• Aydın19 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın İl Başkan Adayları ve Kongre Süreci

18 Mart 2012 Pazar 02:31

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımda 15 Nisan 2012 tarihinde gerçekleşmesi beklenen Ak Parti Aydın İl Kongresi öncesi sular durulmaya başlandı.

 
Bilindiği üzere Ak Parti Genel Merkezi tek aday belirleyerek kongrelerini yapıyor. Ayrıca bunların yanında en önemli gelişme ise Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ın katılmasıyla Bayram havasında geçmesi tahmin ediliyor.
 
Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay;
 
Öncelikle Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay doğal olarak tekrar aday.. Ayrıca Ak Parti Genel Merkezinin talimatları doğrultusunda gerçekleşen İlçe Kongrelerindeki Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ın Ak Parti genel Merkezi ile uyum içerisinde çalıştığı biliniyor. Ayrıca Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay Genç, Dinamik bir Başkan.. Şuana kadar eleştirildiği tek nokta yeteri kadar Partide durmaması ve Halkın arasında çok tanınmadığıdır. Fakat teşkilat içerisnde hakimiyetini koruyan, Oteriyer bir Başkandır..
 
Ak Parti Genel Merkezinin devam demesi durumunda ki en büyük ihtimaldir.. Ak Parti Aydın İl Başkanığına daha yeni, daha gelişmiş, daha yönlü ve daha tecrübeli bir yönetimle Başkanlığa devam edebilir..
 
Bülent Çam;
 
Ne İşe yaradığını birçok kişinin de bilmediği, ismi büyük fakat geçerliliği düşük Aydın Ak Parti Demokrasi Heyetinin Başkanıdır. Eski siyasetçilerden olup, milli Görüş cizgisinden gelen Aydındaki ender kişilerdendir. Mesleki olarak gazetecilik yapmakta olan Bülent Çam; Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılığını da yürütmektedir. Ak Parti Genel Merkezi tamamdır, arkandayız dediği taktirde olmayacak bir durum değildir. Ancak Ben birleşmiş yönetimde başkasının Başkanlığında İl Başkan Yardımcısı olarak görev alacağını düşünüyorum.
 
Güner Gürgen;
 
Güner Gürgen eski yöneticilerden.. Ak Parti Aydın İl Başkanlığına Aday olacağı Merkez İlçe Seçimlerinden öncesinden belliydi. Genel Merkeze çağırılan isimlerden olacağını düşünüyorum.  Fakat Ak Parti Genel Merkezinin Güner Gürgen in arkasında duracağını zannetmiyorum. Ayrıca Başkasının İl Başkanlığında da yönetime alınmayacağını düşünüyorum.
 
Bahri Kanat ; 
 
Ak Parti de Mahalle Başkanlığı yapmış, Emekli Havacı Astsubay Bahri Kanat da Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay a aday olduğunu söyledi. Bahri Kanat aynı zamanda 4 yıllık İşletme Fakültesi mezunu... Aynı zamanda Aydın Özel Haber Sitesi Köşe Yazarlığı da yapan Bahri Kanat a süreç boyunca Başarılar diliyorum...
 
Cengiz Altıntaş ;
 
Ak Parti Kurucularından, Aydın Siyasetinin sevilen siması, Cengiz Altıntaş şuana kadar aday olduğunu açıklamadı. Fakat Tabandan Cengiz Altıntaş ın adaylığı konusunda kulisler hareketli.. Cengiz Altıntaş ında Ankaraya Ak Parti Genel merkezi ne davet edilerek İl Başkanlığı konusunda görüşme yapılacağını düşünüyorum.. Bilindiği üzere Cengiz Altıntaş İl Başkan Yardımcılığından istifa ederek Ak Parti Aydın Milletvekili aday adayı olmuştu. Teşkilatların seçtiği Temayül yoklamasında ise 1. sırada olmasına rağmen listeye konulmamıştı. Ak Parti Aydın İl Başkanı olarak Genel Merkezin değerlendirebileceği isimlerden birisidir.
 
 
Ak Parti Aydın İl Kongresinin 15 Nisanda yapılacağı düşünülürse süre az.. 27 gün sonra kongre gerçekleşecek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılacağı için yönetim listeleri şimdiden şekillenmeye başlayacaktır... Tüm adaylara süreç boyunca Başarılar dilerim... 
 
www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni
Bu yazı toplam 564 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim