• Aydın41 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanı Gökhan Ökten ve Karnesi Bölüm 1

18 Ekim 2011 Salı 00:59

Değerli okurlarımız bilindiği üzere Ak Parti Aydın Merkez İlçe Delege ve Başkanlık seçimleri öncesi bugüne kadar Ak Parti de Aydın Merkez İlçe Başkanlığı yapmış kişilere Karne veriyorum. Şimdi..

Ak Parti Aydın Eski Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten : 1. Bölüm

Ak Parti Aydın Eski Merkez İlçe Başkanı Göhan Ökten ile 2005 senesinde Ak Parti Aydın Yedieylül Mahalle Bürosunda tanıştım. Ben Mahalle Gençlik Kollları Başkanıydım. Gökhan Ökten Ak Parti Aydın Gençlik Kolları İl Başkanıydı. Beni İl Yönetim Kurulu toplantılarına davet etti.

Daha sonra haftada bir gün Gökhan Ökten in Başkanlık yaptığı toplantılara katılmaya başladım. Yakinen kendisini tanıma fırsatı buldum.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem e Çok Yakındı
 
O dönemde Mehmet Erdem Ak Parti Aydın İl Başkanıydı. Ak Parti Gençlik Kolları il Başkanı Gökhan Ökten in 1 dediği iki edilmiyordu. Aralarında müthiş bir uyum vardı. Ak Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem Ak Parti Aydın Gençlik Kolları İl Başkanı Gökhan Ökten i veliahtı gibi yetiştiriyordu.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem 2007 yılında Milletvekili olunca; Atama Ak Parti Aydın İl Başkanı olan İsmail Hakkı Eser den Mehmet Erdem den gördüğü ilgiyi göremeyen Gökhan Ökten ile Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem inde arası açılmaya başladı.

Gökhan Ökten Akıllı Bir Siyasetçi

Şuanda Ak Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan Gökhen Ökten, kimseye biat etmeden, bağlanmadan, çalışmalarıyla, yetenekleriyle, herkes ile iyi geçinip hep daha iyisiyle çalışmaya dikkat etti. Kimsenin boyunduruğu altına girmedi. Kendisini Yükseltenleri, destekleyenleri sevgilerinden dolayı, sahip çıkmalarından dolayı bir yardım olarak görmedi. Kendisinin hakettiği için başarılı olduğuna inandı.

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Olmak İstedi
 
2008 yılında Ak Parti Aydın Merkez İlçe eski Başkanı Cüneyt Bayraktar ın gece yarısı operasyonuyla yönetiminin istifa ettirilmesinden sonra Ak Parti ye atama Aydın Merkez İlçe Başkanı belirlenecekti.

Ak Parti Aydın Gençlik Kolları İl Başkanlığını yaşının dolmasından dolayı tekrar aday olmayarak görevini Avukat Can Yılmaz a bırakan Gökhan Ökten de Merkez İlçe Başkanı adayı olmak istiyordu.

Hakan TütüncÜ Referansı ile çok şey değişti
 
Genel Merkez e 3 isim gittiği söylenmişti. 3 Kişilik liste İçinde Gökhan Ökten in adının bulunmadığı belirtilmişti. Bunun üzerine Gökhan Ökten Dönemin Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı şimdinin Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü den yardım istemişti.
 
En Başarılı Gençlik Kolları İl Başkanıydı

Gökhan Ökten; Ayrıca ben Türkiye de Kongreyle gelip Kongreyle giden ender Gençlik Kolları İl Başkanlarındanım bir yanlışımı gören varsa söylesin. Eğer bir eksiğim yoksa Genç olmamdan dolayı kimse benim önümü kesemez diyerek tepkisini göstermişti.

Gençlik Kollarından Yardım İstemişti
 
Hatta Gökhan Ökten; Ak Parti Aydın İl Gençlik Kollarının haftalık toplantısına gelerek Gençlere sahip çıkılmadığını, önlerinin açılmadığını ve Dönemin Atama Ak Parti İl Başkanı İsmail Hakkı Eser e bunun hesabının sorulması gerektiğini, Ak Parti Aydın Gençlik Kolları İl Başkanlığı toplantısına davet edilerek baskı uygulanmasını istemişti.
 
İl Başkanına Kalksın Yatağından Gelsin Demişti

Gökhan Ökten; Dönemin Ak Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Can Yılmaz a ara İl Başkanı İsmail Hakkı Eser gelsin dedi. Bir siyasetçi bu saatte evde uyumaz, uyuyorsada kalksın gelsin demişti. Ve ben Gökhan Ökten den ilk defa toplum önünde bu kadar sert bir çıkış gördüğüm için şaşırmıştım.

O gün ben dahil bütün Ak Parti Gençlik Kolları Üyesi gençler ertesi gün Ak Parti Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser e tepki koymaya neden Gökhan Ökten Merkez İlçe Atama aday listesinde yok; sorgulmaya gidecektik. Ancak Ertesi gün Dönemin Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Can Yılmaz tarafından kimse bişeye karışmasın Gökhan Ökten olayı çözüme kavuştu denmişti.

Bazı Gazeteler atama haberini yanlış duyurmuştu
 
Tabi önümüzdeki süreçte de bazı gazeteler Ak Parti Genel Merkezinden dönemin atama Ak Parti Aydın Merkez İlçe Adaylarından Mehmet Kıvanç ismini Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı atandı diye vermişti. Ama Gökhan Ökten özellikle dönemin Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı şimdinin Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü nün Referansıyla Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı atanmıştı.
 
Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanı Gökhan Ökten ile 2. bölümde görüşmek üzere...
Bu yazı toplam 1472 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim