• Aydın31 °C

Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

Ak Parti li Atilla Muharrem UÇMAKLIOĞLU ile Çok Özel Görüşme

22 Ocak 2012 Pazar 23:20

Aydın Özel Haber Sitesi olarak;

 
AK Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı ile ilgili süreci yakından takip ettik ve bu bağlamda Genel yayın yönetmenimiz Adnan Aytaşkın ve benbirlikte veya tekli Halil GönülcüSadık Atay,Gökhan ÖktenCengiz Altıntaş ile sizler için özel görüşmeler yaptık, kafalardaki soru işaretlerini kendilerine sorduk onların anlatmak istediklerine tercüman olmaya çalıştık.
 
Gökhan Ökten'in atamasının yapılması ile bu süreç tamamlanıp yeni yönetimin açıklanması beklenirken bugün bir şeyi atladığımı farketipAdnan bey'le iştişare ettikden sonra özel bir görüşme daha yapıp bu konuda eksikliği gidermeye karar verdim.
 
Bu süreçte partili ve delegelerineski ve  yeni yönetimde bulunan yöneticilerin hatta zaman zaman adayların fikir alışverişinde bulunmak için geldiği ve faydalı sohbet ve özeleştirilerin yapıldığı bir büro vardı.
 
Veteriner A.Muharrem Uçmaklıoğlu'nun bürosu..
 
İki yıldır yakinen tanıdığım Muharrem Bey AK Partili herkes ile birlikte sağ cenahın her kesimi tarafından  sevilen hatta sol kesimle bile sıcak ilişkiler kurabilmişdürüst, sözüne güvenilir bir insan.
 
AK Parti'de önemli bir görev verileceğinde akla ilk gelen iki ,üç isimden biri.
 
Tam bir görev adamı.
 
Bugün kendisi ile yaptığım ve zaman zaman da benimde şahit olduğumMerkez ilçe ile ilgili süreçte kendisini ilgilendirenleri aktarmaya çalışacağım.
 
Bu sürecin başında kendisinin kesinlikle kendiliğinden aday olarak ortaya çıkmadığını delege, partili ve bazı muhtarların ısrarları karşısında İl başkanı ile görüşmesinden sonra aday olmaya karar verdiğini samimiyetle söylüyor.
 
Ankara'da ; Genel Merkez görüşmesinden sonra  Genel Merkezinkararına saygının gereği Gökhan Ökten'in bazı toplantılarına katıldığını orada objektif konuşamalar yaptığını söyledi.
 
Delegelerin Halil Gönülcü'ye verdiği desteği de görerek Partininderlenip toparlanması ve kırgınlıkların ortadan kalkması için üçüncü bir aday etrafında toparlanmayı arkadaşları ile birlikde tamamen bir görev anlayışı ile savunduklarını belirti.
 
Ancak geçen günlerde kongrenin ertelenip arkasından Gökhan Ökten'in atamasının yapılması ile birlikte bu savlarınında artık sona erdiğini ve tüm güçleriyle partinin toparlanması için; yardım istendiği her an buna hazır olduklarını söyledi.
 
Kendisi için söylenen  Hakkı Aslan'ın istifası ile Ankara'ya gittiği halde görevi istemediği eleştirisine karşı benim hakkımda söyledikleri tek olumsuz şey bu ancak ben oraya gittiğimde Milletvekili Aday Adayı olma fikrine karar vermiştim ve beraber gittiğim Şuayip Yegen lehine konuşmak için gittim, bu eleştiri çok insafsız ben Ankara dönüşü bir kenara çekilip yatmadım , partimden Milletvekili Aday Adayı oldumlisteye giremedikten sonra da elimden geldiği kadar seçimlerde çalıştım bu gerçek bilerek saptırılıyor dedi.
 
2008 yılında Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongresinde Gökhan Ökten'i; İsmail Hakkı Eser gurubunun adayı karşısında desteklediği kongre hakkında; şimdide olsa aynısı nı yapardım o destek beni İl Genel Meclisi adaylığından etti ancak bunun önemi yok, çünkü köylerde hala Mesut Kibar ile yapmış olduğumuz işler konuşuluyor bu da beni memnun etmeye yetiyor dedi.
 
Gökhan Ökten'le görüşüp görüşmeyeceği ve ne gibi önerileri olacağısorusuna; biraz sonra buraya gelecek dedi sohbetimiz devam ederken Gökhan bey geldi bizim özel görüşmemiz sona erdi ve başka bir görüşme maratonu başladı....
 
SAĞLIK VE MUTLULUKLA
www.aydinozel.com Köşe Yazarı F. Coşkun IRMAK
Bu yazı toplam 1345 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim