• Aydın26 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Adü Besyo nun Naziili ye Taşınma Hikayesi

13 Kasım 2009 Cuma 23:18

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu son günlerde Aydın gündemini yoğun bir şekilde teşkil etmeye başladı.

Asıl Suçlu Bölümü Donanımsız açanlar !

Önce bir Üniversitede Bölüm Açıp ta Bina ve Gerekli Techizatı hazırlamayanlar sorumlu bu düşülen durumdan. Eğer bölüm zamanında sağlam temeller üzerine kurulsaydı yıllardır çekilen çileler olmayacaktı. İstikrarlı ve kendini geliştiren bir yüksekokul seyrederdi.

Aydın Adü Besyo Nereleri Gezdi Şimdi Nerelerde!

Germencik in Ortaklar beldesi nde başladı sonra İncirliova da devam etti. Şimdi ise yarısı Aydın Merkez kampüsü nde yarısı da Nazilli Sümer kampüsü nde öğrenim hayatına devam ediyor Aydın Besyo. Bu zaten öylesi saçma bir durum ki bir okulun 2 parça olması akıllara zarar diye düşünüyorum. Şuan yapılması gereken ya Nazilli Besyo Aydın a taşınmalı yada Aydın Besyo Nazilli ye taşınmalıdır. Çünkü Hocaların bir çoğu bikaç gün Nazilli de bikaç gün de Aydın da ders vermektedirler. Bilim insanları göçebe hayatını yaşamaya layık görülmemelidir.

Aydın Adü Besyo Merkez kampüs te kalması gerekirdi !

Aydın Adü Besyo Yönetimi bu konuda çokta tutarlı iş yapmamaktadır. Kararlar neye göre alınıyor neden bir kararlılık yok anlamış değilim. Bence Adü Besyo nun Merkez kampüste kalması gerekirdi. Binlerce öğrenci var sonuçta buradada tesis var o kadar insanla oyun oynarcasına birde dönem arası yer değişikliği hoş değil. Adü Besyo Gerçekten gitmesi gerekseydi bu kadar ses gelmezdi ve sene başında yarısı değil tamamı Nazilli Sümer Kampüsü ne taşınırdı.

Aydın Adü Rektörü Şükrü Boylu Nazilli ye Kıyak mı Geçiyor !

Aydın Adü Rektörü Sayın Şükrü boylu Nazilli de üniversite kurulmasını desteklediğini söyledi geçtiğimiz günlerde ben üniversiteye karşı değilim ancak bir Rektör kendi üniversitesinin bölünmesini ister mi hiç. Belki de önümüzeki dönemde Rektör Seçilemeyeceğini düşünüyordur. Giderayak Nazilli ye kıyak geçmek mi acaba amacı ?

Aydın Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu Neden Besyo ya Sahip çıkmıyor !

Aydın merkez Protokolüne de bir çift laf söylemek istiyorum. Milliyetçilik aileden başlar büyüye büyüye ülke boyutuna kadar devam eder. Nazilli Belediye Başkanı kadar Aydın Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu Besyo için uğraşsaydı. Besyo nun taşınma konusu bile gündeme gelemezdi diye düşünüyorum. Sonuçta binlerce insan Aydın dan taşınacak Aydın ekonomisini düşünmek gerekmiyor mu acaba Sayın başkanım.

Aydın ve Nazilli Çekişme İçine Sokulmuştur !

Aydındaki Sivil Toplum kuruluşları neden sahip çıkmıyorlar. Ben Nazilli de de Üniversitenin gelişmesinden yanayım ancak Aydın dan bölüm alarak değil kendi bölümlerini açarak çünkü bir üniversite içerisinde taşınma ile kazanılacak bişi yoktur bence bunlar küçük oyunlar. Aydın da ki Sivil toplum kuruluşları bu öğrencilerin gitmemesi gerektiğini biliyorlardır sanırım. Biran önce harekete geçip Nazilli deki öğrencileri geri alma gayreti göstermeleri gerekmektedir. Yoksa Aydın kaybedecektir Nazilli kazanırken. Hem Aydın hem Nazilli kazanmalıdır bizi böyle bir çekişme içine sokan yetkilileri hiç hoş karşılamıyorum.

Bu yazı toplam 931 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim