• Aydın20 °C

Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

Ak Parti Aydın Merkez İlçe ye Gökhan Ökten Atandı

14 Ocak 2012 Cumartesi 23:18

Bugün akşam saatlerinde AK PARTİ Aydın Merkez İlçe Başkanlığı'na Ankara Genel Merkez tarafından Gökhan Ökten'in atandığı açıklandı.

 
Bu az çok bu konuyu bilen kişiler tarafından tahmin edilen bir durumdu.
 
Bilindiği gibi Genel Merkezin aday olma ikazlarına rağmen Halil Gönülcü'nünde bu görev için aday olduğu biliniyor ve eğer şeçim yapılmış olsaydı kazanacağına desteklemeyenler bile inanmıştı.
 
Her iki adayı destekleyenlerle birlikde bu adaylara eşit mesafede olan benimde arasında bulunduğum sayıları hiçde azımsanmıyacak sayıda; adına ister tarafsız ister üçüncü bir yol ,ister bağlantısız deyin bir gurup vardı.
 
Vardı diyorum çünkü genel merkez kararını vermiş bu saatden sonra şöyle olsaydı, böyle olsaydı demenin hiç bir anlamı yok.
 
Bizim düşüncemiz ötekileşmenin büyümemesi, guruplaşmanın ortadan kaldırılması ve kişilerin enerjisinin 2014'yönlendirilmesi idi.
 
Her iki adayın şahsı ile hiç bir alıp veremediğimiz yoktu.
 
Sadece veteriner bürosuna kendi arzusu ile gelip sıkıntı ve endişelerini anlatan delege, partili, gönüldaş insanların anlattıklarını dinliyor, kesin ve kesin adayların kişiliklerine girmek gibi etik olmayan bir davranış içine girmeden, hiç bir beklentimiz olmadığı için çok ulvi duygularla düşüncelerimizi aktarıyorduk.
 
Demek ki sadece bu partinin başarılı olmasını istediğimiz anlaşılmışki bu büroya her iki adayı destekleyenlerden çok kişinin hemde defalarca geldiği malumdur.
 
Eğer kafalarımızın arkasında menfaat, bir şeyler elde etme, istikbal düşünceleri olsaydı insanların güvenini kazanamazdık.
 
Ancak ülkemizde siyaset azda olsa hala takım tutar gibi yapıldığından, siyasetin illa birilerin adamı olmadanda yapılabileceği ve kişisel istikbal beklentisi olmadan sadece ülkenin çıkarları için yapılacağını kavrayamayanlar en önemliside siyaset yapmanın her yurttaşın hakkı ve bunuda illa birilerine değil kendine güvenerek yapabilecek olanların çıkabileceğini sezemeyenlerin bizleri anlamasını beklemezdik ve bize karşıda cılız çatlak seslerin çıkacağını bekliyorduk.
 
Bunları önemsemiyoruz.
 
Seçme hakkı nasıl bir vatandaşlık hakkı ise seçtiklerinin öz eleştirisini yapmak yani siyaset yapmak da en az onun kadar bir hakdır dolayısle kimsenin kimseye SEN VEYA  SİZ NİYE KARIŞIYORSUNUZ DEMEK HAKKI YOKTUR.
 
Kendine güvenmeyen insanlar öz eleştiriden korktuğu gibi kendi fikirlerinide açıklamakdan korkarlar.
 
Bir tarafda genel merkeze karşı aday olay beşli bir gurup, diğer tarafda aristokratlar sözü bizim sözümüz mü?
 
Delege, partili bunu konuşmuyor mu.?
 
Arkadaşlarım görevini yaptı, endişelerini ilğili yerlere açık yüreklilikle anlattı.
 
Görev tamamlanmıştır.
 
Yapılacak olan başarılı olmayı umut etmektir.
 
Görevi alan arkadaş inşaallah bizim yapmak istediğimiz  şeyleri başarır, Guruplaşmanın, ötekileştirmenin, endişe ve sıkıntıların önüne geçer.
 
Sağlık ve mutlulukla.
 
www.aydinozel.com Köşe Yazarı F. Coşkun IRMAK
Bu yazı toplam 1005 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim