• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanı Şuayip Yeğen ve Karnesi

28 Eylül 2011 Çarşamba 00:53

Değerli Okurlarımız bilindiği üzere şuan ki yazı dizimde Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongresi Öncesi, bugüne kadar Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı yapmış siyesetçilere Karne veriyorum.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanlarından Cüneyt Bayraktar ı yazmıştım. Şimdi...

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanı Şuayip Yeğen :

Şuayip Yeğen ile 2005 senesinde Ak Parti Aydın Yedieylül Mahalle Bürosunda O dönemin Ak Parti Yedieylül Mahalle Başkanı Muhsin Aydoğdu vesilesiyle tanıştım.

O zaman Şuayip Yeğen 2004 - 2006 Yılları arası görevini yürüttüğü Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanıydı.

Şuayip Yeğen herkesle arası iyi olan, kimse ile bir husumet gütmeden, kırgınlıkları çabuk unutan, şeffaf, yardımcı olamasa da herkesi saygıyla sonuna kadar dinleyen, Hoşgörü ve Diyalog insanıdır...

2006 Yılında Cüneyt Bayraktar ve Şuayip Yeğen Merkez İlçe Başkanlığı için yarışıyordu.

Başkanlığına güvenen Şuayip Yeğen Dönemin Ak Parti İl Başkanı Mehmet Erdem ve Maskeli ekibine karşı bazı konularda restini çekmişti.

Tabi Dönemin Ak parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem ve Maskeli Ekibi başta Yedieylül Mahalle Başkanı Muhsin Aydoğdu ve diğer mahalle başkanlarına talimatı vererek Cüneyt Bayraktar ı aday çıkarttırdılar.

Neden Şuayip Yeğen Yerine Cüneyt Bayraktar a Oyumu Verdim

Ben Oyumu Dönemin Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Şuayip Yeğen e verecektim Ancak son anda Cüneyt Bayraktar a verdim.

Çünkü Şuayip Yeğen hiçbir talebim olmamasına rağmen Adnan seni yönetimime almayı çok isterdim ancak Her mahalleden sınırlı sayıda üye alıyorum Yedieylül mahallesinden Rahmi Çelik i alacağım, Kendisi kurucumuz o dururken başkası olmaz dedi, Bende tabiki Şuayip Abi Rahmi Abi yi al yönetime dedim..

Birkaç gün sonra Ak Parti Kurucularından Rahmi Çelik in Cüneyt Bayraktar adına çalıştığını öğrendiğimde, Şuayip Yeğen i aradım ancak olumlu cevap alamadım.

Çünkü benim oyumu almak için seni yönetime almak isterdim demişti. Bende o dönemde pek tanımadığım, bilmediğim Cüneyt Bayraktar a oyumu vermiştim.

Şuayip Yeğen Çok Yönlü Bir İnsan..

Şuayip Yeğen Aydın Belediyesi Meclisi Üyesi, Menderes Demokrasi Derneği Başkanı ve Aydın Emlakçılar Derneği Başkanı, çok sayıda Sivil Toplum Örgütüyle bağlantılı olup Hayır İşlerinde önderlik yapan bir siyasetçidir.

Şuayip Yeğen Herkes ten Daha Fazla Ak Partili

Şuayip Yeğen Ak Parti de her ne kadar, dönem dönem yıpratılmaya çalışılsada, hiç bir zaman Partisine küsmeden, her Platformda elinden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyor, her zaman kucaklayıcı, birleştirici bir politika izliyor.

Hakkı Aslan a Karşı Gökhan Ökten i Desteklemişti

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı 2009 seçimlerinde; Hakkı Aslan ile Gökhan Ökten in yarıştığı dönemde Şuayip Yeğen; Gökhan Ökten i destekleyeceği ni açıklayarak aday olmamıştı ve Seçim Sürecinde Gökhan Ökten den daha fazla gayret göstermişti.

Şuayip Yeğen O Dönemde Ak Parti Aydın İl başkanı olmak istiyordu.

Ancak Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten Seçilseydi de Gökhan Ökten in Şuayip Yeğen i İl Başkanlığı Kongresinde destekleyebileceği ni düşünmüyordum.

Ahmet Celal Kavcar ın Yönetiminde

Şimdilerde Şuayip Yeğen in Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Ahmet Celal Kavcar ın yönetiminde Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapması herkes tarafından yadırgandı.

Çünkü siyaset etiğine göre bir görevi yapan siyasetçi daha sonra o görevden daha düşük bir makamda bulunamaz.

Ancak bir İnsan bunu ya Makam sevdasından Yapar ya da Ak Partili olduğunu kanıtlayıp işlerini daha kolay yürütebilmek için yapar.

Şuayip Yeğen Aydın Özel Haber Köşe Yazarı
 
Şuayip Yeğen haber sitemiz Aydın Özel Haber de Köşe Yazarlığı da yapmaktadır.

Buradan Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanı Şuayip Yeğen e Seslenmek İstiyorum :

Şuayip Yeğen Aydın için, Ak Parti için çok faydalı bir siyasetçidir.

 Ancak Şuayip Yeğen'in safını seçip, Dostunu Düşmanını tanımaya ihtiyacı vardır.
 
Herkesle Dost olunan hayatta sahtelikler fazla olur.
 
Siyasi anlayışını değiştirmezse Şuayip Yeğen in Aydın'a ve Ak Parti ye Faydalı olacağı kesin inanıyorum ama kendisine faydalı olamayacağını düşünüyorum.
 
Bir Önceki Yazım Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanı Cüneyt Bayraktar ve Karnesi isimli yazımı okumak için aşağıdaki linki TIKLAYINIZ..
 
 
Bir sonraki yazımda Ak Parti Aydın Merkez İlçe ye Atama Başkanlık yapan Şuan Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı olan Gökhan Ökten i Yazacağım..
 
www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel yayın Yönetmeni
Bu yazı toplam 1215 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim