• Aydın30 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongresi Neden Ertelendi, Neden İstifa Edildi

07 Ocak 2012 Cumartesi 01:45

Değerli okurlarımız bildiğiniz üzere 15 Ocak 2012 tarihinde yapılacak olan Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongresi ileri bir tarihe ertelendi. Hemen ardında da Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Ahmet Celal Kavcar ve ekibi görevlerinden istifa etti. Neden ?

Öncelikle şunu açıklıkla söyleyebilirim; Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığını Ak Parti Genel Merkezinin desteklediği Gökhan ÖKTEN e karşı aday olan Halil Gönülcü kazanacaktı. Erteleme sebebi budur...

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Ahmet Celal Kavcar ve ekibinin istifa etmesi olayını ise Genel Merkez in desteklediği Gökhan Ökten in seçimle değil atamayla başkanlığa getirileceği şeklinde değerlendirebiliriz.

Ben İl Kongresinden önce Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongresi olacağına inanmıyorum. Ak parti Genel Merkezi Aydında farklı bir yol deneyecektir.

Maskeli Beşler gurubunun en iyi üyelerinden Halil Gönülcü ve ekibinin hedefi; önce Ak parti Aydın Merkez İlçe sonra ise Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ın koltuğunu sallamaktı.

Ak Parti Genel Merkezi bu hamle ile hem Ak Parti Merkez İlçe de Gökhan ÖKTEN in hemde Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık ATAY ın koltuğunu sağlama aldı.

Aydın Teşkilatına karşı bu ambargo nun en büyük sebebinin ise Bölge Koordinatörü Mehmet MÜZEZZİNOĞLU nun Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ekrem ERDEM e verdiği bilgiler olduğunu düşünüyorum.

Gelelim asıl meseleye;

Bir tarafta; Ak Parti Genel Merkezi, Ak parti Aydın İl Başkanı Sadık ATAY, Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Ahmet Celal KAVCAR, Ak Parti Aydın Merkez İlçe eski Başkanı Şuayip YEĞEN, Ak Parti Aydın Merkez İlçe eski Başkanı Cüneyt BAYRAKTAR ve Başarıyla Ak Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı, Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcılığı yapmış, Genel Merkezin Desteklediği Avukat Gökhan ÖKTEN var...

Diğer tarafta; Ak Parti İl Başkanlığı eski Başkan Yardımcısı Halil Gönülcü var...

Nasıl oluyor da Halil GÖNÜLCÜ daha güçlü görülüyor, Sandık ortaya konamıyor ?

İşte Bu soruyu gündeme Getiren Ak Parti nin Aydındaki en önemli simasına cevabını önümüzdeki yazımda vereceğim, hemde tüm açıklıklarıyla...

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 656 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim