• Aydın31 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti - Bakan - Aydın Anıtı - CHP

02 Temmuz 2011 Cumartesi 22:29

İsmail Hakkı Eser Başkan Adayı Olur mu?

Ak Parti Aydın İl Eski Başkanı, Aydın İl Genel Meclisi Eski Başkanı ve Aydın İl Genel Meclisi Bağımsız Üyesi İsmail Hakkı Eser Aydın ın yetiştirdiği önemli siyasetçilerdendir.

Son günlerde kulağımıza İsmail Hakkı Eser in tekrar Ak Parti Aydın İl Başkanı olacağı İl Kongresinde Aday gösterileceği söylentileri geliyor.

Bilindiği gibi İsmail Hakkı Eser in İl Başkanı olduğu dönemde Başbakan için Peygamber gibidir açıklaması ile Genel Merkez tarafından istifası istenmişti.

Bence İsmail Hakkı Eser in Aydın a sağladığı katkılar bellidir, Aydın da kendisi bir markadır.

Ancak Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan tarafından onay bulması pek mümkün görünmüyor.

 
Halil Gönülcü İl Başkanı Adayı Olacak mı?
 

Ak Parti Aydın İl Teşkilatlarında Mehmet Erdem in 1. Sıradan Aday gösterilmesinden sonra yaşanan şoku yazmıştık.

Aday Adaylığı döneminde Mehmet Erdem aleyhine çalışanlar için düğmeye basıldığını düşünüyorum.

Bu bağlamda Mehmet Erdem in Ak Parti Aydın İl Başkanı Adayı olarak destekleyeceği ismin Halil Gönülcü olduğunu düşünüyorum ve Halil Gönülcü nün de şimdiden Ak Parti Aydın İl Başkanlığı için çalışmalara başladığını biliyorum.

Halil Gönülcü ye süreç Boyunca başarılar diliyorum.

 
SKM Başkanı Cengiz Altıntaş
 

Cengiz Altıntaş Ak Parti Aydın Milletvekili Aday Adaylığı döneminde Parti teşkilatlarının oyları ile yapılan Temayül yoklamasında 1. sıraya yerleşmişti.

Hatta kulağımıza Aday gösterilmeyen Cengiz Altıntaş ın CHP yi destekleyeceği de gelmişti. Tam bu sırada yeni bir refleks ile Cengiz Altıntaş SKM Başkanı yapıldı.

Çok gariptir, Genel Merkez tarafından Tamayülde birinci çıkan Aday adayı Altıntaş sıraya konmazken Aydın Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı yaptı.

Ayrıca bazı eğlence toplantılarında SKM Başkanı Cengiz Altıntaş ın isminin protokol anlamında  İl Başkanı ve Milletvekillerinden öne çıkması şimdiye kadar SKM Başkanlarıyla Cengiz Altıntaş ın farkının ne olduğu sorusunu akıllara getiriyor.

Yeni Dörtyol Aydın Anıtı

Aydın Belediyesi ile Aydın Ticaret Odası işbirliği ile Aydın yeni Dörtyol kavşağında ki Aydın Anıtı nın açılışı yapıldı.

Öncelikle Aydın a kazandırılan bu eser için bu iki kurumu kutluyorum.

Ancak Aydın Üç Gözler, Aydın Efesi ve Aydın inciri gibi birçok tanıtımı birarada yaparken tanıtım eksikliği doğmasına sebep olunmuş.

Reklamcılık ta amaç önemlidir, çok amaçlı Tanıtımların katma değer anlamında etkisi düşer.

Bunun sebebi nin de çok partili Aydın Belediye Meclisi nde herkesin gönlünün yapılması endişesidir. Eskisine oranla çok iyi oldu. Hayırlı Olsun.

 
CHP nin BDP den ne Farkı Kaldı
 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Mazbatayı aldı, Maaşlarını aldılar, Meclise gitti Kayıt yaptırdılar, hatta Meclise gidip Yemin Törenini izlediler, Ancak Atatütk İlke ve İnkilaplarına uyacaklarına dair yemin etmediler.

Yemin eden MHP ye de biz arkadaşlarımızı satmayız diyerek sattınız göndermesi yaptılar.

Siyasetin ayak oyunlarıyla yapıldığı dönemler çok eskilerde kaldı artık halk Samimiyet istiyor, çözüm istiyor, yapay gündem istemiyor.

Milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal acilen hapisten çıkarılmalı, hemde BDP li Sabahat Tuncel zamanında nasıl çıktıysa öyle çıkmalı.

Aykırı çıkış yapan Baykal ın oyununa gelen; yapay gündem üreten Kılıçdaroğlu; mahkeme Balbay ve Haberal ı selbest bırakmazsa, yemin ettiği zaman hem arkadaşlarını satmış olacak, hem tükürdüğünü yalamış olacak, hemde süreci yönetemediği öngörüsüyle Genel Başkanlıktan indirilecektir.

Mehmet Erdem Bakan Olacak mı?
 

Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem seçim sürecini iyi yöneterek Aydındaki başarının mimarı oldu.

Ak Parti Aydından Süpriz yaparak hem 3 Milletvekili çıkardı hemde Türkiyede en çok oyunu artıran 7. il oldu.

Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem Bakan olmalı hatta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının kendisine yakışacağını düşünüyorum.

Semiha Öyüş Bakan mı Olacak ?
 

Ak Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş için Bakan olabileceğine dair duyumlar aldık. Aydında bugüne kadar herkesin Mehmet Erdem den beklediği Bakanlık Semiha Öyüş e verirlirse süpriz yaşanmış olacak.

Ak Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş ün Kadın ve Aile den Sorumlu Bakan olabileceği belirtiliyor.

Ancak ben böyle bir sonuca ihtimal bile vermiyorum.

www.aydinozel.com      Adnan Aytaşkın   Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 786 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim