• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın ADÜ de Rektörlük Seçimleri Öncesi

20 Ekim 2010 Çarşamba 00:13

Adnan Menderes Üniversitesi Aydın için en önemli kurumların başında geliyor.

21 Ekim Perşembe günü ilk oturumu ile başlayacak olan ADÜ Rektörlüğü seçimleri Aydın ilimizin bundan sonraki dönemine ait çok şeylere gebedir.

Bir kere Üniversite toplumun her kesimiyle barışık olmalı. Ben hiçbir rektör adayını önde yada arkada olarak görmüyorum.

Herkesin mutlaka hataları olduğu gibi güzel hizmetleride vardır. Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Şükrü Boylu da geçmişte güzel hizmetlere ne kadar imza attıysa bir o kadar da hatalar yapmıştır.

En büyük hatası ise Toplumla barışık olmaması Protokol adamı olmasıdır.

ADÜ Rektörü değişsin demiyorum önemli olan Aydın ise Aydınımıza en çok fayda sağlayacak Rektör Adayını akademisyenlerden seçmelerini rica ediyorum.

Adnan Menderes Üniversitesi aynı dönemde kurulduğu üniversitelere göre geride kaldı maalesef. Bu geri kalmışlığın tabiki nedenleri var ama bunlara girmenin anlamı yok. Geleceğe bakmak lazım.

Bilindiği üzere En son Rektörlük makamını onaylayan, seçen kişi Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dür. Cumhurbaşkanı nın ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu nun 1. sırada oy alsada atamayacağı herkesin dilinde. Çünkü Muhafazakar Demokrat bir görüşe sahip Cumhurbaşkanının bu görüşe zıt bir Rektörü atayamayacağı da gerçektir.

Seçilecek Rektör ;

Adnan Menderes Üniversitesi nin ;

Bina ve Altyapı olarak seviyesini artırmalı..

Öğrenci Sayısında ciddi bir artış sağlanmalı..

Aydın ın kurumlarına daha Profosyonel İlmi faaliyetler konusunda Üniversiteden Destek Sağlanmalı..

Bunların olması için Siyaset gözetmeksizin herkes ile oturup kalkabilecek Aydın Sevdalısı bir Rektör seçileceğine inanıyorum.

Önyargılara kapalı İnsana insan olduğu için değer veren bir Rektör istiyoruz.

Daha önceden olduğu gibi birilerinin arka bahçesi olan toplumsal projelerde önyargılı olan bir anlayış Aydın a kaybettirmiştir, Bundan sonra da kaybettirir.

Aydın uzun yıllardır bürokrat tabanlı veya ehli keyf tabanlı anlayış ile yönetilmektedir. Aydında Ciddi projeler üretilmemektedir.

Herşeyin lafta kaldığı anlayış Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş ile kırılmaya çalışılsa da tek başına yeterli olamamaktadır.

Buradan tüm Rektör Adaylarımıza başarılar diliyorum. Hem yeni ADÜ Rektörümüze hemde Aydın ımıza seçimlerin Hayırlı olmasını temenni ediyorum.

İnşallah Aydın biryerlerden kazanmaya başlar..

Bu yazı toplam 742 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim