• Aydın22 °C

Mehmet PALA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet PALA / Köşe Yazarı

Ak Parti Aydın İl Kongresi Değerlendirmesi

23 Mayıs 2012 Çarşamba 18:29

Gectiğimiz günlerde Ak Parti Aydın İl Kongresi yapıldı. Katılımı yüksek, coşkulu, heyecanlı, anlamlı bir kongre oldu. Tek liste olmasına rağmen beklenmeyen coşku ve katılımda oldu.

Salonun durumu konuklar, disiplin, ahenk kadar listedeki toplayıcılık, daha önce siyasetle uğraşanları şaşırtan bir ustalıkla hazırlanmış.

Yeniden Ak Parti Aydın İl Başkanı seçilen Mehmet Sadık ATAY ı kutluyoruz. Seçilenleri kutluyoruz. Ak Parti Aydın Teşkilatını bu olgunluk ve bu ulaştığı yeni güç nedeni ile de kutlıuyoruz. MHP den, DYP ve Anap tan yönetime yeni katılımlar çok ince ayarla, monte edilmiş, itibarlı, çevrelerinde etkin ve sevilen işadamlarının listedeki varlığı, bayanların listedeki oranı sevindirici.

Ak Parti Aydın İl Kongresi ile kabuk değiştirmiştir. Küçük olsun benim olsun anlayışı terkedilmiştir. Ak Parti 2014 yerel seçimlerine hazır olduğunu göstermiştir bu il Kongresiyle. Kırgınlık ve bölünme yoktur, çatlak sesler yoktur Kongre sonrasında.

Büyükşehir Belediyesini kazanmak için çok gzel bir altyapı çalışması yapılmıştır. Bu orkestrayı yönetecek şef olarak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı bekleniyor. İyi bir adayla Ak Parti Aydın da ipi göğüsleyecek güce ulaşmıştır.

Muhafazakar bir partiye Merkez Sağ, Merkez Sağın birleştiği yeni bir kan verilmiştir. Sağın her türlüsü birleşerek 550 oy ile kaybedilen Belediye yi büyüterek, oyları artırarak Belediye yi geri alma niyetini gayretini ortaya koymuştur.

Aydın Pastadan daha çok yer almalıdır. Merkez den daha çok katkı almalıdır.

Aydın buna layık, Aydınlılar başarıya susamıştır.

www.aydinozel.com  Köşe Yazarı Avukat Mehmet PALA

Bu yazı toplam 1351 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim