• Aydın31 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

ADÜ Rektörü Mustafa BİRİNCİOĞLU Fanus'ta

13 Temmuz 2014 Pazar 11:07

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Mustafa BİRİNCİOĞLU'nu yazacağım. 

 
Rektör Mustafa BİRİNCİOĞLU görüntü itibariyle sempatik, tonton, kendi halinde kimseye zararı dokunmaz birisi olarak görünmektedir. 
 
Ben bir insan bir yerlere geldiğinde öncelikle Makama Enerji vermesini beklerim, Makamın Enerjisini tüketmesini değil.. 
 
Çok net Bir Şekilde soruyorum; Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü bugüne kadar hangi makama hangi enerjiyi katmıştır ve verdiği seminerlerde ve dostlarına anlattığı projelerinden hiçbirisi neden gündeme bile gelmemiştir. 
 
Rektör seçildiği günden bu yana Protokol'de Vali Bey'in yanında, onun yanında bunun yanında Fotoğraf karesi vermek ve uyumak dışında hangi katkılarda bulunmuştur. 
 
ADÜ Rektörü Mustafa Birincioğlu Aydın Kent Konseyi Başkanlığı yaptığı dönemde hangi soruna el atmıştır. 
 
Her organizasyonda Başkan Vekili, Gençlik Meclisi Başkanı, Kadın Meclisi Başkanı çalışmış, Rektör tebrik takdir görmüştür.. 
 
Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Asuman Seda SARACALOĞLU ve Ali BELGE bilim konularında üniversitenin yükünü taşımışlardır.. 
 
Rektör Birincioğlu'nun yanında hep tüm yetkileri üzerine yıkılmış bir Rektör Yardımcısı oldu bir dönem Prof. Dr. Cavit BİRCAN bu yükü taşıdı şimdi ise Prof. Dr. Mustafa ÇETİN bu İdari yükü taşımaktadır.. 
 
Rektör BİRİNCİOĞLU döneminde Üniversite Genel Sekreter eskitmekte uzman oldu, hep Yetkili Rektör Yardımcısı Genel Sekreter Yetkisini sonuna kadar kullandı. 
 
Hatta şuanda resmi olarak ta Genel Sekreter Rektör Yardımcısı Mustafa ÇETİN'dir. 
 
Rektör Mustafa BİRİNCİOĞLU'nun bir ara Ak Parti'nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak istemesi de gündeme oturdu ve O dönemde anlaşıldı ki Rektör Birincioğlu böyle bir beklenti ve Umut içerisine girdiğine göre ne yaptığını, ne ettiğini kendiside bilmiyor.
 
Geçtiğimiz hafta Rektör Birincioğlu Üniversiteler arası kurul Başkanlığına seçildi diye önce bir basın bülteni geldi, sonra Üniversiteler arası Kurulu Başkanlığına atandı diye bir Basın Bülteni geldi Üniversiteden, bu haber ADÜ Resmi sitesinde uzunca bir süre manşette durdu.. 
 
Bunun sakıncası ne diyebilirsiniz, Açıklayayım.. 
 
Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı tüm Üniversitelerin sırası ile Rektörlerinin Başkanlık ettiği hatta yıllar öncesinden hangi Üniversitenin Rektörünün Kurul Başkanı olacağı belli bir sistem üzerine kurulu bir sıra meselesidir. 
 
Yani şuanda ADÜ Rektörü kim olsaydı o Üniversiteler Arası Kurul Başkanı olacaktı, Rektör Birincioğlu'nun etkisi yok ama reklamcılıkta sınır tanımıyor her zamanki gibi. 
 
Geçen gün Üniversiteye gittiğimde Bina Girişlerine Başbakanın A4 Kağıt üzerine baskılı fotoğrafı asılmış ve Başbakanlık İletişim Merkezi ( BİMER ) reklamı yapılıyor. 
 
BİMER Reklamı yapıp Başbakan Erdoğan'ın fotoğraflarını Bina Girişlerine astırarak tekrar Rektör Seçileceğine inanıyorsa Sayın Rektör hala o içerisine girdiği Fanus'un içinden kurtulamamış.. 
 
Ak Parti Camiası içerisinde daha önce Muhtar Bile Olmaz dediğim Aydın Milletvekili Semiha ÖYÜŞ dışında Rektör Birincioğlu'nu seven yok, Gerçi Semiha Hanım'ında pek seveni yok, aralarındaki bu benzerlik ölümüne yarışır. 
 
Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu hakkında yazacak daha çok şey var ama şimdilik bu kadar..
 
 
Adnan AYTAŞKIN Genel Yayın Yönetmeni
Bu yazı toplam 1067 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim