• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti de Semiha Öyüş Neden Vekil Adayı Gösterildi?

12 Mayıs 2011 Perşembe 22:03

Ak Parti Aydın da Milletvekili adaylarının belirlenmesi aşamasında nasıl bir yol izledi. Bu izlenen yolda eski Milletvekili Semiha Öyüş nasıl 2. sıraya yerleşti. Bu konu üzerine düşüneceğim.

Semiha Öyüş bilindiği üzere 4 yıl Milletvekilliği yaptı. O dönemde 4. sıradan Milletvekili adayı iken MHP nin meclise girememesinden dolayı seçildi. Ayrıca 4. sıradan oluşunun sebebi de Kurucu İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Ahmet Rıza Acar ın Avukatlığını yapmasıydı.

2007 Genel Seçimlerinde MKYK üyesi olmasına rağmen Nedense tekrar 4. sıraya kondu. Seçim dönemi partililere sözler verip yardımcı olacağını söyledi. Ancak seçilemeyince teşkilat mensuplarına çalışmadınız diye olumsuz davranışlar sergiledi.

Gelelim 2011 yılına; bu sefer Semiha Hanım 2. sıraya yerleşti. Sebebi Aydın Kamuoyu yoklamasındaki çıkan sonuç değil. Çünkü Semiha Hanım Aydın da kamuoyunda negatif enerjisi çoktur ve eksi oyu vardır. Peki neden 2. sıraya yerleşti.

MKYK üyeliği yaptığı dönemden çalışma arkadaşlarının vefa duygusu ağır bastı. Çünkü Semiha Öyüş ü geçen dönem seçilemeyecek yerden sıraya koyan MKYK üyesi arkadaşları kendisine karşı mahçup kaldı ve bu sefer vefa borçlarını ödeyerek garanti yere çektiler.

Semiha Hanım ın bir ekibi olmadığı siyasi oteriteler tarafından dillendiriliyor. Ak Parti Aydın da 1. Parti olamayacaksa, Milletvekili sayısı 1 eksik olacaksa bunun sebebinin Semiha Öyüş olduğunu Aydın Kamuoyu bilmektedir.

Kimse kusura bakmasın ama benim doğrularım bunlar. Milletvekilliği piyango dan çıkan bir meslek olmamalıdır, olursa da Aydın Kaybeder, Türkiye Kaybeder...

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 615 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim