• Aydın22 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

AGC Başkanı Semra ŞENER'in Mesleğine Saygısı Yok

09 Kasım 2016 Çarşamba 01:04

Değerli okurlarımız bugünkü yazımı Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra ŞENER hakkında yazacağım.

Geçtiğimiz günlerde TGF Aydında Başkanlar Konseyi toplantılarını yaptı. Bu kapsamda Aydın Flaş Gazetesinde çıkan bir haber gördüm.

Başlık : TGF Sonuç Bildirgesini Yayınladı

Haber'in İlk Paragrafı : Türkiye Gazeteciler Federasyonunun Aydın Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahiplığında yapılan 52. Başkanlar Konseyi toplantısı Basın'ın ve gazetecilerin sorunları tartışıldı, Çözüm yolları arandı.

Çok merak ediyorum, Aydın Gazeteciler Cemiyetinin organize ettiği bu toplantılarda neden Aydında ki Gazeteciler yoktu.

Gazetecilerin sorunlarının tartışıldığı toplantıda neden Aydında ki Gazeteciler yoktu.

Açılışında yoktu, ortasında yoktu, sonunda yoktu.. Gazetecilerin Haber alma özgürlüğü neden kısıtlandı. Birkaç Yandaşı dışındakilerden bahsediyorum..

Başka bir Kurum böyle bir hata yaptığı zaman bas bas bağıran Gazeteciler, Semra Hanım'a karşı neden sus pus konumdadır..

En azından Anemon'da yapılan Cumhuriyet Yemeği Davetiyesinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU ve Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra ŞENER'in isimleri vardı. Her platformda Gazetecileri çağıran bu 2 Hanımefendinin neden o gün Aydınlı Gazetecileri davet etmediği anlaşılamadı.

Geçenlerde bir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ile birlikteydim. AGC ve Aydın BŞB'nin Organize ettiği Gazeteciler Fedarasyonu Üyelerinin katıldığını Cumhuriyet Yemeğinde Aydında ki Gazeteciler olarak neden gelmediniz dedi.

Ben davet edilmedim, diğer arkadaşlar gelmiştir.. Ben zaten AGC Üyesi değilim, beni davet etmezler dedim. Ancak isim isim saymaya başladı.. O yoktu, bu yoktu, şu yoktu.. O zaman şaşırdım..

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra ŞENER, kendi üyelerini böyle bir Organizasyondan haberdar etmiyorsa kendisi Gazete Flas - Hedef Cemiyetinin Başkanımıdır.. 

Gerçi AGC Onursal Başkanı Mustafa ÇEZİK döneminde de Gazeteciler Cemiyeti organizasyonlarına Gazeteciler davet edilmezdi. Yani Yabancı olduğumuz bir durum değil..

Semra ŞENER ve Mustafa ÇEZİK'te keşke Onursal Başkan Suat DENİZ Kadar Mesleğine önem veren kişler olsaydı..

Bazı İlçelerden Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra ŞENER'e giderler derler ki biz Aydında ki Gazetelere abone olmak istiyoruz..

Semra Hanım ise ne gerek var abone olmanıza, İlçenizdeki Gazete bayilerinden hergün gidip alın hem böyle daha iyi olur cevabı verir..

Diyemez ki benim Gazetem o ilçeye gidemiyor, Denge gidiyor, işte şu gazete gidiyor diyemiyor.. Ne gerek var Abone olmaya diyor.. Bayiden almak daha iyi diyor..

Zaten Aydında Samimiyetsiz insanların Makamlara gelmesi Moda olmuş durumda.. 

Ancak Gazetecilik gibi sorgulayan bir Meslek bu şekilde yönetiliyorsa inan üzülüyor tabi..

Benim anlayamadığım şeylerden bir tanesi de Eski başkan şuan ki Onursal Başkan Suat DENİZ neden AGC'yi batırmış, AGC'yi çok kötü duruma düşürmüş, AGC Bürosundan olmuş falan filan Söylemlerinin halen devam etmesi..

Bunlar doğru...

Ancak Aydın Gazeteciler Cemiyeti şimdi şaha kalkmış, Semra Şener Suat DENİZ'den aldığı bayrağı göklere çıkarmış falan filan..

Suat Abi'de ne kötü bir Adammış.. 

Suat Abi döneminde Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı olan Semra ŞENER, o dönemde AGC'ye neden sahip çıkmamış..

Yoksa AGC Başkanı Semra ŞENER'de Özlem ÇERÇİOĞLU gibi bir ürünü önce değersizleştirip sonra kurtarıcı olup kendi yanlışıyla mı Kahraman olmaya çalışmaktadır..

Ne olursa olsun bir insanın önce Mesleğine saygısı olması lazım..

AGC Başkanı Semra ŞENER'de de bu yok...

Adnan AYTAŞKIN - AydınÖzel Gazetesi

           Genel Yayın Yönetmeni

adnan-aytaskin-014.jpg

Bu yazı toplam 1546 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim