• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti de Mehmet Erdem Neden 1. Sıraya Yerleşti

18 Nisan 2011 Pazartesi 21:56

Değerli Okuyucularımız bilindiği gibi Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde Ak Partinin Aydında 1. Sıradaki Adayı Milletvekili oldu.

Konu başlığına baktığınızda Neden böyle oldu gibi bir soru var aslında burada Beklenmeyen bir durum oluştuğu için böyle giriş yaptım ve kendi analizlerim gereği bir değerlendirme yapacağım.

Öncelikle Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdem in Listeye gireceğine kesin gözüyle bakılıyordu ancak 1. Sırada olması beklenmiyordu.

Sonra Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın Gökhan Ökten Başkan olsun demesine rağmen Hakkı Aslan ı desteklediği için listede sıkıntı yaşayacağı konuşuluyordu.

En son olarak ta Aydın Teşkilatında bir Cengiz Altıntaş, Olması mümkün değildi ama Niyazi Aykut çuluk oluşmuştu. Milletvekili Mehmet Erdem Uzun süren siyaset hayatında yıpranmıştı. Menfaatler kullanılacak yeni Aday ları öne çıkarıyordu.

Ancak İstikrarlı çalışma, vefa ve dik duruş kazandı. Az çok Ak Parti teşkilatının içerisinde bulundum. Mehmet Erdem in parti içerisindeki ağırlığını her zaman gördüm, Milletvekili aday sıralamasında gördük, bundan sonra da göreceğiz.

Mehmet Erdem Aydın ın Başbakanı

Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem İl Başkanlığı dönemindeki kurduğu yapıyı Milletvekili olduktan sonra da korudu. Gerçi bir dönem kendini Partiden üstün sayan Musa Güzel gibi arkadaşları sayesinde yıprandı ama yinede sonuca odaklanırsak dik duruşunu her zaman korudu.

Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem in 1. Sırada Aday gösterilmesinin sebebi Aydında Kamuoyu yoklamalarında 1. sırada çıkmasındandır. Yani Mehmet Erdem i 1. Sıraya Aydın halkı oturtmuştur.

Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem bugüne kadar mağdur konumda yada işlerinin hızlandırılması konusunda olan birçok Aydınlı vatandaşımıza referans olmuştur. Bu yönüyle Aydın Halkının Vefası üstün gelmiştir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da bunu görmezden gelmemiştir.

Şuan yönünü Milletvekili Mehmet Erdem den çeviren taşkilat mensupları 1. sıraya yerleşmenin sonucunda tekrar yalakalığa başlamıştır. Ancak yüzler ve gözlerdeki ışık eksikliği çevredekilere en güzel cevabı vermektedir. Mehmet Erdem Aydın Taşkilatından daha güçlü gelmiş ve birileri bunun kuyruk acısını çekmektedir.

Önümüzdeki dönemdeki başta il olmak üzere Teşkilatlar Mehmet Erdem gölgesi altında tekrar, eski günlerdeki gibi şekillenmeye başlayacaktır. Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem e tekrar şekillenecek yapıda Başarılar diliyorum.

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 766 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim