• Aydın28 °C

Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seyhan KAYNARCA / Köşe Yazarı

AK Parti ye Kurulan Tuzak

11 Mayıs 2011 Çarşamba 20:49

Genel seçimlere sayılı günler kalmış ve siyasi tansiyon her geçen gün tehlikeli bir şekilde bir toplum mühendisliği çalışması ile yükseltilmekte, siyasi partiler arasıdaki husumet her gün bir doz daha yukarıya taşınmakta. Bunu yapabilecek kadar akıllı insanlardan oluşmuyor türk toplumu bence ve Devlet Bahçeli belki de bilmeden okyanus ötesini işaret ederken, tüm Afrika ve Arap yarımadasında yaşananlardan ve yaşanacak olanlardan sorumlu tek güç olan ABD’ nin Türkiye üzerindeki manipülasyonunu görmemizi sağlıyor.  Yoksa O’ nun kastettiği Fethullah gülen hoca ve cemaat mensuplarının sayın Bahçeli’ nin uçkuruna düşkün ve her türlü hayadan yoksun yakın çalışma arkadaşlarının yaptıklarını bırakın kaydetmeyi duyduklarında yüzleri kızarır elleri ayaklarına dolaşır öylece kalakalırlar.

            Değinmeden geçemeyeceğim ya kusuruma bakmayın kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez tamam da ammmmmmaaaaaaaaaaa  e birader senin karının, çoluk çocuğunun karnı geniş ve yaptıklarını kabulleniyorlar olabilirler de, senin bu yaptığına düpedüz şerefsizlik, edepsizlik, genel ahlaka aykırılık denir. Başka bir şey denemez. Yoksa Hüseyin üzmez bir çocuğu taciz ettiğinde ayağa kalktın da, adamı asmaya kalktın da Baykal yada bahçelinin yakınları yaptığında, ya da Osman kaçmaz yaptığında neden özel yaşam oluyor lan.  Ha o çocuk diğerleri yetişkin dersen olmaz çünkü şerefsizlik şerefsizliktir.

            Her neyse konumuza dönelim. Konumuz 2011 seçimlerinde AKP’ ye kurulan tuzak.

            Şöyle bir genel bakış açısı oluşturursak eğer AKP’ den kimler rahatsız? Yurt içinde kimlerin rahatsız olduğu zaten malumumuz J)). Biz yurt dışına bakalım; çok fazla detay aramaya gerek yok aslında İsrael ve Amerika birleşik devletleri desek yeterli olacaktır.

            Dikkat ederseniz son yıllarda hiçbir siyasi aktör AKP’ yi ABD yardakçılığı ile itham etmiyor. Nasıl edebilsin ki IMF ülkeden kovulmuş, finans sektörü güçlenmiş, ekonomik göstergeleri iyi, yardım diye dilenmeyen ve böylece ona gebe kalmayan bir Türkiye. F 34 uçak motorlarının teknoloji transferiyle Türkiye’ de yapılmasını kabul ettirmiş daha yeni yaw geçen gün böyle bir Türkiye 10 yıl öncesinden çok farklı ( gerçi sen gel de bunu bizim halka anlat hatta özellikle İzmirlilere).

            Muhakkak ki dünyanın büyük abisi olan ABD  bu durumdan cok ama cok rahatsız olmak zorunda hele iran’ la flört, Suriye ile ilişkiler, israel’ e karşı takınılan tavır. Sonuçta süper güç için AKP artık istenmeyen adam.

            Şimdi ABD ve onun yerli işbirlikçileri AKP’ yi devirmek pahasına çok tehlikeli bir oyun sahneye koymaktalar.

            Kürtler isyan başlatmış durumdalar vatanımın güney doğusunda, tv lerden göremiyoruz bunu ve iyi ki de göremiyoruz, halk sağduyusunu kaybederse olabileceklerden uykularım kaçıyor. Şimdilik  bu görüntüler doğan medyası tarafından kullanılmıyor ve AKP bu durumdan etkilenmiyor olsa da yakın bir tarihte bu medya grubunun en küçük bir zafiyette bu durumu büyük bir kara propaganda olarak akp aleyhine kullanabileceğini düşünüyorum ben.

            Başbakan Erdoğan bu isyan dalgası karşısında ne yaparsa yapsın hem Kürtlere hem de Türklere yaranamayacak. Bu öyle bir kapan ki, seçime 33 gün kalmış bir ülkeye kurulmuş öyle bir kapan ki tarif etmek bile hiç kolay değil.

            CHP ve MHP’ nin AKP başına örmeye çalıştığı ahlaksızlıklarımızı kayda alan sensin servis eden de, servisçilerini yakalamakta senin sorumluluğun argümanı Kürt kartı yanında devede kulak kalır. Ahlaksız olmak öyle bir meziyettir ki sadece ifşa edilince ortaya çıkar. Uçkuruna sahip olsaydın kardeşim geçmiş ola denmeli sadece.

            Hem Kürtler hem de bu siyasi deprem etkisi oluşturan kaset furyası seçim öncesinde genel görünümü bozuyor ve halkın gözünden dezenformasyonla bir şeylerin götürülüyor olmasını gizliyor. Götürülen ne mi?

            Özgürlüğü ………………….

            Ergenekoncular için özgürlük mü? Hadi canım. Onlar suçları ispatlanamasa dahi en az 10 yıl içeride tutulacaklar. Halkın değerlerinden bi haber ve onlarla dalga gecen, onları aşağılayan bu tipler. Genç kadınlarla yatan ve askeri casusluk çetesinin bir bakıma muhpiri olan amiraller istifa etti mi ya? Alt rütbeler önemli değil, general en azından 60 yaşında, 20 yaşında güzel bir kadınla yatmak için neler vermez? Genel ahlak değerlerinden yoksunsa ve bir inancıda yoksa. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya.

            Yazıyı oldukça uzattığımın farkındayım, önümüzdeki günlerde ne olursa olsun Türk olarak bizlerin asla ama asla sağduyumuzu kaybetmememizi ve kürt kardeşlerimizin pkk militanı ve yandaşı olan Kürtlerden fazla olduğunu, bin yıllık birlikteliğimizin olduğunu unutmamamız. Bu oyunun içinde gerçeği görmemiz ve her türlü pisliği saf dışı edebilmemiz dileklerimle …..

Bu yazı toplam 1383 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim