• Aydın32 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Ali Uzunırmak MHP li Recep Taner i Neden Rakip Gördü

05 Ekim 2012 Cuma 03:16

Değerli okurlarımız dünkü yazımda Yarın ki yazımda MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ın, MHP Aydın eski Milletvekili Recep Taner i o dönemde neden rakip gördüğünü yazacağım demiştim.

2011 Genel Seçimleri öncesi Milliyetçi Hareket Partisi Aydın da 3 Millevekili ile temsil ediliyordu ve Ertuğrul Kumcuoğlu daha çok Ankarada olduğu ve diğer vekillere Abilik yaptığı için Aydın Siyasetinde Ali Uzunırmak ve Recep Taner etkiliydi.

Aydında MHP deki Ali Uzunırmak ın ağırlığı geçmişten bugüne hep olmuştur. Ancak Dönemin MHP Aydın Milletvekili Recep Taner; Milliyetçi Camianın etkinliklerinde, toplantılarında karşısında Mikrofon bulduğu zaman, günden güne daha etkili söylemlerle sanki MHP nin Aydındaki 1. Sözcüsü havası vermeye başlamıştı.

Ayrıca Ülkemizde MHP için Ülkü Ocakları ne kadar önemliyse Aydında da MHP için Aydın Ülkü Ocakları çok önemlidir. MHP nin Aydındaki Omurgası nedir dendiğinde geçmişte Aydın Ülkü Ocakları dile getirilirdi.

MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile çok iyi ilişki içerisinde olan Aydın Ülkü Ocakları, Ali Uzunırmak tan veto yediği konularda MHP Aydın Milletvekili Recep Taner ile çalışmaya başlamıştı.

Dönemin MHP Aydın Milletvekili Recep Taner ise Ülkü Ocaklarıyla bu yakınlaşmayı hızlandırmak için Aydın Ülkü Ocaklarının her konuda yanında oldu.

Bu durumdan Rahatsız olan MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ta dünkü yazımda belirttiğim gibi 1. Sıradan aday olduğu ve kendisinin Milletvekiliği garanti olduğu için 2011 Genel Seçimleri Çalışmalarında pasif kaldı.

Yarın ki yazımda MHP Yeni Genel Başkanı nın Kim olacağını yazacağım..

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 664 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim