• Aydın13 °C

Gökhan ÖZAKEL / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gökhan ÖZAKEL / Köşe Yazarı

AK PARTİDE AYDIN DEPREMİ

13 Haziran 2011 Pazartesi 00:58

Merhabalar değerli okurlarım yeni bir haftaya daha başladık,umarım bu hafta sizler için sevdiklerinizle birlikte,olmasını istediğiniz dileklerinizin gerçekleşeceği bir hafta olmasını temenni ederek bu haftaki köşem de ülkemizin ve aydınımızın,sonucunu heyecanla beklediği ve yaşadığı seçim sonuçların dan bahsetmek istiyorum.

 

Malum 12 haziran günü hepimiz heyecanlı bir şekilde kimimiz,ailelerimizi yanımıza alarak kimimiz,sevdikleriyle,kimimiz ise bireysel olarak evlerimizden kalkıp sandık başına gidip oylarımızı kullanarak,vatandaşlık görevlerimizi yerine getirdik.

 

Ülkemize ve aydınımıza yeni hükümetimiz ve kabinemiz şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.Bu seçim sonuçlarını Türk ve dünya tarihine tanıklık etmiş oldu.Rahmetli hemşerimiz,demokrasi şehidimiz Adnan Menderes ve akabinde,Turgut Özal gibi iki dönem tek başına iktidar olmuş liderleri ve hükümetleri halkımız ve biz den önceki nesiller yaşadı,bizlerde okumuş olduğumuz okullarda kitaplarda bunları ders diye okuduk.

www.aydinozel.com   Köşe Yazarı: Gökhan ÖZAKEL 

Tabi üç dönem üst üste tek başına iktidar olan bir hükümet ne gördük,nede duymuştuk.Deselerdi ki bir iktidar oylarını arttırarak tek başına üç dönem iktidar olacak ve bu ülkeyi yönetecek,herhalde hadi canım sende diyerek,birazda alaycı tabirle o söyleyen kişiyle alay ederdik,diye düşünüyorum.

 

AK Parti hükümetinin bu başarıda ki en büyük sahibi kuşkusuz ki sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan ve ona yıllardır sadık kalarak yağmur çamur demeden birlikte hareket eden ekip arkadaşlarınındır.Onları buradan bir kez daha tebrik etmek istiyorum.İmkansızı başardıkları için.

 

Bu sonuç kuşkusuz Türk halkının takdiridir ve buna saygı duymak gerektiğini düşünenlerdenim.Bu seçimler Ak parti için çok rahat geçti,çünkü karşında onu zorlaya bilecek ne bir lider,nede muhalefet partisi vardı.Bu partiler de umarım en kısa sürede başlarında ki şapkayı çıkarıp ortaya koyarak düşünmeleri gerekir,biz neden bu hale geldik diyerek.Aksi taktirde bir zamanların fırtına gibi esen önün de durulamayan,bir demokrat parti ve anavatan partisi vardı.Onlar bu istişareye yapmayarak silinip giderek,tarih kitaplarının arasında tozlu raflara kaldırılan siyasi partiler oldular.Umarım sizlerin sonu da o partilere benzemez ve en kısa sürede yeniden yapılanarak ülkemize ve halkımıza hizmet için yılmadan yorulmadan,tekrar mücadelenize başlarsınız temenni ediyorum.

 

Tabiki ülke genelinde seçim sonuçları belliydi seçimlerden kısa bir süre öncede AK partide tehlike çanlarının çaldığını sizlere duyurmuştum.Yaptığınız yorumlarınızı tek tek okudum öncelikle yapmış olduğunuz yorumlar için sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Bizim gazetemiz,haber sitemiz her zaman doğruları yazan bir haber kaynağıdır,bundan sonrada böyle olacaktır.Kuşkusuz bu siz değerli okurlarımızın teveccühü sayesinde gerçekleşecektir.Her zaman sizlerin sesi olacağız bundan kuşkunuz olmasın.

 

Aydın da ülke geneleninin tam tersi bir sonuç nüksetti sezgilerimiz bu kanı üzerindeydi.Buda aydınlı hemşerilerimizin taktiriydi,şüphesiz ki bu sonucun böyle olmasının nedenleri vardı bunlarıda bu hafta sizlerle paylaşmak istiyorum sevgili okurlarım umarım yapacak olduğunuz yorumlarla sizinde görüş ve önerilerini almak istiyorum.

 

Aydın teşkilatın da bana göre seçimlerin ardın dan bir değişiklik kesinlikle olmalıdır.Bunu altını çizerek söylemek istiyorum.Özellikle sayın sadık atayın görevi derhal bırakarak genç ülkesi için canını gözünü kırpmadan feda edecek arkadaşlarımıza ve onların kuracağı yeni teşkilata devretmesi gerekir.Bir belediye seçimi,bir referandum ve birde ülke genelin de yapılmış seçimlere katılan aydın teşkilatı,yani sadık atay ve ekibi hep başarısız olmuşlardır.Yaşadıkları ve seçim yarışın da aydın ülke genelin de hep kırmızı haritada yer almış yani CHP nin kalesi gibi gözüken illerin arasın da yer almıştır.Kuşkusuz bunun nedeni millet vekillerinin sıralamada kı yerleri ve il yönetimin bariz hataları tekrarlamaları sonucun da gerçekleşmiştir.

 

Ben buradan sayın sadık atay’a sesleniyorum bu parti sizin aydın da tekeliniz mi ki bu koltuğunuzdan ısrarlar yapışmışsınız terk etmiyorsunuz?

 

Neden aydın kırmızı renkte haritada hiç düşündünüz mü?

 

Başbakanımızın yüzüne bu sonuçlarla nasıl bakmayı ve kendinizi nasıl savunmayı düşünüyorsunuz?

 

Siz ve ekibiniz aydın da başarılı olduğunuza gerçekten inanıyor musunuz sayın atay?

 

Aydın halkının ve seçmeninin sevgisini ne kadar kazandığınıza inanıyorsunuz?

 

Kuşkusuz sorunlar çok ama umarım en kısa sürede istifanızı vererek aydınlı siyasete ve ak partiye gönül veren gençlerin önünü açarak Ak partiyi aydın da belli bir noktaya taşırsınız.

 

Bir de 12 haziran gecesi aydın da yapmış olduğunuz eğlencede cabası inanın bana çok komik gözüktünüz sanki aydında  seçimin gali siz olmuşsunuz gibi aydın da alınan bu şonuç ve çıkarılan 3 millet vekili sizin eseriniz mi yoksa aydın halkının başbakanımıza olan teveccühünün eserimi bunlarını kendinize hiç sordunuz mu acaba ?

Hele bide söz de ak partili diye meydanda eğlenenlerin sizi omuzlara alarak sizi yüceltmelerinde cabası geldi bana!...

Bir parti görevlisinin yanınıza yaklaşarak ben gönüllü bir partiliyim ve bu eğlenceyi burada kabul etmiyorum başarısızsınız sorusunu size yöneltmesi sizin de küçümser bi tavırla sende kimsin rakamlardan haberin varmı gibi partiye gönül vermiş birine bu şekil de davranması harem saltanatınızın bir eseri olması gerek.Bu davranışınızı şiddetle kınıyorum sayın atay!...

Umarım aydın teşkilatı en kısa sürede yapmış oldukları hatalarını anlarlar ve yanlışlarından dönerler diye umud ediyorum.Burada sözlerimi noktalarken bir sonraki hafta tekrar görüşmek üzere siz değerli okurlarımı Allah cc ısmarlıyorum.Herşey gönlünüzce olsun sağlıcakla kalın…

Bu yazı toplam 1309 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim