• Aydın29 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ak Partili Cengiz Altıntaş ile Çok Özel Görüşme

21 Ocak 2012 Cumartesi 02:15

Değerli Okurlarımız bir dost vesilesiyle Ak Parti den Milletvekili Aday Adayıolan, hatta Temayül Yoklamasında 1. sıradaçıkmasına rağmen listeye alınmayan, Aydın Uğur Dersanelerinin Sahibi Cengiz ALTINTAŞ ile çok özel görüşme fırsatı buldum.

Cengiz Altıntaş tan Açıklamalar...

Cengiz Altıntaş : Bir soru üzerine; Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç Bey in Danışmanı Erdal Savaş ın her türlü bilgiyi Gültekin Bey ile paylaştığını düşünmüyorum dedi.

Cengiz Altıntaş : Aydın Ak Parti nin önünde şuanda 3 önemli gündem olduğunu, bunların Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı seçimleri, Ak Parti Aydın İl Başkanlığı Seçimleri ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri dedi.

Cengiz Altıntaş : Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongresi sürecinde Gökhan Ökten i desteklediğini belirterek, Genel Merkeze karşı siyaset yapılmaz dedi.

Cengiz Altıntaş : Ak Parti İlçe kongrelerinde olan sıkıntlardan Dünya Lideri Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ın ayrıntılı bir şekilde ilgilenmediğini düşündüğünü, Başbakan Ak Parti Aydında, Karpuzlu da yada başka  İlçe de kim adaymış, kim seçilecekmiş bunlarla tek tek ilgilenmez dedi.

Cengiz Altıntaş : Bir soru üzerine; Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongre sürecinde Başkan Adaylarından Halil Gönülcü nün kendisini ziyaret ettiğini ancak Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığına atanan Gökhan ÖKTEN in kendisini ziyaret etmediğini söyledi.

Cengiz Altıntaş : Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkan Adaylarından Halil Gönülcü ile ilgili 100.000 in üzerinde nufusu bulunan ilçelerde en az Üniversite mezunu şartı olduğu söyleminin bahane olduğunu, böyle olsaydı yine Beldeleriyle birlikte 100.000 in üzerinde nufusu olan Ak Parti Kuşadası İlçe Başkanının İlkokul mezunu seçilemezdi dedi.

Cengiz Altıntaş : Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığına Atanan Gökhan ÖKTEN, atandıktan sonra diğer adayları toplayıp görüş ve düşüncelerini almalıydı dedi.

Cengiz Altıntaş : Ak Parti Aydın İl Başkanlığına adaymısınız sorusuna,aday olmayı düşünmüyorum, Başbakanımız ve Ak Pati Genel Merkezimiz İl Kongresine tek liste gidecektir, Genel Merkezimizindesteklediği ismin arkasında oluruz dedi.

Cengiz Altıntaş : Ak Parti Aydın Teşkilatında şuanda bölünmeler olduğunu belirterek, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde Aydın teşkilatın kendisini toparlaması gerektiğini, seçimlerde Aday kadar Teşkilatın çalışması da çok önemli dedi.

Cengiz Altıntaş : Ak Parti İl Başkanlığı için Genel Merkeze görüşmeye davet edilirse gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine; Ak Parti Genel Merkezinden gelecek her türlü davet e gitmek, bizim için bir görevdirdedi.

Cengiz Altıntaş : Ak Parti Aydın Merkez İlçe sürecinde, Gökhan Öktenisminin Genel Merkez tarafından açıklanmasından yaklaşık 10 gün önce, bu bilginin kendisine geldiğini söyleyen Cengiz Altıntaş, birilerinin şaşırdık, beklemiyorduk demesine şaşırdığını söyledi.

Cengiz Altıntaş : Gökhan Ökten i 3 tane eski Merkez İlçe Başkanı,Aydın İl Başkanı Sadık Atay ve Genel Merkez in desteklediği süreçteHalil Gönülcü ye karşı sandığın neden ortaya konmadığını merak ettiğini söyleyen Cengiz Altıntaş, ayrıca Delegeleri de kendileri yazmışlardı dedi.

Cengiz Altıntaş : Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, Aydın Merkez İlçe Sürecinde Gökhan Ökten yerine Halil Gönülcü yü destekleseydi,delege üzerindeki etki ne şekilde değişirdi dedi.

Adnan Aytaşkın :

Değerli Okurlarımız öncelikle Cengiz Altıntaş Beyefendiye samimi açıklamalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Cengiz Altıntaş İl Başkanlığına Genel Merkez tarafından getirilirse, desteklenirse görevi kabul edecektir, Teşkilatçı yapısıyla toparlayıcı olacak ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Seçimlerine Ak Parti yi başarıyla götürecektir.

Aydın Ak Parti Teşkilatından Mustafa Savaş, Sadık Atay ve Cengiz Altıntaş ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkması halindebaşarısız olunacağınıteşkilat kadar Adayın da çok önemli olduğunuAk Parti de Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanabilecek en güçlü kişinin, teşkilatçılığı ve Aydında Marka olması dolayısıyla Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem olduğunu düşünüyorum.

Ak Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanlığının Merkez İlçe Kongresinin ertelemesini, her ne kadar Maskeli Beşler grubunu tasvip etmesemde Anti Demokratik olduğunu düşünüyorum.

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığına Gökhan Ökten in atanmasındaAk Parti Aydın İl Başkanlığının etkili olduğunu düşünüyorum.

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongresinin Aydın İl Başkanlığı Kongresinden sonra yapılacağını düşünüyorum. Ak Parti Aydın İl Başkanlığı seçiminde Merkez İlçe Delegeleri olmayacaktır.

Ak Parti Aydın İl Başkanlığı Kongresinde mevcut Başkan Sadık Atay ın tekrar Ak Parti Genel Merkezinin adayı olarak tek liste gireceğinidüşünüyorum.

Cengiz Altıntaş Ak Parti Aydın Teşkilatındaki Ak Parti Aydın MilletvekiliMehmet Erdem den sonra en etkili ikinci isimdir.

Cengiz Altıntaş samimi, kibar, sevecen, pozitif enerji saçan ve önümüzdeki süreçte Aydın Siyasetine yön vermesini beklediğim bir Halk adamıdır.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 634 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim