• Aydın19 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Anayasa ya Evet

24 Temmuz 2010 Cumartesi 23:36

Bu ülke 20 yılda bir Darbelere alışmıştı. Bunun acısını da halk olarak yıllarca ülkenin ilerleyemeyişi olarak çok çektik. En son 12 Eylül 1980 darbesiyle yapılmış olan Darbe Anayasa sı ile yola devam ediyoruz hala. Şimdi bu ülke adına önemli bir şans var. Yeni Anayasa Referandum ile halkın önüne çıkarılacak. 12 Eylül 2010 günü ülkemiz için garçekten dönüm noktasıdır. Darbecilere Hayır diyecektir bu ülke. Yeni Anayasa ya Evet.

Ben bazı Siyasi Partilerimizin Halkımızı Hayır Oyu na yönlendirerek yanlış yaptıklarını düşünüyorum. Bir siyasi parti nin ilk hedefi İktidar olmalıdır. Ancak emme basma tulumba gibi rakibinin her dediğine yanlış diyen bir muhalefet bu ülkede iktidar olamaz. Bu gidişle Ak Parti bir dönem daha iktidar gözüküyor. İşin biraz da garip tarafı Darbe den ve Anayasa sından en çok zarar görmüş gruplar Hayır oyu kullanmak için halka Hayır oyu kullanma Tavsiyesinde bulunuyorlar. Ancak bu samimi olmayan Hayır kampanyası tabanlarında dahi yer bulmayacaktır.

Bence Siyaset partiler üstü olmalı ve Ülke Menfaat ine Evet denmeli ki Halk sana güvensin ve yanında yer alsın ve seni İktidara taşısın diye düşünüyorum.

Bu yazı toplam 829 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim