• Aydın32 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten ile Özel Görüşme

17 Ocak 2012 Salı 02:13

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığına yeni atanan Avukat Gökhan Ökten ile yaptığımız görüşmeyi yazacağım.

Aydın Özel Haber Sitesi Köşe Yazarımız F. Coşkun IRMAK Bey in talebi doğrultusunda görüştüğümüz ve bizi kırmayan Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten e öncelikle teşekkür ediyoruz.

Gökhan Ökten den Açıklamalar..

Gökhan Ökten : Ak Parti Genel Merkezi nin 2008 yılı Kongresinin ardından 2012 yılında da destek vermesi, kendisine güvenmesi benim için onurdur gururdur dedi..

Gökhan Ökten : Ak Parti Üyesi arkadaşlarla ilgili, yanlış yapsalarda hiç bir zaman konuşmadım ama İsmail Hakkı Eser şuan Ak Parti üyesi olmadığı için onun hakkında istediğiniz soruya cevap verebilirim dedi..

Gökhan Ökten : Ben Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığım 3 yıllık süreçte 30 kere Ankara ya Genel Merkez e İl Başkanları toplantısına katıldım ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan dan çok şey öğrendim..

Gökhan Ökten : Atamasının geldiğini, yeni kuracağı yönetim kurulunun listesinde, olabildiğince Aydında en başarılı olabileceği isimleri tercih edeceğini söyledi.

Gökhan Ökten : Adaylarla gittikleri zaman Genel Merkez Yöneticilerinin kendisini içeri çağırıp 2008 kongresini anlatmasını istediklerindekimsenin adını vermesiğini sadece baskı ve demokrasi dışı hareketlerin çok olduğunu söylediğini belirtti.

Gökhan Ökten : Siyasette her geçen gün birşeyler değişiyor, insanlar kendilerini geliştirmek zorundadır birileri aynı yerde saymaya devam ediyorlar, bu şekilde kabul görmemeleri normaldir dedi.

Gökhan Ökten : Aydın İl Koordinatörü Recep Özel, Bölge KoordinatörüMehmet Müezzinoğlu ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı Ekrem Erdemile bir irtibatının olmadığını ne kendisinin onları ne de onların kendisini hiç aramadığını hatta telefon numaralarının kendisinde olmadığınıbelirterek Teşkilat Başkanı olarak Genel Merkez ile iletişim konusunda ben hep İl Başkanım Sadık Atay a bilgi verdim dedi.

Gökhan Ökten : Kendisine Aristokrat benzetmesi yapanlara tepki göstererek birileri protokol de yer kapmaya çalışırken ben Vinç in tepesinde Partimin posterini asmaya çalışıyordum hemde yağmur altında sırılsıklam olarak dedi.

Gökhen Ökten : 2008 Kongresinde birileri Doğulu arkadaşlarısevmediğim söylentisi çıkararak, beni karalama kampanyası başlattılar diyerek, beni tanıyanlar doğulu arkadaşlarımla mutfağımı paylaştığımı, yemek yediğimi yada davet edildiğim zamanlarda evlerinde misafir olduğumu bilirler dedi.

Gökhan Ökten : Güner Gürgen in hangi vasıfla Adaylarla birlikteAnkara da Ak Parti Genel Merkezinde bulunduğunun sorulması üzerine, Önümüzdeki İl Kongresinde İl Başkanı adayı olacağını belirtti ve o zaman Genel Merkeze çağırılacağı için bize prova amaçlı geldiğinisöyledi dedi.

Gökhan Ökten : Güner Gürgen e Çeyiz Sandığını alırsın dediğinde ne demek İstediği sorulduğunda, Güner Gürgen ve o gurup 2003, 2006 ve 2008 Merkez İlçe kongrelerinde yaptıklarını, o çeyiz sandığında bulacaklar dedi.

Gökhan Ökten : 2011 yılındaki Gençlik Kollarının Organize ettiğiİstasyon Meydanındaki konser sırasında İsmail Hakkı Eser ile sohbet ettik, İsmail Hakkı Eser o gün, 2008 yılından bahsederek o dönemdeDonkişotluk yaptığını ve Genel Merkeze karşı siyaset yapılamayacağını söyledi.

Gökhan Ökten : 2008 Kongresinde Hakkı Aslan ile yarıştığı dönemde görüşme uzlaşma teklifi aldığını gittiğinde, İsmail Hakkı Eser  5 kişigelmişti, ben de Muhittin Gülseren ile gitmiştim, o gün orada aday olanHakkı Aslan ı getirmemişler. O detay benim çok ilgimi çekmişti dedi.

Gökhan Ökten : İl Başkan Yardımcılığından Merkez İlçe Başkanlığına atanmasını attan inip eşşeğe binmesi olarak değerlendirenlere, ben partim nereye uygun görürse çalışırımSadece Kadın Kolları Başkanlığı yapamam diyerek esprili bir cevap verdi.

Gökhan Ökten : Aydın da Belediye Seçimleri almanın çok zor olmadığını ancak yapılan yanlışlar sonucunda geçmişte başarısızlıkların olduğunu belirtti. Ama iyi bir çalışmayla AydınBüyükşehir Belediyesini ve Nazilli Belediyesi başta olmak üzere bir çoğunu Ak Parti li Belediye yapmanın zor olmadığını söyledi.

Gökhan Ökten : Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Ekrem Erdem4 milletvekili 5 il başkanı ve başkan adaylarının bulunduğu bir ortamda, kendisinin Lise mezunu olduğu için kabul görmediği söylediği Halil Gönülcü ye Aydın Merkez İlçe yi önemsediklerini, söylemesine rağmenHalil Gönülcü Demokratik Hakkımı Kullanacağım dedi, Teşkilat BaşkanıEkrem Erdem de İl Başkanımız Sadık Atay a Kongre günü de olsa çift liste çıkarsa kongreyi iptal edeceksiniz dedi. Ancak Kendileri Genel Merkez den iptal ettiler dedi.

Gökhan Ökten : Halil Gönülcü nün 400 delegenin 350 si bana oy verecekti, Seçim ondan iptal edildi demesine tepki gösterdi. VeGökhan Ökten böyle birşey yok, ben seçimi alacağıma inanıyordum, hatta Genel Merkez de seçimi alacağıma inanıyor fakat çift liste çıkartılıp bölünmeler olmasın diye kongreyi ertelediklerini düşünüyorum dedi.

Gökhan Ökten : Ankara da Genel Merkez de sohbet ederken Güner Gürgen in kendisine Delege Listesini sen yaptın değilmi diyerek sormasına, hayır ben yapsaydım seni delege yazmazdım çünkü sen2009 Kongresinde Büyük Kongre Delegeliğinden istifa ettiğin gibi yine Delegelikten istifa edersin dediğini söyledi.

Gökhen Ökten : 2008 Kongresi öncesi İl Başkanı olan İsmail Hakkı Eser bana Merkez İlçe Başkan adaylığından çekilmemi istedi ve İl Başkan Yardımcılığı teklifinde bulundu ben ise hangi konuma gelirsem geleyim, kendi çalışmamla gelmek istediğimi söyledim kongreyi kaybetsemde, İl Başkan Yardımcılığını hemde birkaç kadamede yapma fırsatı buldum dedi.

Gökhan Ökten : Tuğrul Cıvgın ı tehdit ettiği iddiasına, ben Delege ile görüşmeye gideceğim ben gitmeden Tuğrul Cıvgın delegeyi arıyor ve baskı yapıyor görüşmeyin, buluşmayın diyerek benim buna tepki göstermem böyle birşeye karşı çıkmam gayet doğaldır dedi.

Gökhan Ökten : Birilerinin Kurdukları hayalle bile siyaset yaptıklarınısöyledi. Birileri Kongreyi kazanacaklarmış, daha sonra da iş ve işten çıkarma konusunda hastanede çalışan delegeleri tehdit etmişler dedi. Ellerinde olmayan imkanlarla bile böyle baskı kurmaya çalışıyorlardedi.

Gökhan Ökten : 2009 İl Başkanlığı seçimlerinde Ankara ya Genel Merkez e gidenlerden Şevket Kaya yı desteklemiştim. AncakBaşbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Sadık Atay ı destekleyince ne bende ne de Şevket Kaya da Genel Merkez e karşı siyaset yapma düşüncesi olmadı, olmazda dedi. Sonra Sadık Bey de beni yönetiminde değerlendirdi ve o günden itibaren Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcılığı yaptım dedi.

Adnan Aytaşkın :

Değerli okurlarımız Gökhan Ökten şuan da Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı oldu fakat asıl zorluklar şimdi başlıyor..

Şuanki rakipleri her ne kadar Ak Partili olsalarda Gökhan Öktenbaşarısız olsun diye bekleyeceklerdir.

Gökhan Ökten e düşen ilk görev Sadece kendi isteğiyle, güvendiği, şaibeye bulaşmamış, şucu bucu olmamış, birilerinin adamı olmayan, yerinde saymayan, geleceğe güvenle bakan bir yönetim oluşturmaktır.

Bildiğimiz üzere 2008 yılında atandığında yönetimini toplayıcı olsun diye o dönemin Ak Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser ve Maskeli Beşlergurubuyla ortak yapmıştı, Ancak kongrede kendi listesindeki üyelerinin yarısı Hakkı Aslan ı desteklemişti.

Gökhan Ökten i yılllardır tanıyorum, Siyaset yapma şeklini biliyorum, dediğim konulara dikkat ederse Başarısız olma şansı olmadığı gibi,Aydın Merkez İlçe de tarih yazar ve ilk Seçimlerde Milletvekili olarak meclise girer diye düşünüyorum..

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 801 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim