• Aydın17 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongre Süreci

04 Ocak 2012 Çarşamba 01:43

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongre süreci üzerine yazacağım.

Bilindiği üzere 15 Ocak 2012 tarihinde Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongresi olacak.

Ak Parti Kurucularından Maskeli Beşler Gurubunun en iyi üyelerinden Halil Gönülcü aylar öncesinden adaylığını duyurmuştu.

Yine bildiğimiz üzere Ak Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem ve ekibi Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkan Adaylarıyla görüşme yaptı. Adaylar Halil Gönülcü, Ahmet Celal Kavcar, Şuayip Yeğen, Atilla Muharrem Uçmaklıoğlu ve Niyazi Aykut tu.

Ancak Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ile birlikte Yardımcısı Teşkilat Başkanı Gökhan Ökten de Genel merkezdeydi.

En sonunda Aday olmayan Gökhan Ökten Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı olacak diye bir karar çıktı. ( Ben bu sonucun çıkacağını Mustafa Yanık Aday mı isimli köşe yazımda yazmıştım )

Süreç ilerledikçe Ak Parti Aydın Merkez İlçe de herkes safını belirlemeye başladı.

Halil Gönülcü nün Yanında İsmail Hakkı Eser, Musa Güzel, Güner Gürgen, Mehmet Filizli, Bayram Kaymaz gibi eski yöneticilerin olduğu söyleniyor.

Gökhan Ökten in yanında ise eski Başkanlar Şuayip Yeğen, Cüneyt Bayraktar, Ahmet Celal Kavcar ın yanısıra Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ve yönetimi olduğu belirtiliyor.

Ak Parti Genel Merkezi nin desteklediği Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Gökhan Ökten ise yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Dün Dalama da bir önceki gün de Umurlu da Seçim çalışmaları yaptı.

Geçtiğimiz dönemde Halil Gönülcü ile görüştüğümde kendisinin seçimi kesin kazanacağını, hatta karşısına adayın dahi çıkamayacağını belirtmişti.

Geçtiğimiz günlerde Gökhan Ökten ile görüşmem de ise Ak Parti Genel Merkez inin adayı Gökhan Ökten; Halil Gönülcü adaylıktan çekilebilir dedi.

Ak Parti eski İl Başkan Yardımcısı Bayram Kaymaz ise Halil gönülcü yü desteklediğini belirterek Gökhan Ökten ve arkadaşlarının iş konusunda baskı yaptığını iddia etti. Bayram Kaymaz ayrıca Genel Merkezin tavrına sert tepki gösterdi. Kız isteme olayı anlattı.

Olay şöyle gelişmiş ; Bir vatandaş başka birisi için kız istemeye gitmiş. Ancak gittiğinde kızı görüp çok beğenince o vatandaşı unutup kızı kendi oğluna istemiş. Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkan adaylarının Ankara ya götürülüp aday olmayan Gökhan Ökten in aday gösterilmesini yanlış kişiye kız istendi olarak yorumladı ve Ben kullanılan Başkan adayları yerinde olsam çok büyük tepki gösterirdim dedi. Onlarla oynandı dedi. Ankaraya gitmeden 10 gün önce Gökhan Ökten isminin belirlendiğini iddia etti.

Halil Gönülcü seçim çalışmalarına erken başladığı için, daha fazla delegeyle görüştüğü belirtliyor. Ancak Gökhan Ökten inde kısa zamanda hızlı çalışmalar yaptığı belirtiliyor.

Halil Gönülcü en büyük tepkiyi Musa Güzel ile birlikte gezmesinden dolayı alıyor. Eski Yöneticilerden Musa Güzel Ak Parti kurallarına nazaran Partide kendi kurallarını uygulayan kendisini Partiden üstün gören birisi olarak biliniyor. ( Değişik söylentiler olsada gözümle görmediğim için yazmayacağım )

Değerli okurlarımız bu yazımda Ak Parti camiasından aldığım izlenimleri aktardım. Seçimi kım kazanır, Kim kimi destekliyor, Mehmet Erdem kimi destekliyor, Ali Gültekin Kılınç kimi destekliyor, Semiha Öyüş kimi destekliyor ?, Cengiz Altıntaş kimi destekliyor ? gibi konuları ileride yazacağım.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 793 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim