• Aydın18 °C

Adem ÖZDEMİR / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adem ÖZDEMİR / Köşe Yazarı

Allah(c.c) Bizlerde Şehitlik Nasip Etsin

06 Ağustos 2012 Pazartesi 02:14

Şehitlik Mertebesi Peygamberlerden sonraki mertebedir. Bu nedenle baktığımızda şehitlerimiz garip guruba ailelerden çıkmaktadır. Bu insanlar ekmeğini helal yolla kazanıp, çocuklarını yarı aç yarı tok helal lokmayla büyütüp vatanına milletine hayırlı birer evlat olsunlar diyerek yetiştirmişlerdir.

Evet, o çocuklar büyüdü adam oldu ve adam gibide bu vatan için canını seve seve verdi. Şehitlik o kadar ucuz bir makam değildir. Dünyadaki en büyük makam bile şehitlik makamının yanında beş para etmez. Sakın üzülmeyin ey şehit anaları ve babaları çocuklarınız bir hiç uğruna aramızdan ayrılmadı. Allah için, din için, vatan için millet için milletin namusu için aramızdan ayrıldılar. Onlar ölmedi ölmeyeceklerde.

Sen şehit babası bu yaşa kadar yedirdiğin helal lokmaların karşılığını aldın, oğlunu bu topraklara şehit verdin, peygamberlikten sonraki makama yolladın oğlunu, sen eli ayağı öpülesi şehit anası, içirdiğin helal ak sütün oğlunu şehitlik mertebesine yükselti. Sakın üzülmeyin, sakın dövünmeyin ancak helal süt içenler, helal lokmayla büyütülenler şehir olur.

Hep sorarlar neden garibanların çocukları şehit olurda, zenginin, bürokratın, siyasetçinin maddi durumu çok çok iyi olanın çocukları şehit olmaz. Onlardan da olanlar var, ama çok ama çok azında harama bulaşmamış, yalana dolanmamış, torpiller bir yerlere gelmemişlerin çocuklarında.

Bu nedenle şehitlik makamı ucuz bir makam değildir. Bu dünyada her şeyi parayla, yalanla, dolanla, torpille işlerini halledenler, sakın heveslenmeyin satın alamayacağınız makam şehitlik makamıdır. Bu nedenle Allah (C.C) sizlere şehit anası babası olmayı nasip etmiyor etmesinde.

Hani derler ya zalimin zulmü varsa, mazlumun Allah’ı var. Zenginin 30 bin Lirası, bürokratın, siyasetçinin torpili sayesinde çocukları şehit olmuyorsa hak etmediklerinden, garibanın helal lokması, helal sütü sayesinde Allah (C.C) onları daha bu dünyada taçlandırarak çocuklarına şehitlik mertebesiyle nasip ediyor.

Allah (C.C) bizlerde şehitlik nasip etsin (Amin)  

Bu yazı toplam 1554 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim