• Aydın13 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkan Adayları

07 Eylül 2008 Pazar 22:55

Karizma ne kadar önemlidir. Karizma olmadan yaşamak zormudur. Karizma pazardan alınır mı ? Karizma doğuştan mı gelir yoksa eğitimle edinilebilir mi ? Geçenlerde bir ağabeyimizle muhabbet ederken kendisi dedi ki bir makama gelmesi düşünülmüş ama demişler ki bunda karizma yok! Şimdi bende merak ettim o makamda işleri karizma mı yapıyor, karizması olmayan biri başarılı olamaz mı ? Bu karizmanın para ile alakası var mıdır?  O makamda önemli olan doğruluk, dürüstlük iş kabiliyeti değilmidir. Yorumu Değerli okuyucularıma bırakıyorum!!!

* * *                                             

Bu arada bir Ağabeyimiz daha var o da bir makam için düşünülmüş ama Diksiyonu uygun değilmiş, engel konmuş, sonradan kendi çabaları ile o makama erişiyor ancak diksiyon eksik olduğu içindir muhakkak o makam ona yolun sonu oluyor. Yorumu Değerli Okuyucularıma bırakıyorum!!!

* * *

Ak parti Aydın Merkez İlçe seçimlerinde son durum nedir. Kulislerde hararetli cümleler kuruluyor, ancak daha hiçbir Aydın Merkez ilçe Başkan Adayı resmen adayım demedi. Hatta Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten dahi adayım demedi. Ak Parti Aydın Merkez İlçe Seçimlerinin Genel Merkez tarafından ertelenmesinden sonra Aydın da belirsizlik devam ediyor. Ancak neden Adaylığını açıklamadığı bilinemeyen ve de En Güçlü aday gösterilen Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten, hiçbir zaman aday olduğunu açıklamayan ancak adaylardan daha fazla çalışan Umurlu Belde Eski Başkanı Rasim Kılıç ta Güçlü Aydın Merkez İlçe Başkanı adaylarından olduğunu hissettiriyor. Mahalle bazında çalışmalarıyla delegelerin gönlünü kazanan Efeler Mahalle Başkanı Suat Ünal ise destek arayışları içinde. Ak Parti Aydın İl Yönetim kurulunun Desteklediği söylenen İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kıvanç ın ise adaylıktan çekildiği gelen bilgiler arasında. Merkez İlçe Eski Başkanı Şuayip Yeğen in de aday olduğu bilinmekte. Ak Parti de hedef Merkez İlçe Başkanı ve yönetim kurulunun tek listeden oluşan bir kongre ile birlik ve beraberlik içerisinde yerel seçimlere güçlü girmek. Ancak şuana kadar böyle bir birlikteliğin olacağına dair en ufak bir gösterge de yoktur. Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı adaylarına süreç boyunca başarılar diliyorum. Ve en azından Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten in geç kalmadan Adaylığını açıklamasını bekliyorum.

* * *

Aydın da MHP saflarında da bir sessizliktir gidiyor. MHP Aydın teşkilatının en son basında yer alış şeklini Aydın Valisi Mustafa Malay ı eleştirdiğinde görmüştük. Yaklaşık 1 aydın Mecliste grubu bulunan bir muhalefet partisinden ses soluk çıkmaması, özellikle yerel seçimler öncesi bu kadar sessizlik bence yanlış. Ramazan da basın karşısına çıktıklarını da gören yok. Ancak MHP Aydın Milletvekili Sayın Recep Taner hem kendinden söz ettiriyor hem de partisi adına çalışmalar yapıyor. MHP Aydın Milletvekili Recep Taner in Kişisel web sitesi Aydın MHP İl Başkanlığını internet sitesini de geri bırakmış durumda.

Bu yazı toplam 674 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim