• Aydın30 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Parti Efeler Belediyesi Adayı Kim Olur Kim Olmaz

05 Kasım 2013 Salı 10:22

Değerli Okurlarımız Bugünkü yazımda Ak Parti Efeler Belediyesi Aday Adaylarını değerlendireceğim.

Öncelikle 5 tane Aday Adayı olması Ak Parti de taleplerin çok olması yönüyle güzel gibi gözükse de gerçek bu değildir.

Ak Parti Efeler Belediyesi Aday Adayı olan şahıslar eski Belediye Başkanı Hüseyin AKSU, Umurlu Belediye Başkanı Rıza POSACI, Nail KAPLI, Mustafa SABUNCU ve Hüseyin TURGUT olmuştur.

Hüseyin AKSU ciddi bir adaydır belki de Aydında Belediyecilik manasında en bilgili kişidir Ak Parti Aday Yaparsa ciddi manada seçimi alma şansı olur diye düşünüyorum. Aday Yapılıp yapılmayacağını merakla bekliyoruz.

Rıza POSACI Aday Adayları arasında en şanslı gördüğüm kişidir, Hem Belediye Başkanı olarak tecrübesiyle görevinin bilincinde, hem de Umurlu ve Dalama bölgesindeki oy potansiyeli gereği Aydında Aday Adayları arasında seçimi alması muhtemel adaylardan birisidir.

Diğer 3 aday Nail KAPLI; Mustafa SABUNCU ve Hüseyin TURGUT un neden aday olduğunu bende anlamadım. Boş Teneke nasıl ses çıkarır, onlarda aynen böyle; 2.250 TL adaylık için yatırdıkları Para ile Ak Parti ye para kazandırmak dışında bir işe yaramadılar.

Ben Şunu söyleyebilecek kadar iddialıyım bu konuda..

Ak Parti Teşkilatları bu sondaki 3 adayı bırakın Belediye Başkanlığını, Belediye Meclis Üyeliğini bile teslim etmez..

Gelelim Gökhan ÖKTEN Meselesine..

Ak Parti Efeler İlçe Başkanı Gökhan ÖKTEN eğer Genel Merkez tarafından aday yapılırsa hayır demez ancak Ak Parti Genel Merkezi Gökhan ÖKTEN i aday yapmaz, böyle bir beklenti Aydın Basın Camiası tarafından bilinçli olarak sanal bir şekilde çıkarılmakta Gökhan ÖKTEN de gelen ortaya Şutunu çekmektedir.

Gelelim Şevket KAYA Meselesine..

Şevket KAYA; 2009 yerel seçimlerinde teşkilat içerisinde iyi bir rüzgâr yakalamıştı o dönemde aday yapılma ihtimali vardı ama artık şu dönemde yok çünkü aday yapılması muhtemel Mevcut 2 aday adayından daha iyi bir aday olmayacaktır. Eğer dışarıdan birisi aday yapılacaksa o aday Mevcut Aday Adaylarından üstün ve herkes tarafından kabul gören birisi olacaktır.

Ak Parti Efeler İlçe Belediye Başkan Adaylığı öncelikle Rıza POSACI ya verilebilir, olmazsa ikinci olarak Hüseyin AKSU ya verilebilir ama bu iki aday olmazsa herkesin arkasında durabileceği ortak bir aday olur. Bu aday içinde isim zikretmek şuan için Aday Adaylarına saygısızlık olur diye açıklamak istemiyorum.

Süreç boyunca tüm Adaylara başarılar dilerim.

www.aydinozel.com  Adnan AYTAŞKIN   Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 639 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim