• Aydın25 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Gerçeği

10 Ocak 2012 Salı 01:49

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Ak Parti deki gerçeği yazacağım.

Aydın Kamuoyunda merak edilen bir tane soru var. O da :

Bir tarafta; Ak Parti Genel Merkezi, Ak parti Aydın İl Başkanı Sadık ATAY, Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Ahmet Celal KAVCAR, Ak Parti Aydın Merkez İlçe eski Başkanı Şuayip YEĞEN, Ak Parti Aydın Merkez İlçe eski Başkanı Cüneyt BAYRAKTAR ve Başarıyla Ak Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı, Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcılığı yapmış, Genel Merkezin Desteklediği Avukat Gökhan ÖKTEN var...

Diğer tarafta; Ak Parti İl Başkanlığı eski Başkan Yardımcısı Halil Gönülcü var...

Nasıl oluyor da Halil GÖNÜLCÜ daha güçlü görülüyor, Sandık ortaya konamıyor ?

İşte Bu soruyu gündeme Getiren Ak Parti nin Aydındaki en önemli simasına cevabımı bu yazımda veriyorum, hemde tüm açıklıklarıyla...

Ayrıca Egedehaber gazetesinin sahibi Değerli Dostum Akın Sezer de son yazısında bu soruyu sormuş.

ıklıyorum... İşte Gerçekler..

Ak Parti de 2 tane Aydın Merkez İlçe vardır. Birincisi Gerçek Merkez İlçe ikincisi ise Kukla Merkez İlçe dir.

Ak Parti de 2002 yılında İktidar olunduktan sonra Mehmet Erdem İl Başkanı, Cüneyt Bayraktar da Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanıydı.

Ancak Ak Parti Aydın Merkez İlçe nin yetkilerini, İl Yönetimi dediğimiz aslında 5 kişilik gurup olan Maskeli Beşler elinde bulunduruyordu.

Yani Cuneyt Bayraktar kukla Başkandı. Ak Parti Aydın İl Başkanı veMaskeli Beşler gurubu Gerçek Merkez İlçe Başkanıydı.

2004 yılındaki Aydın Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı seçiminde Ak Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem ve yönetiminde Maskeli Beşler gurubu Şuayip Yeğen i destekledi ve Cüneyt Bayraktar ı başkanlıktan indirdi. Şuayip Yeğen Başkan oldu.

Yani Şuayip Yeğen Kukla Başkandı. Ak Parti Aydın İl Başkanı veMaskeli Beşler gurubu Gerçek Merkez İlçe Başkanıydı.

2006 yılında Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde Ak Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem ve Maskeli Beşler gurubu Cüneyt Bayraktar ı destekleyerek mevcut Başkan Şuayip Yeğen i koltuktan indirdi. Cüneyt Bayraktar Başkan oldu.

Yani Cüneyt Bayraktar Kukla Başkandı. Ak Parti Aydın İl Başkanı veMaskeli Beşler gurubu Gerçek Merkez İlçe Başkanıydı.

2007 Yılında Mehmet Erdem Ak Parti Aydın Milletvekili oldu. Fakat İl Başkanı İsmail Hakkı Eser ve Maskeli Beşler Gurubu yine Gerçek Merkez İlçe Başkanıydı.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem Milletvekili oluncaya kadar dönemin Ak Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Ökten Kukla Başkandı. Mehmet Erdem Gerçek Gençlik Kolları İl Başkanıydı.

Maskeli Beşler Gurubunun baskısı sonucu bir gece operasyonuyla Kukla Başkan Cüneyt Bayraktar ve Yönetimi istifa ettirilerek düşürüldü.

Ak Parti Genel Merkezi dönemin Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı şimdinin Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü nin referansıyla Gökhan Ökten i Maskeli Beşler gurubuna karşı Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığına atandı.

Yani Gökhan Ökten Kukla Başkandı. Ak Parti Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser ve Maskeli Beşler gurubu Gerçek Merkez İlçe Başkanıydı.

2008 yılında ise Ak Parti Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser ve Maskeli Beşler gurubu Hakkı Aslan ı destekleyerek Gökhen Ökten i koltuğundan indirdi.

Evet Ak Parti Aydın İl Başkanlığı 2009 Kongresinden sonra Aydın İl Başkanı Sadık Atay ve ekibi Gerçek Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Yani Hakkı Aslan Kukla Başkandı. Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ve Yönetimi Gerçek Merkez İlçe Başkanıydı.

Evet Sonucu Açıklıyorum.

Ak Parti de 2002 den bu yana 10 yıldır Aydın Merkez İlçe Başkanlarını Sayalım.

Cüneyt Bayraktar 0 yıl..

Şuayip Yeğen 0 yıl..

Gökhan Ökten 0 yıl.

Hakkı Aslan 0 yıl..

Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ve Yönetimi 2 Buçuk yıl..

Ak Parti de Maskeli Beşler Gurubu 7 Buçuk yıl..

Şimdi Gerçek ve Kukla Başkanlığın tarifini yapmassam bazı okurlarımızın aklı karışacaktır.

İşte Açıklaması..

Devlet kurumlarındaki Şirketler eliyle üyelere İş konusundaki yardımlar ile Devlet kurumları üzerindeki oterite kurma işini kim yapıyorsa o yönetim o ilçenin Başkanı ve Yönetimidir.

Ak Parti Aydın Teşkilatında Merkez dışındaki İlçelerde bir nebze ilçe Başkanlıkları uygulansa da Aydın Merkez İlçe Başkanlığındaki yetkiler hep İl Başkanı ve gurubunun elinde olmuştur.

Ek olarak; son 2 Buçuk yıllık süreçte Ak Parti de Maskeli Beşler Gurubu; Merkez İlçe Başkanlığı statüsünde temsil edilmesede Milletvekili Statüsünde temsil edilmektedir. Bunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

Bu Yönüyle Bugüne kadar 7.5 yıl Merkez İlçe Başkanlığı yapan gurubun içinden gelen Halil Gönülcü nün toplamda 2.5 yıl Merkez İlçe Başkanlığı yapan guruptan daha çok oy alması gayet doğaldır.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni
Bu yazı toplam 885 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim