• Aydın24 °C

Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

ADNAN MENDERES 50 YIL ÖNCE

17 Eylül 2011 Cumartesi 00:48

BAŞVEKİL    ADNAN  MENDERES    50  YIL   ÖNCE

          Kıymetli hemşerilerim, okurlarım,  bu  gün    hemşerimiz , büyümüz, milyonların sevgilisini  anmadan  geçemeyiz.

          Aydın’lı  siyaset  ve  devlet adamı  rahmetli başvekil      Adnan MENDERES     ve Arkadaşları    Fatin Rüştü ZORLU    ve     Hasan POLATKAN’ ın ölümlerinin 50. yılındayız.

         Kendilerine rahmetle anıyor, saygı ve sevgilerimizle  FATİHA ‘lar gönderiyoruz.Allah  mekanlarını cennet  eylesin.

         Türkiye çok partili hayata geçerken,  Türkiye insanı Demokrasiyle  tanışıp, uygulamaya koyarken, maalesef bu değerli devlet adamlarımızın hayatlarına müdahale edildi, hayatlarına son verildi tam 50 yıl önce.

          Bu güzel insanların  ölüm günleri  16-17  eylül ‘de  YASSIADADA  gerçekleşti.İdam edildiler… Demokrasi istediler,,,,, halkının özgürlüğünü istediler… Ama baskıcı ve totaliter yönetim  taraftarları  , akla hayale gelmedik basit gerekçelerle  idam ettiler. …... Yazık ettiler.

        Rahmetli , mahkemede kendini savunurken “  ………benim cenazem yıllar boyu sizleri takip edecek” demiş. Evet,bu günlerde  her şey  gün yüzüne çıkıyor. Haklı oldukları anlaşıldı.  Halkımız demokrasiyi benimsedi.  Başka  ülkelerin de demokrasiyi yaşaması için,  örnek gösteriliyor.

        Yıllardır  ülkemin insanları  DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ   unutmuyor. Her yıl  hatırlanıyor. Dualar alıyorlar.  Bizler de bir kez daha  demokrasi şehitlerimizi saygıyla anıyor,   Allah Rahmet eylesin diyoruz.

         Bu vesile ile ülkemiz insanının  İleri demokrasi talebinde bulunduğu bu günlerde, Yeni Sivil Anayasa çalışmalarının başarıyla  neticelenmesini,

          Ülkemiz demokrasisinin  bir daha öylesine karanlık ve acı veren  günlere  maruz kalmamasını   temenni ediyoruz.,Saygılarımızla..

Şuayip  YEGEN 17.09.2011.AYDIN

           MENDERES    DEMOKRASİ   DERNEGİ   BAŞKANI.

Bu yazı toplam 1364 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim