardılar ve cemaate paralel diye bağırmaya başladılar birinci anlaşamadığımız husus buydu şimdi anlaşmaya başladık bu hususta.

Vecdet ÖZ : Terörist İle Masaya Oturulmaz

İkinci anlaşamadığımız husus biz Ezan, Bayrak, Vatan, Kuran diyen bir partinin çocuklarıydık Adalet Partisi böyle bir partiydi bunu da samimiyetle söylüyorduk. Ne yaptı Adalet ve Kalkınma Partisi vatan konusunda da Türkiye’nin başına bulaştırılmış musibetlerle masaya oturdular açılım adı altında. Teröristlerle masaya oturulmaz.

Vecdet ÖZ : Türkiye'de 27 Etnik Azınlık Yaşıyor

Türkiye’de 27 etnik azınlık yaşıyor ve bu azınlıkların sorunları olabilir kendini azınlık kabul ediyorsan tabi herkesin bir etnik kökeni vardır ve Türk bayrağının altında tek millet olarak kabul etmiştir %70-80 i. Ne yazık ki bazı gruplar kendini azınlık ilan ediyor. Ben Çerkez’im, ben Gürcü’yüm, ben Laz’ım, ben Kürt’üm benim haklarım diyor.

Vecdet ÖZ : Açılıma Karşı Durduk

Eğer bir sorun varsa bu sorunları insan hakları boyutunda çözebilirsiniz ama hiçbir zaman için onları kullanan bir terör organına destek veremezsiniz. Terörist olmasını unutturamazsınız. İmralı’da hükümlü olan bir kişinin devamıyım temsilcisiyim diyen bir siyası eşrafla bir araya gelemezsiniz gelirseniz vatana ihanet suçudur bu işte biz bu açılıma karşı olduk.

Vecdet ÖZ : Türklerinde Sorunları Vardır Kürtlerinde

İnsan haklarına ve ihlallerine karşı değiliz. Türklerinde sorunları vardır Kürtlerinde genel bir mesele olarak bakıyoruz biz buna ama PKK’nın bu işi kullanıp ASALA’nın bu işi kullanıp gidipte Taşnakların, Ermenilerin kafa taslarının bu işi Türkiye’de kullanıp bunu bir insan hakları meselesi haline getirip terörün insan hakları giydirilmiş cephesinin serbest dolaşımına biz izin vermek istemedik AK Parti izin verdi.

Vecdet ÖZ : Ahmet DAVUTOĞU Cumhurbaşkanı İle Ters Düşüyor

Şimdi bu meselede Ahmet Davutoğlu ne diyor gizlice bizim bunlarla işimiz olmaz diyor o da ters düşüyor Cumhurbaşkanı’yla. Açılım meselesi ne oldu yanlışın farkına varılıp rafa kaldırıldı sonra ne oldu PKK’nın başına füzeleri indirmeye başladılar doğru yola o konuda da geldiler ve o konuda da anlaştık.

Vecdet ÖZ : Ak Parti İle Anlaşamadığımız Husus Kul Hakkı

Diğer bir anlaşamadığımız husus kaldı o da kul hakkı  “Haram helal ver Allah’ım senin kulun yer Allah’ım” deyip dini bu işe kılıf yaparak orada milliyetçiliği öbür tarafta Atatürkçülüğü öbür tarafta dini nasıl kılıf yapıyorsun burada da İslam’ı kılıf yapıp ceket olarak giydirip el altından saman altından haram yürütemezsiniz. Bütün belediyeler, Devlet teşkilatları MHP’de de var bu CHP’de de var hırsıza İslam kılıfını giydiremezsiniz “haram helal ver Allah’ım bizim çocuk yer Allah’ım” zihniyetiyle Müslümanlık olmaz kul hakkı ve hırsızlık konusundan nefret ederiz.

Vecdet ÖZ : AKP'nin Yatırımlarını Alkışlıyorum

Ben AKP’nin yaptığı bütün yatırımları alkışlıyorum tünel açıyor, denizin altından tüneller geçiriyor, duble yollar yapıyor. Büyük yatırımlar var ancak bu yatırımlardaki arıza şurada istihdama yönelik yatırım yok bu konuda anlaşamıyoruz sosyal yatırımlar var yollar, köprüler yapılıyor ama bir tane kurulmuş fabrika yok.

Vecdet ÖZ : 20 Milyon Açlık Sınırının Altında İnsan Yaşıyor

500 kişiyi bir arada çalıştıran bilakis binlerce kişi çalıştıran Sümerbank başta olmak üzere ANAP döneminden başlayıp hepsi kapatıla kapatıla kapatıla süngeri sıktıkça bu kadar su çıkması bunların hepsi işsizliği işsiz insanları temsil ediyor. 20 milyon açlık sınırının altında insan yaşıyor Türkiye’de yatırım anlamında bu bölümde eksik ama diğer yatırımları alkışlıyorum. Şurada boğaz köprüsü yapılıyor havaalanları yapıldı bir sürü, duble yollar yapılıyor, dağı delip tüneller açıyorlar kim karşı olabilir bunlara.

Vecdet ÖZ : Biz Kul Hakkı Yiyenle Hırsızla Masaya Oturmayız

Ama Adalet Partisinin farkı şuydu biz tünelin ucunda ışığı gördük mü seviniyorduk millet yararına bir şey yaptık diye fakat bunlar parayı gördük diye seviniyorlar tünelin ucunda para görüyorlar bütün farkımız işte bu. Biz kul hakkı yiyenle hırsızla masaya oturmayız. İnşallah bu konuda düzelirler mi düzelirler ama doyduktan sonra düzelecekler belli ki.

Vecdet ÖZ : Davutoğlu Temiz Bir Adam

ANAP döneminde de vardı bu sıkıntılar biz dedik ki bunlar hep küllenmiş yıpranmış Başbakan’da söylüyor bunları Davutoğlu temiz bir adam ona bir şey demiyorum ama birlikte olmaları mümkün değil olamayacağını bildiğim için ispat ediyorum bunları Davutoğlu ne diyor 17 Aralığın hesabını vermek zorunda kalan bir Başbakan olmayacağım, 17 aralık hırsızlarıyla bizim bir alakamız yok diyor. Ne dedi milletvekillerine büyüklenmeyeceksiniz hırsızlık yapıp mallarınızı arttırmayacaksınız mal varlığınızı kontrol edeceğim bu hırsızlıklara izin vermeyeceğim dedi hep gazetelerde çıktı bunlar.

Vecdet ÖZ : Davutoğlu Açılıma Karşıyım Dedi

İkinci dediği de ben bir Konyalı Taşkentli  Yörük ailenin çocuğuyum. Ben Türkmenim  dedi. Ben benim soyumu kırmayı kafaya koymuş bir terör zihniyetiyle masaya oturmam bu yüzden ben açılıma karşıyım dedi. Mesele Erdoğan Davutoğlu meselesi değil isimlerin üzerinden gitmiyorum ama Davutoğlu AKP’nin eski politikasına karşıyım diyor kendisi e o zaman sen hangi politikanın yanındasın ne işin var AKP’de derler adama.

Vecdet ÖZ : Ne Kadar Çok Şekil Değiştiriyorsunuz

Sayın Davutoğlu, Açılıma karşısın, hırsızlığa karşısın, cemaate paralel diye bağırıyorsun e eskiden cemaatin içerisindeydin Türkçe Olimpiyatlarında Bülent Arınç’la sahneye çıkıp hüngür hüngür ağlayan siz değil miydiniz. Youtube da videoları görüyoruz. E şimdi geçmişte artı dediğin şeyleri eksi olarak kabul ediyorsun,  sen bu kadar çok şekil değiştiriyorsun.

 

CEMAL AYDIN ÖZPOLAT:

Peki  Başkanım siz Türkçe olimpiyatlarını tasvip ediyor musunuz.

 

Prof. Dr. Vecdet ÖZ : Türkçe Olimpiyatları Şıktır Ama Kimin Yaptığı Önemli

Türkiye adına Türkçe adına yapılan her şeyi tasvip ederim ama İslam’ı kullananı tasvip etmem. Hadise şıktır ama kimin yaptığı önemlidir. Yani bizim kız kardeşimizin manevi namusu gibi biz özellikle methediyorsak  dur de ama sen methetme. Yani kimin sahip çıktığı önemli, hadise iyi olabilir fakat sahip çıkan çok önemli.  Zaten dışarının yapmaya çalıştığı da o bizim hoşumuza giden haz duyduğumuz şeyleri başka  adamlar yapıyor. Senin milli eğitimin Türkçe olimpiyatlarını neden yapmıyor aslında onun görevi değil mi.

Vecdet ÖZ : Kürtçe Konuşan Çocuklara Niye Türkçe Öğretilmiyor

Türkiye’yi Türk fiilini dünyaya tanıtmak ve Türkçeyi dünyaya yaymak. E bunu yapan adamlar bunu Dünya'da yapıyor da neden Güneydoğu Anadolu’da yapmıyor. Bedava çocuklar orada tahsil yapsalar niye orada yapmıyor kürtçe konuşan çocuklara niye Türkçe öğretilmiyor benim ülkemde hala Türkçe konuşamayanlar varken sen gidiyorsun Brezilyalıya yardım ediyorsun senin ülkende açlık sınırının altında adam varken sen gidiyorsun Filistinliye yardım ediyorsun. Sen ilk önce kendi kapını kendi pisliğini temizle.  İşte bunlara aldanmayın, kanmayın olan hadiselerin nerede ne amaçla yapıldığı önemli yapılmaması gereken yere yapılıyor öncelikli yerde yapılmıyor yardımda öyle eğitimde öyle oturup bir düşünün bu millet bunu düşünemiyor mu bu ayrımı yapamıyor mu yani.

Vecdet ÖZ : Teşvik Edenin Suçlu Yapanın Suçsuz Olduğu Bir Süreç

Şimdi sen yer aldın mı parti olarak bunların yanında işte biz suçun başında yer alan öğretim üyesiyiz, hocayız. Adalette biz görev yapıyoruz hakim var savcı var bilirkişiler var işte bu bilirkişilik hizmetlerini biz veriyoruz. Kardeşim bu bir suç sen bir suç işlemişsen ben bu suça teşvik etmişsem ikimizi kurtarır mı? Teşvik edenin suçlu olduğu yapanın suçsuz olduğu bir süreçten geçiyoruz böyle bir şey var mı? Sistemde teşvik edenin suçu daha azdır eylemi yapanın suçu fazladır. Şimdi eylemi yapan der bu teşvik etti kandırdı bizi der.

Vecdet ÖZ : Sen Başbakansın İmza Atıyorsun, Suçlusun

Şimdi cemaat denilen paralel bir yapı varsa devletin içerisinde senin Emniyet Müdürün paralel, Askerinin de içinde paralel çıkıyor, işadamında paralel. Hadi işadamını anlarım onu dışarıdaki kandırmıştır. Emniyet Müdürünü tayin ederken kararname denilen bir olay var senin önünden geçiyor bu e sen Başbakansın imza atıyorsun bu kararnameye Devlet yapısının içine bunları sokan sen isen o zaman sen suçlusun.

Vecdet ÖZ : İcraat Makamıyım Şikayet Makamı Değil

Ben Devlette müsteşarlık yaptım attığım her imzadan aradan otuz  sene de geçse yirmi senede geçse mesulüm. Ben bir PKK’lıyı göreve getirmişsem geçmiş zaman da vah vah vah Devlete sığınmıştır deme şansım yok ben icraat makamıyım şikayet makamı değil. İcraat makamında imza atmışsan sen bundan bağırarak mezarlıkta türkü söyleyerek kurtulamazsın. Bu mezarlıkta türkü söylemektir kendi korkusunun hezeyanıdır bu.

Vecdet ÖZ : Hesabını Sen Vereceksin

Sen “PARALEL” diye bağırdığın zaman “BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA” dediğin günler aklıma geliyor benim. Ben yürümedim onlarla beraber kararnameleri de ben atamadım e hesabını da sen vereceksin. Sen kurtulabilir misin böyle bir şeyden. Türkçe olimpiyatları yapılırken Türkiye’de bunu organize eden adamsın devlet olarak, devletin eliyle, devletin salonlarında, devletin finansmanıyla yaptınız bunları.

Vecdet ÖZ : Filistin Terörist Değildir Deme Lüksümüz Yok

Kardeşim Filistin meselesi nedir biliyor musun Türkiye’nin Osmanlı toprağının elinden alınma meselesidir. Oradaki insanlar İsrail ve Araplar İbranilere giden toprağı alırken Türkiyeyi hatırlamadılar unuttular kardeşlerinin elinden aldıklarını yarısını Araplara verdiler yarısını da İngiliz kanunları, Abdülhamid alamadı bunların elinden. O zaman bu topraklar bizim için önemli orada yaşayanlar tabi ki insan hakları açısından önemliler ama terör faaliyetleri sürdürülüyorsa Filistin terörist değildir deme lüksümüz yok bizim. Türkiye’de de terör örgütü vardır Filistin’de de biz teröre karşı olmak zorundayız terörün Türk’ü terörün Kürt’ü terörün Müslümanı olmaz terör terördür.

Vecdet ÖZ : Cemaat İle Beraber Yürümediniz Bu Yollarda

Filistin bölgesine giden paralar yardımlar gitti mi gitmedi mi ? Bu memlekette yıllarca kurban derilerinden esnaftan dayatmayla Filistin’e yardım adı altında toplanan paralar var  biliyorsunuz. Senin Türkiye’de fakirin fukaran yoksulun açın varken sen kurban derilerini Türk Hava Kurumun a toplarken bunların hesabını vermek zorundasın Cemaat de bu yapının taşeronuydu. Cemaat acılığıyla yapıldı beraber yapmadınız mı? Beraber yürümediz mi bu yollarda.

Vecdet ÖZ : Şans Oyunlarının Terör Bağlantısını Araştırsınlar

Bir şey daha var burada at yarışları devreden oyunlar oynanıyor biliyorsunuz. Bir araştırsınlar baksınlar bakalım bu atların sahipleri kimler ve terör bağlantılarını araştırsınlar. Bu paralar nereye gidiyor milyarlarca dolarlar. Türkiye’nin 70 milyon nüfusu var 25-30 milyonu at yarışı şans oyunu oynuyor ve hafta devrede devrede bunu kaç kez oynadığını düşün 12 ayda kaç kez oynadığını düşün 48 - 50 ile çarp o 25 - 30 milyon nüfusu bu kadar para yatırılıyor korkunç bir para var cambazı gösteriyorlar  bu paralar gözükmüyor. Buna benzer örtülü bir sürü paralar var.

Vecdet ÖZ : Türkiye'de Rant Var

Türkiye’de rantlar var, şans oyunlarında var, inşaatta var, orada var, burada var, var Allah var helal bir daire altında var, bilmem ne altında var bunları duyulmasın diye Rusya, Kılıçtaroğlu, MHP diye bağırıyorlar. Bu kavganın içerisinde boğulmuş kara düzen var. Kavgaya boğulmuş, boğuntuya getirilmiş, kayıkcı kavgası içerisine sokulmuş bu kara düzene biz karşıyız.

Vecdet ÖZ : Otopark Mafyası Devlet Oldu

Adalet Partisinde eskiden yok muydu ufak tefek kırıntı halindeydi. Otoparkçı değnekçi  mafyalar vardı. Elinden alırdık bi daha başlardı. Otopark mafyası devlet oldu. Nereye gidiyor bu paralar nerede toplanıyor bu paralar. Sen bir lira alabilmek için Valiliğe müracaat etmek zorundasın. O sana makbuz verecek gelip Maliye sana hesap sorar, Denetçiler Müdürlüğü sana hesap sorar. Makbuz istersen veriyor. Kara düzen Devletin muhafaza ettiği beslendiği bazı odakların kirli düzenleri kurulmuş. Şimdi  bunların hesabını biz sormak zorundayız. Şimdi otopark için katlı otopark yerine insanları zora sokup sokak bunlar yüzünden terk eden zihniyete karşıyız.

Vecdet ÖZ : Devlete Para Vermek İçin Kuyruğa Girilir mi ?

Yani sen bunlar yüzünden mecbur bırakılıyorsun çoğu yerde öyle bir düzenek var ki Türkiye’de  sen vergini öderken devlete para verirken kuyruğa giriyorsun, ya almak için girersin kuyruğa o başka bir şey ama devlete para vermek için kuyruğa girilir mi ? Yıllardır bu düzeneğin içindeyiz. Buradaki insan hakları ihlallerini Türkiye’deki yıllardır işlemeyen bu düzeni, çiklet çiğneyen o memuru kuyrukta para vermek için sıra bekleyen insanın  mağduriyetini bir düşünün. Bu A’dan Z’ye çürük bir sistem.

Vecdet ÖZ : Vatandaşım İşini Bilir, Sülalem İşini Bilir Oldu

Biz AB’ye girebilmek için kalkındık diyebilmek için bu düzenin iyileştirilmesi lazım Avrupa Birliği kriterlerine uymayan bir süreçten geçiyoruz şuanda. Bu fahiş kara düzenin tırmanmış olan benim vatandaşım işini bilirdi şimdi sülalem işini bilir yandaşım işini bilir düzenini getiren aldıkça alırız çaldıkça çalarız, istersen veririz ağzı yapan. Ne sorgu var ne sual. Senin adaletin ayrı benim adaletim ayrı senin hakların ayrı benim haklarım ayrı. Hakkın, hukukun, huzurun olmadığı bir düzenin içine girdik.

Vecdet ÖZ : Harama Bulaşmadan Hizmet Edeceğiz

Şimdi bu düzenden çıkmanın yolu iktidara karşı olmaktır. Adalet Partisini eğer biz kurmasaydık, bizim gibi düşünen insanlar bir araya gelmeseydi bu milletin ahı üzerimizde kalırdı. Nasıl ki malımızın zekatini veriyoruz ömrümüzün de zekatını vermemiz lazım. İşte benim gibi düşünen insanlar bu işin içerisine girdi. Bir defa bir hizmetin harama bulaşmadan yapılacağını bu millete göstermek istiyoruz. Adalet Partisinde bu zihniyet var. Biz babalarımızdan bunu öğrendik.

Vecdet ÖZ :

Benim babam esnaftı Çarşamba’da. Sabahları oğlum hadi dükkanı aç derdi sabah ezanı okunur okunmaz kahvaltımızı yapardık, Namazımızı kılardık, dükkana gelirdik, besmeleyle açardık. Bereket vardı ilk siftah parasını koyardık, Babam derdi “ikinci gelen müşteriyi hasan abine gönder” bizde böyle bir sistem vardı. Alacak yazardık deftere birgün ben babamın yanında yazdım babam beni azarladı ben niye azarladığını anlayamamıştım. Müşteri gittikten sonra beni uyardı “ bir daha müşterinin yanında deftere yazdığını görmeyeyim” diye. Ayıptı bizde.

Vecdet ÖZ : Ahlak, Örf, Adet, Gelenek Çöktü Tahrip Oldu

Şimdi kaç tane çek veriyorsun, kaç tane kefilin var bitti şeref haysiyet onur gurur bu gibi kavramlar iki nokta üst üste koy tanımlanmayan bir nesil oluştu, haram çalma çırpma kitap yazan bir nesil hasıl oldu bunları öğrettik, televizyona çıktığın zaman af edersin orasını burasını bilmem ne programları çıktı bunlar ailevi düzen içerisinde çoluğunla çocuğunla seyredemeyeceksin hani Ak Parti düzeni ahlaklı anlayışı İslam anlayışı bunu müsaade eder mi hangi Avrupa televizyonunda var, gece yarısından sonra seyredebiliyorsun böyle şeyleri, özel para vererek seyredebilirsin kardeşim, ahlak örf adet gelenek kültür çöktü tahrip oldu, insanların ilişkileri gerildi, menfaat değerli hale getirildi.

Vecdet ÖZ : Ayıplı Bir Düzene Girdik, Neremiz Kalkındı

Konserve kutusu gibi yüksek binalar hala yapılıyor, Avrupa'nın neresinde böyle konserve kutuları var, herkesin bahçe içerisinde eskiden aile ilişkileri vardı, komşu ilişkileri vardı bu düzenler dağıldı, kim kimi götürürse günü geçiştirirse kar kabul ediyor, kardeş kardeşe düşman, baba oğula düşman, oğul baba ya düşman, ondan sonra mirasına konmak için akıl hastalığı bilmem ne raporları peşinde koşturan bir nesil oluşmaya başlandı, ayıplı bir düzene girdik, neremiz kalkındı bunlar mı kalkındı buradan mı kalkındık.

Vecdet ÖZ : Asker Vesayeti Var Dediler, Bahane Ettiler

Asker vesayeti var dediler bahane ettiler Türkiye yi bu hale getirdiler, kardeşim Amerikan vesayeti var, İngiliz vesayeti var, bankacılık vesayeti  var, gazete  vesayeti var, basın vesayeti var, mafya vesayeti var, her türlü vesayet var bunları nasıl görmezlikten gelinebilir. Bir tane günah keçisi asker buldum onu götürdüm gümbürtüye.

Vecdet ÖZ : Silivri Yarın Sana da Lazım Olacak

Şimdi içeri attığı Ergenekonculara ne diyorlar, hata yapmış cemaat yaptırmış diyorlar, Silivri yi onlar için kurdum, bunlar için devam edeceğim, Allah korusun sen içinde o Silivri yi tasvirdir kanunlara sahip çıkmazsan yarın sana da lazım olacak, sende bulamayacaksın işte biz bunlara sahip çıkacak bunlarında sahip çıkmaya ihtiyacı var düzenimizi düzenleyecek toparlayacak bir partiye ihtiyaç var, Devleti iyi bilen ahlakına namusuna kültürüne örfüne adetine geleneğine düşkün ejdadına düşkün tarihine düşkün geleceğine güvenle bakan yeniden bilinçli bir nesil oluşturulması temin edecek teminat oluşturulacak partiye ihtiyaç var bu parti Adalet partisidir.

Vecdet ÖZ : CHP'ninde Güçlü Olmasını İstiyorum

Cumhuriyet Halk Partisinin de güçlü olmasını  istiyorum ben sadece biz değil orası da bir kitle partisi haline gelsin Atatürk ün, Cumhuriyetin partisi olmaz, Muhammed in partisi olmaz, Allah ın partisi olmaz bu anonimdir bunlara herkes sahip çıkmak zorundadır, kalkınmanın partisi olur, müreh ve yaşamın olur.

Vecdet ÖZ : İran'dan Yıllarca Kazık Yedik

Batı toplumunu şu manada örnek almalı; Protestanlar,  Katoliklerle mücadele ettiler, 10 yıl savaşları, 30 yıl savaşları yapıldı, 100 yıl savaşları yapıldı bu savaşlarda ne oldu Rönesans aydınlanma galip geldi, Avrupa da Avrupa birden toptan sınıfını terk  etti, Kutsal Roma İmparatorluğu dağıldı, Atatürk de Cumhuriyet kurulduğu zaman da bunu örnek aldı, onlar İslam ülkesi diyerek işçilerini bize almadılar bize Arap zihniyetine bedevilere mahkum ettiler yüzümüzü bu tarafa dönmek zorunda kaldık İran dan yıllarca kazık yedik.

Vecdet ÖZ : Türkiye'yi Bataklığa Çekmeye Çalışıyorlar

Şimdi aydınlanmış Türkiye de o bataklığın içerisine gönderme gayretleri içerisindeler mesep kavgası  içerisinde Orta doğuda oraya doğru çekmeye çalışıyorlar, Rusya nın sıcak denizlere inme gayretleri,  Amerika nın emperyelist akımın o topraklarda Rusya ile paylaşma gayretleri bizi de Yugoslavya  gibi parçalayıp yok etme gayretleri içerisindedir.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 7180 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim