• Aydın22 °C

Bilgin KUŞAKSIZ / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgin KUŞAKSIZ / Köşe Yazarı

AKILLI İNSANLARLA GÜNE BAŞLAMAK

11 Ekim 2010 Pazartesi 22:17

UĞRAŞMANIN ADI

     Ben herkesle uğraşırmıyım,uğraşıyormuyum bilmem ama halk (uğraş ma)diyorsa uğraşıyormuşum anlamına gelir.

      Pazertesi ve sabah mekanımdayım(UZMAN AKTAR)gelen iletilerle uğraşırken  bir yakışıklı dikildi kapıya ve(Bilgin sen Valiliğin arkasındaki çöplerle uğraşacağına kendi sokağındaki çöplerle uğraşsana)deyiverdi.

Gelen hem Avukatlık kariyerinde ismini duyurmuş sosyal bir insan , hem  öğretmenlik kariyerinde zirveye oturmuş gönül dostu Can Ersoy du bu isim.

      Hayatımızda ilkler ve vazgeçilmezler vardır ve bu vazgeçilmezlerimizden biri de sevgili dostumuz Can Ersoy.

Vakit bulduğumuzda laflaşırız,en kıytırık lafların çekirdeğinden yola çıkar birbirimizden bir kelime öğrenmeden sohbeti bırakmayız.Onunla ayrı bir söylemimiz vardır.Neticede sevgi üsdat Ersoy’un çöp uyarısı sabah aldığım ilk tepkiydi.

      İşte başımın belası bizim kız Can beyden sonra karşıma dikildi.Filiz malum her konuda benim düşüncelerine ihtiyaç duyduğum kişi malum soyadı benzerliği de olsa kardeş ya da amca kızı değil ama neticede her hamlemde bana yardımcı olan bu akıl hocamız da Can hocadan sonra tuz biber oldu.Bugünüm nasıl geçer bilmem ama heralde iki akıllı insandan sonra bugün akıllı insanlarla günüm geçecek ya sizin ilk gördüğünüz insanlara benzermi gününüz?

Bu yazı toplam 935 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim