• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen Basın Toplantısı Düzenledi…
10 Ekim 2016 Pazartesi 21:03

Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen Basın Toplantısı Düzenledi…

Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen Düzenlediği Basın Toplantısında Kadın Kolları Yönetimini Duyururken Bir Dizi Açıklamalarda Bulundu.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen Düzenlediği Basın Toplantısında Kadın Kolları Yönetimini Duyururken Bir Dizi Açıklamalarda Bulundu.


Ömer Özmen : Hoşgeldiniz
Değerli basın mensubu arkadaşlarım, değerli kadın ve gençlik kolları başkanım, il yöneticilerim, gençlik kollarımızın yöneticileri öncelikle hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Kadın kolları yönetimimiz sayın başkanımız tarafından basınla paylaşacak.


Ömer Özmen : Kadın Kolları Yönetimimiz Onaylandı
 Yaklaşık 7 aydır şubat ayının başında bir önceki başkanımız ve yönetimin istifasıyla boşalan Aydın il kadın kolları başkanlığımıza Seda Hanım ramazan ayı içerisinde atanmıştı biliyorsunuz. Tabi ardından 15 Temmuz süreci, 15 Temmuz sürecinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bir takım gecikmeler yaşandı. Öncesinde bir genel başkan değişimimiz vardı. Bu sebeple biraz uzunca bir süreç yaşandı. Genel merkezin kontrolündeydi tabi her şey. Biz görev verildikten 1 hafta sonra yanlış hatırlamıyorsam başkanım 160 kişilik genel merkezimizin istediği havuzumuzu oluşturduk. Genel merkezimize zaten göndermiştik ve MKYK (Merkez karar yönetim kurulu) üyelerimizin Aydın’a 10 gün önce gelişiyle beraber süreç neticelendi. Başkanlığımızın listesi geçen hafta içerisinde onaylandı. Bugünden itibaren hem basınla tanışıp hem görevine devam edecek. Sırada bekleyen Efeler ilçe başkanlığımız var. İnşallah onun da en kısa sürede görevlendirmesi yapılıp kadın kolları noktasındaki eksikliğimiz tamamlanmış olacak. 


Ömer Özmen : Nöbetlere Virgül Koyduk
Tabi ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. 2013 yılının mayıs ayından bu yana ak parti hükümetine karşı aslında millete karşı çok ciddi girişimler var. Hepimiz bunları görüyoruz, biliyoruz. 2013 yılı mayıs ayında başlayan gezi olaylarıyla beraber doğrudan ak parti hükümeti hedef alınmıştır. Ardından 17-25 Aralık darbe girişimiyle milletin iradesine karşı sandık başında oluşturulan iktidarı kurucu genel başkanımızı Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmek için yola çıkmışlardı. Ardından biliyorsunuz 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçtirmemek için ülkede hayalimizde rüyamızda bile yan yana gelmeyecek partiler Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı yaptırmamak için bir çatı adayı altında birleşmişlerdir. O çatı adayının altında hepiniz biliyorsunuz, chp mhp hdp fetö da var hepsi bir yeri desteklemişlerdir. Yine 17-25 Aralık sürecinden sonra yaşanan 30 mart yerel seçimlerini unutmamak lazım. Ak partiye yapılmak istenen darbenin ilk adımıydı bu. Ve 7 haziran 1 kasım seçimleri özellikle chp ve hdp nin fetö örgütüyle iş birliğini açıkça ilan edildiği tarihlerdir. Kapı kapı fetö terör örgütünün Ak Parti iktidara gelmesin diye nasıl oy topladığını hepimiz biliyoruz. Fetö terör örgütünün üyelerini bu partilerin listelerine sokmak için nasıl çalışmalar yaptıklarını biliyoruz ve bugün gelinen noktada inşallah bu yapıyla mücadele kararlı bir şekilde devam ediyor. 15 Temmuz kalkışmasından sonrada yapmaya çalıştıkları son hamleden sonrada hamd olsun milletimizi bir gecede çok basiretli bir duruşla Allahın yardımıyla sayın cumhurbaşkanımızın başkomutanımızın talimatıyla sokağa indi. 27 gün boyunca aralıksız nöbet tuttuk. Nöbetleri de bitirmedik. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sadece virgül koyduk. Her ihtimale karşı her zaman dimdik ayaktayız. 


Ömer Özmen : En Önemli Görev Ak Parti Teşkilatlarının
Tabi bu süreçte en önemli görev yine ak parti teşkilatlarına düşüyor. Özellikle 15 Temmuz gecesinde verdiğimiz 245 şehit, 2 binin üzerindeki yaralı ve gazimizden dolayı bu teşkilatların üzerindeki sorumluluk kat be kat artmıştır.  O açıdan şunu özellikle ifade etmek istiyorum. Ak parti teşkilatları, hepsi, bütün fertleri, bütün yönetim kurulu üyeleri hepsi birer Recep Tayyip Erdoğan misyonu taşıyan insanlardır. Hiç kimse kalkıp ak parti teşkilatlarına çamur atmaya kalkmasın. Önce herkes kendi kapısının önünü süpürsün. Ak parti fetöyle 17-25 Aralıktan bu yana en ciddi biçimde mücadele veren bir partidir. Biz özellikle belediye meclis listelerimiz oluşurken, belediye başkanlarımız tespit edilirken, ardından 2014 kasımda tamamladığımız ilçe kongrelerimizde il yönetimimizin yenilenmesinde en çok üzerinde hassasiyetle durduğumuz husus parti yönetimine girecek olanların ilçe başkanlığındaki arkadaşlarımızın bu yapıyla kesinlikle bağlı olmamasıydı. Teşkilatımızın bu noktadaki tek kıstası 17-25 Aralıktır. 17-25 Aralık öncesinde bu yapının bir takım organizasyonlarına Allah rızası için giden masum insanlarla bizim işimiz yok. Ama 17-25 Aralıktan sonra özelliklede milli güvenlik kurulun bu yapıyı terör örgütü ilan etmesinden sonra hala bu yapıyla bağını sürdüren hala bu yapının mensubu olarak devletle bilek güreşine giren insanlarla da sonuna kadar kararlı bir şekilde devam edilecektir. Bu noktada da hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmayacaktır. O gece belki pilotlar bombalar attılar, askerler bir takım insanlarımızı şehit ettiler. Ama onların arkasında 10 binler 100 binler vardı. Onların moral desteğiyle onları yapabildiler. Bu bakımdan bu yapıya destek veren bu yapıya güç veren varsa cezası kanun karısında da vicdana da millet karşısında bunu hesabını verecektir. Bu sürecin de en takipçisi Ak Parti teşkilatı olacaktır. Bu sebeple şunu özetle dile getirmek istiyorum. Ak parti teşkilatına ve ak parti yöneticilerine, ak parti milletvekillerine, üyelerine karşı fetö ile ilgili bir ithamda bulunacaklar önce kendilerine baksınlar. Aydın dahil kapı kapı fetö terör örgütünün kimi seçtirmek için kimi aday yapmak için neler yaptığını biliyoruz. Bakın ben insanların bundan sonra konuşurken biraz dikkat etmelerini, kendilerinin geçmişte ne halt yediklerine bir bakmalarını istiyoruz. Bu bakımdan özellikle ben teşkilatımızın sorumluluklarının daha da arttığının bilincindeyim. 


Ömer Özmen : Ak Parti Teşkilatları 2023 Hedefine Kararlılıkla İlerliyor
Kadın kolları yönetimimizin bugün ilanından itibaren alanda tam saha çalışma yaparak özellikle 5-6 aylık açığında en kısa sürede giderileceğine inanıyorum. Başkanımıza ve ekibine inşallah güveniyoruz. Varsa eksikler en kısa sürede giderilecek. Ak parti ana kademesiyle kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla önümüzdeki sürece başkomutan ve genel başkanın talimatıyla 2023 hedeflerine 2071 hedeflerine emin bir şekilde kararlılıkla yürüyecektir. Bu bakımdan bundan sonra teşkilatlar üzerinde bir şey söylerken önce kendine baksın herkes kendine dikkat etsin diyoruz. 


Ömer Özmen : Ak Parti Dünyanın Son Umudu
Değerli arkadaşlar ben bu vesileyle dün Van’ın Özalp ilçesinde Ak Parti ilçe başkan yardımcılığını yapan Aydın Muşlu kardeşimize de Allahtan rahmet diliyorum. Biliyorsunuz terör örgütü ve yandaşları özellikle güney doğuda ve doğuda tamamen ak parti teşkilatlarını hedef aldılar. Bir insanın evinin kapısına gelip çoluğunun çocuğunun önünde o insanı siyaset yapıyor diye öldürmek insanlık değildir. Bunun insanlıkla alakası yok. İnsanlığı geçtik zaten özellikle son 5-6 aydır hepiniz izliyorsunuz çoluk çocuk demeden, genç yaşlı demeden, düğün dernek demeden Türkiye’yi sıkıntıya sokmak için elinden geleni yapıyorlar. 15 Temmuz gecesi başarılı olamayınca terörü daha fazla bir şekilde desteklemeye başladılar. İçerdeki ve dışarıdaki maşalarıyla da bu sefer ekonomik darbeye de yeltenmeye başladılar. Kredi notlarımızla oynuyorlar, Türkiye’deki ekonomi iyiye gitmediğine dair dışarıda yayınlar yaptırıyorlar. İçerideki uzantılarıyla da bunu paylaşıyorlar. Ama hamd olsun sayın cumhurbaşkanımız da dediği gibi başaramayacaklar. Biz buna inanıyoruz ak parti teşkilatlarının hepsi gerçekten kefenini giyip dışarıya çıkmış insanlardır. Sayın cumhurbaşkanımız hatırlıyorsunuz gezi sürecindeyken o zaman başbakan iken %50yi evde zor tutuyorum demişti. 15 Temmuz sürecinde %50y gerçekten zor tuttuğunu hepimiz gördük. 28 milyon vatandaşımızın 27 günlük nöbet sürecinde nöbetlere katıldığını ve cumhurbaşkanımızın talimatlarına uyduğunu hep beraber gördük. Bu bakımdan değerli arkadaşlar ak parti şuan hem Türkiye’nin sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük sivil toplum örgütü. Ve dünyanın en iyi organize olmuş sivil toplum örgütü ve insanlığın son umudu. Bu yapıya zarar vermek isteyen herkesin karşısında dimdik ayaktayız. Ben bu vesileyle tekrar basın toplantımızın hayırlara vesile olmasını istiyorum. Yeni oluşan kadın kolları yönetimimize tekrar başarılar diliyorum. Emin adımlarla hedeflerimize yürümesinde inşallah Allah yardımcıları oldun diyorum.


Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen Açıklamalarını Tamamladıktan Sonra Ak Parti Aydın Kadın Kolları Başkanı Seda Sarıbaş Kısa Bir Konuşma Gerçekleştirdi.


Seda Sarıbaş : Gece Gündüz Çalıştık, Çalışacağız
Değerli basın mensubu arkadaşlarımız hepiniz hoş geldiniz. Genel merkezimizin de onayı ile geçen hafta yönetimimiz onaylanmış bulunmakta. Aydın’ımıza ve ak partimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bugün burada gördüğünüz ak partili kadınlarımız Aydın için Aydın’ın tüm çevrelerinde çalışmalarını en iyi şekilde burada var olan ak kadınlarımızla ve bu davaya gönül vermiş ak kadınlarımızla sürdüreceğimize inanıyorum. Biz ak kadınlar olarak dünyanın en iyi sivil toplum örgütü ak partiyi aydında temsil edeceğimiz için guru duyuyorum. Gece gündüz demeden biz Aydın’da çalıştık. Çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Bu bakımdan daima ben duygusuyla değil biz duygusuyla hareket edeceğiz. Bu vesileyle sizlerin karşısında bu bayrağı taşımış tüm Aydın ak kadınlarımıza ak parti kadın kolları başkanlarımıza yönetim kurulu üyelerimize ak partiye gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. 

AK  PARTİ AYDIN İLİ KADIN KOLLARI ASIL  YÖNETİM  KURULU  LİSTESİ

SIRA    GÖREVİ            ADI SOYAD
1         BAŞKAN            SEDA SARIBAŞ
2         İL ASİL Y.K.Ü.    AKİLE YAVAŞ
3         İL ASİL Y.K.Ü.    ASLI TUNÇAY
4         İL ASİL Y.K.Ü.    AYSEL AKKUŞ
5         İL ASİL Y.K.Ü.    AYSEL DEMİR
6         İL ASİL Y.K.Ü.    AYŞE YAVUZ
7         İL ASİL Y.K.Ü.    AYŞEGÜL AKDAĞ
8         İL ASİL Y.K.Ü.    DEMET ESEN
9         İL ASİL Y.K.Ü.    DUYGU GÖĞDE
10       İL ASİL Y.K.Ü.    DUYGU YANAR
11       İL ASİL Y.K.Ü.    EBRU ALP
12      İL ASİL Y.K.Ü.    ELİF KILIÇARSLAN
13      İL ASİL Y.K.Ü.    ELİFE İPEK YANDIM
14      İL ASİL Y.K.Ü.    ENGÜN YAVUZ
15      İL ASİL Y.K.Ü.    FADİME SEVAL
16      İL ASİL Y.K.Ü.    FERDA ARIK
17      İL ASİL Y.K.Ü.    FİLİZ SEVAL
18      İL ASİL Y.K.Ü.    GÜLCAN ARSLAN
19      İL ASİL Y.K.Ü.    GÜLDEM GÖKSU
20      İL ASİL Y.K.Ü.    GÜLDEN PİLEVNELİ
21      İL ASİL Y.K.Ü.    GÜLİSTAN UĞUR DERELİ
22      İL ASİL Y.K.Ü.    GÜLŞEN TEKEOĞLU
23      İL ASİL Y.K.Ü.    HAKİME KAMİLOĞLU
24      İL ASİL Y.K.Ü.    HALİME MEŞE
25      İL ASİL Y.K.Ü.    HATİCE ÜLGER
26      İL ASİL Y.K.Ü.    HATİCE YENTÜR
27      İL ASİL Y.K.Ü.    HAVVA AYRANCI
28      İL ASİL Y.K.Ü.    HÜLYA DEMİR
29      İL ASİL Y.K.Ü.    HÜMEYRA EGE
30      İL ASİL Y.K.Ü.    MERAL POLAT 
31      İL ASİL Y.K.Ü.    MİNE MÜKAFAT MÜNKAT
32      İL ASİL Y.K.Ü.    MÜJGAN KARADENİZ
33      İL ASİL Y.K.Ü.    NAGEHAN ECİM
34      İL ASİL Y.K.Ü.    NAZİRE ALDIRMAZ
35      İL ASİL Y.K.Ü.    NECLA ERTAŞ
36      İL ASİL Y.K.Ü.    NİLÜFER ÖZBAŞ
37      İL ASİL Y.K.Ü.    NURAN ELMAS
38      İL ASİL Y.K.Ü.    NURAY KARAPIÇAK
39      İL ASİL Y.K.Ü.    NURAY KOVACI
40      İL ASİL Y.K.Ü.    NURSEL KULAK
41      İL ASİL Y.K.Ü.    ÖZLEM TAŞ
42      İL ASİL Y.K.Ü.    SELMA BOZOĞLU
43      İL ASİL Y.K.Ü.    SENİHA KOLKESEN
44      İL ASİL Y.K.Ü.    SEVCAN KUŞPAZ
45      İL ASİL Y.K.Ü.    SEVGİ YÜNCÜ
46      İL ASİL Y.K.Ü.    SEZER ÇETİN
47      İL ASİL Y.K.Ü.    YILDIZ KOLKESEN
48      İL ASİL Y.K.Ü.    ZEHRA DÜZOVA
49      İL ASİL Y.K.Ü.    ZÜBEYDE SUBAŞI
50      İL ASİL Y.K.Ü.    ZÜHRE NAZLI KAPLAN

 

Haber / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

dsc00585.jpgdsc00595.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1625 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim