• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atatürk'e Hakaret Belgeseline CHP Aydın Gençlik Kollarından Tepki
21 Temmuz 2015 Salı 20:52

Atatürk'e Hakaret Belgeseline CHP Aydın Gençlik Kollarından Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Kemal GÜNERİ yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Kemal GÜNERİ yaptığı açıklamada şunları söyledi.
10 Temmuz Cuma günü TRT Türk ekranlarında yayınlanan, bizlere göre yalan, iftira ve gerici bir zırvadan başka bir şey olmayan ‘Kendi Gökkubbemiz’ adlı sözde belgeselde milli mücadele kahramanlarımız ve partimizin Genel Başkanları Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü hakkında akla izana uygun olmayan ifadeler yer almış, açıkça Cumhuriyet rejimiyle bir hesaplaşma içinde olduklarını gösterircesine hakaretler sıralanmıştır. 
Böyle bir küstahlığın TRT ekranlarında yaşanması ise hem manidar hem de açıkça bu yayını uygun görenlerin arkasında asıl yiyip, içenler, halkının kursağındaki lokmada dahi gözü olan Saraylıların olduğunun göstergesidir. Eğer yok bizler bu düşüncelerimizde yanlışsak derhal gereği yapılmalıdır. Ancak üzerinden günler geçmesine karşın hala sessizliklerini koruyanlar olduğuna göre bu söylediklerimiz yerinde olmuş demektir. Her fırsatta Atatürk’e ve İnönü’ye küfür etme yarışına girildiği ülkemizde bu küstahlıklara karşı sessiz kalacağımızı zannedenler yanılmaktadır. İki ayyaş benzetmesi yapanlardan ve onlardan güç alıp “Tepeden inme dışarıdan gelme yapılan birçok inkılaplar milleti allak bullak etmişti. Paris sokaklarında yetişenler! Hukuk-u beşer beyannamesini ezbere bilenler! Laiklik ve inkılapçılık perdesi altında yoksul Anadolu halkının imanını, vicdanını, hak ve hukukunu pervasızca çiğnediler.Kıtalara hükmeden, 3 kıtada asırlarca dimdik duran ecdadımızı, şurada, burada, halkevlerinde türlü kuyruklara sokarak tahkir ve tehvil ettiler.Onlar kendilerini yarı ilah sayıyorlardı. Yapanlar onlardı, yaratanlar onlardı, partilerinden bahsederken şerefli partimiz diyorlardı. On yılda on beş milyon genç yaratmışlardı. Tam 27 yıl tanrılar gibi konuştular. Firavunlar gibi saltanat sürdüler. Yediler, içtiler, kustular. Altta kalanın canı çıksın. Altta kalan halktı, milletti, köylüydü. Amma nutuklarda, amma afişlerde ‘Köylü milletin efendisidir’ diye yazıyordu. Halkı ve köylüyü efendimiz sensin, efendimiz sensin diye soydular” ifadelerinin yer aldığı sözde belgeselle hakarette bulunanlardan mutlaka hesap sorulacaktır. Ve bu hesabı Türkiye’nin Kurtuluş Savaşçıları olan bizler, yani Mustafa Kemalin Yoldaşları soracaktır. Kimse yılgınlığa kapılmasın. Şairinde dediği gibi ;
“Saraylar saltanatlar çöker 
kan susar bir gün 
zulüm biter. 
menekşelerde açılır üstümüzde 
leylaklarda güler. 
bugünlerden geriye, 
bir yarına gidenler kalır 
bir de yarınlar için direnenler...”
Mücadelemize ve davamıza olan inancımızla direnişimiz sürecektir. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Ya İstiklal Ya Ölüm diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahrolsun işbirlikçi, gerici, yobaz güruh dedi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1405 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim