• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu Belediye Başkan Adayı mı ?

29 Temmuz 2013 Pazartesi 10:06

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun Ak Parti’den Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olup olmayacağını yazacağım.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu bilgi donanımı, Proje anlayışı bakımından ve sempatikliğiyle Aydında önder kişilerden birisidir.

Rektör Birincioğlu’nun Ak Parti’den Aday olmayı gönlünden geçirdiği de gün gibi aşikar olup geçtiğimiz süreçte gerekli nabız yoklamalarını da yapmıştır.

Örneğin Aydın Anemon Otel’deki Türkçe Olimpiyatları tanıtım toplantısında konuşmacılar listesinde adı olmamasına rağmen söz isteyerek Başbakan Erdoğan’ı göklere çıkarması ve Ak Parti Hükümeti dönemindeki gelişmeleri anlatması çok manidardı.

Fakat gelinen süreçte ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nunda anladığı bir gerçek ortaya çıktı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sayın Rektör için birkaç gömlek fazla bir makamdır.

Ama ben şunu tavsiye ediyorum kendisine Söke Belediye Başkanlığı Makamı Sayın Rektör Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu için gayet uygun bir makamdır. İlle de Belediye Başkanlığı yapmak isterse Söke Belediye Başkanlığı gayet şık olur.

İnsanlar bulundukları makamlarda en az 2 Dönem görev yapmadıkları halde, bir üst Makam düşünürlerse hüsrana uğrarlar. Bunu anlayan Rektör Birincioğlu 2. Dönem Rektörlüğe devam etme çabalarını vermeye başlamıştır.

Geçtiğimiz dönemde ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ile görüşme fırsatım oldu. Kendisi bana Belediye Başkanlığı düşünmediğini Rektörlük görevinde 30.000 kişiden oluşan çok büyük bir aileye hizmet verdiğini, bir dönem daha Rektörlük yapmak istediğini söyledi.

Adnan Menderes Üniversitesi gibi önemli bir Üniversitesnin Rektörü olan Sayın Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’na;

Siyasal beklentileri ve Protokol gezmelerini bırakıp, Üniversitesinde gerçekleştirilen devasa Projelerin farkına varmasını ve Aydın Halkı ile Üniversitesi arasındaki köprüyü sağlamlaştırmasını tavsiye ediyorum.

Eğer tavsiyeme uymazsa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Makamını geçelim, ADÜ Rektörlüğü Makamı da elinden, avucundan kayıp gidecek bilgisi olsun…

www.aydinozel.com Adnan AYTAŞKIN   Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 694 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim