• Aydın20 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanı Cüneyt Bayraktar ve Karnesi

24 Eylül 2011 Cumartesi 00:52

Değerli okurlarımız bildiğiniz üzere önümüzdeki ay, önce Ak Parti Aydın Merkez İlçe Delege Seçimleri daha sonraki günlerde de Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı seçimi yapılacak.

Ben de bu ve bundan sonraki yazımlarımda Ak Parti de bugüne kadar görev yapmış Merkez İlçe Başkanlarına karne vereceğim.

Kurucu Başkan Cünet Bayraktar :

2002 yılında Ak Parti Aydın Kurucu Merkez İlçe Başkanı olan Cüneyt Bayraktar ı 2004 yılında başkan olan Şuayip Yeğen in Başkanlığından sonra 2006 yılında 2. kez Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğu zaman tanıdım ve kendisine oy verdim.

Ancak Cüneyt Bayraktar ın Başkanlığı döneminde ben dahil bir çok Delege oy verdiğine pişman oldu.

Mesleki olarak Avukatlık yapan Cüneyt Bayraktar; heyecanlı, Panik Atak, küçük şeylere takan, anında öfkelenen ve öfkesine hakim olamayan bir siyasetçi tipiydi.

Zaten o dönemin Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Avukat Gökhan Ökten ile kavgaları da oldukça popülerdi.

Ve doğal olarak ta başarılı olamadı.

Ak Parti Aydın Eski Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar ı 2. kez aday olduğunda dönemin Ak Parti İl Başkanı Mehmet Erdem destekledi. Ve Seçtirdi.

Ancak kendisine karşı tavır alan Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanı Şuayip Yeğen i devirebilmek için Dönemin Ak Parti Aydın İl Başkanı olan Mehmet Erdem ve maskeli ekibi, bir müddet sonra seçtirdikleri Cüneyt Bayraktar ile de anlaşamadılar.

2008 yılında, 2007 yılında Ak Parti Aydın Milletvekili Seçilen Mehmet Erdem, Atama Ak Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser ve Maskeli ekibi Seçtirdikleri Dönemin Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar ın Asil ve yedek Yönetim Kurulu üyelerini bir gece yarısı operasyonu ile tek tek çağırıp istifa ettirdiler.

Ertesi gün Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar bir baktı, bütün yönetimi istifa etmiş ve kendisinin başkanlığıda düşmüş bir vaziyette buldu kendini.

Takip eden günlerde de Başkanlıktan indirilen Cüneyt Bayraktar ın yerine Kavgaları ile gündeme geldiği Gökhan Ökten Genel Merkez tarafından Merkez İlçe Başkanlığına Atandı.

Şimdilerde Cüneyt Bayraktar ın Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Ahmet Celal Kavcar ın yönetiminde Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapması herkes tarafından yadırgandı.

Çünkü siyaset etiğine göre bir görevi yapan siyasetçi daha sonra o görevden daha düşük bir makamda bulunamaz.

Ancak bir İnsan bunu ya Makam sevdasından Yapar ya da Ak Partili olduğunu kanıtlayıp işlerini daha kolay yürütebilmek için yapar.

Buradan Cüneyt bayraktar a Seslenmek istiyorum :

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığına Aday olmayı düşünebilirsin ancak aday olma çünkü senden iyi bir Merkez İlçe Başkanı olmaz... Sen Avukatlığını yapmaya devam et...

Bir Sonraki Yazımda Ak Parti Eski Merkez İlçe Başkanlarından Şuayip Yeğen i Yazacağım.

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 2226 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim