• Aydın19 °C

Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

AKPARTİ GENEL KURULU 30 EYLÜL 2012 HEDEF 2023 YILI

27 Eylül 2012 Perşembe 01:28

Akparti, Genel kurul çalışmaların çok bilimsel hazırlanıyor. Yeni katılımlarla, 2023 e gidecek ekip güçleniyor. Yapılanlar - Yapılması beklenenler.

Akparti  Genel başkanı, sayın Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN,  uzun zamandan beri bu tarihe kilitlenmişti, Olağan genel kurul öncesi toplumun ekonomik, sosyal, teknik, siyasal kanaat önderlerinden  hatırı sayılır  sayıda  insanımıza , bu hedefe birlikte kenetlenmek adına  Akparti  kadrolarına davet etti. Bir çok kişinin bu daveti kabul ettiğini görüyoruz. Bazılarına rozetleri takıldı bile, bazıların ise az kaldı.  İnşallah iyi olacak, hayır olacak. Genel Başkanın bu çabalarına da takdirle karşılıyor. Allah sağlık ve sabır versin, işlerini kolay eylesin diyorum.

   

  Akparti, kuruluşunun 11. yılına, 2023 e  baktığımızda , önümüzde  11 yıl var. Güzel bir çağrışım yaptı bende. 11 yıl içinde Ak partinin kazanımlarını, sizlerle birlikte gözden geçirme ihtiyacı duydum.” İnsan oğlu beşerdir. Şaşar” demişler.

    Türkiye, yıllardır, koalisyon ve Azınlık hükümetleriyle  kaçmaktan, hedef belirlemeye vakit bulamıyordu.

     Yıllardır, günü kurtarma telaşında olan Türkiye’nin , gelecek 11 yıl için kafa yorası ,bizim önemli bir mesafe kat ettiğimizi gösteriyor.

       Bu günler, çevre ve Avrupa ülkelerinin  çok sıkıntılı  günleri. Bizde ise, maliye bakanımız ile, ticaret bakanımız farklı görüşler sergileyerek, tüm ekonomicileri  dikkat kesebiliyorlar.  Farklı gibi görünen görüş belirtseler bile, Siyasi istikrarın  güven verdiğini gözlüyoruz.  Siyasi istikrarın belisizlikleri ortadan kaldırdığına şahit oluyoruz.   Bir çok meslek kuruluşunun bu yönde beyanları küçümsenemez.

        İstikrarın nimetlerinden biri de insanımızdaki özgüvenin artmış olmasıdır.  Hiç kurtulamayacakmışız gibi  görünen  askeri vesayet düzeni tasfiye edildi. Kargaşadan, Belirsizlikten, istikrarsızlıktan medet uman, beslenen bataklık kurutulmaya başlandı. Kimsenin kimseye yok  etmeye hakkının  olmadığı ortaya konulmaya çalışılıyor. Her türlü sorunun siyasi irade ile çözümü sağlanıyor.

        Siyasi sistem uzmanlaşmayı teşvik ediyor  ve başardı denilebilir. En önemli örneklerden biri, “anayasa uzmanlaşma komisyonu”. Komisyonun  kendinden bekleneni verdiği  ve güzel performans sergilediği gözleniyor.   Anayasa üzerinde Bu güne kadar uzlaşılan maddeleri ile, Artık  Türkiye’nin  yeni bir anayasası var dedir ti. Ne Mutlu.

          Türkiye, 28 şubat’ta  tükenmişti, bunu artık herkes söyleyebiliyor. 2000, 2001 krizinde de dibe vurmuştu.

            Akpati, Halka kendisi anlattığı günden beri, reel  politikayı dikkate almış, zorlama kullanmamış,gerektiğinde sabırla beklemesini bilmiş ve bazı soruların cevaplarının zaman içinde olgunlaşmasını beklemiş. Türkiye insanını ve fiziki yapısını değiştirmeyi ve dönüştürmeyi  bilmiştir.

            Sön on yılda çok büyük badireler  atlattığımız ve geride bıraktığımızı unutmayalım.

   Gelecek  11 yıl için düşünceleri ileriki günlerde sunmak istiyorum. Allaha emanet olunuz.

             Sevgi ve saygılarımı sunarım. Şuayip YEGEN   27.09.2012   AYDIN

          Menderes  Demokrasi Derneği başkanı.     Gsm: 0 535 977 33 57

Bu yazı toplam 1299 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim