• Aydın29 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ile Özel Görüşme

12 Ocak 2012 Perşembe 01:53

Değerli okurlarımız dün Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay 2 gazeteciye özel açıklamalarda bulundu ve birisi de bendim öncelikle teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Ataygörüşmemize benim dün yayınlanan Halil Gönülcü ile Çok Özel Görüşme isimli yazımı okuyarak başladı.

İşte O Yazım : Ak Partili Halil Gönülcü İle Çok Özel Görüşme

http://www.aydinozel.com/haberdetay/21581-Ak-Partili-Halil-Gonulcu-Ile-cok-ozel-Gorusme-...html

İşte Sadık Atay dan Açıklamalar..

Sadık Atay : 4 gün boyunca arayıpta ulaşamadığı iddia edilen birMuhtar ın 4 gün boyunca kendisini arayıpta ulaşamamasının mümkün olmadığını, kendisinin telefonlarının yanısıra makamınında da olduğunu, isteyen birisinin ona ulaşamamasının mümkün olmadığını söyledi.

Sadık Atay : Halil Gönülcü benim hakkımda basına malzeme vereceğine yanlış birşey varsa bir partili olarak arayıpta bana söylemeliydi. Halil Gönülcü beni aradığında ne zaman ulaşamamış dedi.
 
Sadık Atay : Genel Merkez in Gökhan Ökten i destekleme kararınıbeklemediklerini hatta şaşırdıklarını belirten Sadık AtayGökhan Ökten her ilçe ile birlikte Ak Parti Aydın Teşkilat Başkanı olarak görevi gereği Ankaradaydı dedi. 10 gün öncesinden Gökhen Ökten isminin belli olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Sadık Atay : İsmail Hakkı Eser in üye olmadığı halde Halil Gönülcü nün toplantısında konuşma yaptığının sorulması üzerine İsmail Hakkı Eser İl Genel Meclisi Başkanlığı yapmış, kısa bir dönem Ak Parti Aydın İl Başkanlığı yapmış, Partimizin Kuruluşumuzda bulunmuş önemli birisidir. Konuşmasının ayrıntısını bilmiyorum ama Partimizle ilgilibirleştirici bir açıklama yapmıştır diye düşünüyorum.

Sadık Atay : Koltuğunun sallandığı iddiasına esprili bir cevap vererek evet koltuk sallanır zaten ayrıca dönerde dedi.

Sadık Atay : Bir ordu vardır yerinde sayan, Mehter takımı vardır 2 ileri bir geri giden ve bir ordu daha vardır Allah Allah diyerek koşan, Sayın Başbakanımız önderliğinde biz 2023 hedefimize koşuyoruz, yerinde sayanların aynı geçmişten gelselerde geride kaldıklarını söyledi.

Sadık Atay : Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem in sürekli anlattığı Abdurrahim in hikayesiniHalil Gönülcü nün anlattığınınAydındaki güvendiği kişiler Abdurrahim olamaz dediğine, Ben hemdinlerken hemde Anlatırken gözyaşlarımı tutamam, Zamanımız olursa da anlatırım size dedi.

Sadık Atay : Ak Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın talimatlarını yerine getirdiğini,Ekrem Erdem Başbakanımız Başkanlığında yapılan MKYK ve MYKtoplantılarında alınan kararları uygulamaktadır. Halil Gönülcü nün Başbakanımızın haberi olmadan Ekrem Erdem in kendi kurallarını uyguladığını söylemesi çok yanlış bir düşüncedir, Başbakanımız hafife almaktır dedi.

Sadık Atay : Halil Gönülcü nün 2008 yılında aday olmamasına zaten aday değildi ki dedi. O zaman Güner Gürgen, Şevket Kaya ve benAnkaraya İl Başkanlığı için görüşmeye çağırılmıştık dedi.

Sadık Atay : Ak Parti Genel Merkezi Milletvekillerinin teşkilat işlerine karışmasına müsade etmediğini her ilin sorumlu Koordinatör Milletvekili olduğunu, Her Bölgenin Koordinatör milletvekili olduğunu ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem in teşkilat konusunda hassas olsuğunu belirtti. Teşkilatlarla ilgili Ak Parti Milletvekillerine ya mecliste, ya genel merkezde yada telefonla görüşlerinin sorulduğunu söyledi.

Sadık Atay : Genel Merkeze Aydın İl Başkan Adayları olarak gittiklerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın kendisine Ne İş Yapıyorsun ? vePartiye zaman ayırabilecekmisin ? dediğini ben emaneti teslim etmeye geldim dediğini, atanmasından sonra 2 buçuk aylık il Başkanlığında Kaybedilmiş bir belediye olduğunu söylediğini ancak Genel Merkezin teveccüh gösterdiğini İl başkanlığına devam etmesini istediklerini belirtti.

Sadık Atay : Ak Parti İl Başkanlığı yada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı na adaylığı sorulduğunda, Partim beni nerede uygun görürse ben orada çalışırım, sen bu işi öğrendin Genel Merkezde çalış deselerde çalışırımgeç çay ocağında çalış deselerde çalışırım, ben partim nerede görev verirse çalışırım dedi.

Sadık Atay : Ahmet Celal Kavcar ve Yönetimin istifasını Ak Parti genel Merkezi nin istediğini ve istifaların kendisine ulaştığını Genel merkeze Gönderdiğini ayrıca Gökhan Ökten in Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığına atamasının 1 - 2 gün içerisinde gelmesini beklediklerinisöyledi.

Sadık Atay : Ak parti İl Başkanı olduğu günden itibaren Ak Parti Genel Merkezinde eğitim aldıklarını İlk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bilgilendirildiklerini ayrıntılı bilgileri ise Ak Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanımız Ekrem Erdem den aldıklarını söyledi. Her toplantının başında Basına açık bölümden sonra birdebasına kapalı olarak toplantılar yaptıklarını söyledi.

Sadık Atay : Ben burada Sadık Atay ın görüşlerinden bahsetmiyorum, Ben Ak Parti Aydın İl Başkanıyım, Ak Parti Genel Başkanımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Ekrem Erdem bize ne söylerse ben o bilgileri sizinle paylaşıyorum dedi.

Sadık Atay : Ak Parti Genel Merkezinde yapılan bir görüşme de hiçbir Milletvekili İl Başkanımıza rapor vermeyecek, hiçbir İl Başkanı da Milletvekilimize rapor vermeyecek dedi. Milletvekillerinden ve İl Başkanlarımızdan raporu sadece Ak parti Genel merkezi nin alacağısöylendi dedi.

Sadık Atay : Adaylarla Ankaraya gittiklerinde Başkan adaylarıyla görüşen Teşkilat Başkanı ve Yardımcılarının Adaylardan sonra Gökhen Ökten i çağırdığını, bunu beklemediklerini dile getirdi. Gökhan Ökten e ne sordular dediğinde 2 Cümle ile 2008 kongresini anlatmamı istedilerdedi.

Sadık Atay : Genel merkezde Görüşmeler bittikten sonra adaylar açıklanacaktı. Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem dahil 60 70 kişiydik. Halil Gönülcü denince Halil Abi adayımız zannettim. Ama Halil Gönülcü ye teşekkür edilerek 100.000 ve üzeri Nufusu olan yerlerde en az üniversite mezunu şartı koyduklarını söyleyerek adayın Gökhen Ökten olduğu söylendi.

Sadık Atay : 12 Haziran Seçimlerinden 1 gün sonra burada Partide Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ile oturuyorduk. Aydından sorumlu Bakanımız Orman ve Su Bakanı Veysel Eroğlu beni arayarak seçim sonuçlarından çok memnun olduklarını Oyunu en fazla yükselten 7. il olduklarını belirterek başarı bekliyorduk ama bu kadar beklemiyorduk dedi. Hatta Bu başarıyı taçlandırmak için Başbakan ı Aydın a getireceğini söyledi ama nasip olmadı dedi.

Sadık Atay : Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç ın Nazilli ve Bölge İlçelerde kendisine yakın isimleri yönetime getirdiğinin ve oradaki il delegelerinin önemi sorulması üzerine; ben böyle birşey var diyemem ancak olsa bile İl Başkanlığı kongresinde de tek aday olacakve Genel Merkez Belirleyecek. Oradaki İl Delegelerinin kimin yanında olduğunun bir önemi yok dedi.

Adnan Aytaşkın :

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ın dik duruşu bugüne kadar her zaman takdir ettiğim bir durumdur.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ve Yönetimi Aydındaki 7. buçuk yıllık Maskeli Beşler döneminin ardından yıkılması çok zor olan tabularla uğraştıklarını düşünüyorum.

Yıllar öncesiydi Ak Parti Aydın İl Başkanlığı Aymendo da yapılan Genel Merkez Yöneticisininde bulunduğu Aydın İl Danışma Meclisi Toplantısında Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı ARGE Başkanı Sadık Atay vardı. Siyaset Akademisiyle ilgili bilgi vermişti. O zaman Heyecanlıydı. Kürsüden Ayrılırken kusura bakmayın, biraz heyecanlandım, Kürsü alışkanlığım pek yok demişti.

Ama şimdi Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay a bakıyorum da Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı da yakışıyor, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı da yakışıyor, Milletvekilliği de yakışıyoroturduğu koltuğu dolduruyor ve kendisine yakışıyor.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 737 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim