• Aydın24 °C

Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bekir AYGÜL / Köşe Yazarı

AYDIN AK PARTİ MERKEZ İLÇE VE DEMOKRASİ HAKEM KURULU

12 Ekim 2009 Pazartesi 02:29

Bekir YÖRÜKOĞLU

“AK PARTİ AYDIN MERKEZ İLÇE VE DEMOKRASİ HAKEM KURULU”

            Ak partinin aydın merkez ilçe daraltılmış danışma meclisi toplantısı pazar günü demokrasi şölenine dönüştü. Yöneticiler ve katılımcılar adeta muhalefete meydan okudular.

            Başta organizasyonu yapan merkez ilçe başkanı ve yöneticileri adeta salona damgasını vurdular. Kamuoyuna verilen mesajlarsa oldukca doyurucu bir o kadarda dikkat çekiciydi.

            Divan oluşumu, ortada il başkanı yanında ilçe başkanı, sağında kadın kolları başkanı ve gençlik kolları başkanıyla beraber biz hep beraber buradayız ve güçlüyüz imajı veriyordu eşe dosta.

Konuşmacılar sırasıyla konuşmasını yaptıktan sonra sıra Aydın milletvekili sayın Mehmet Erdem’e geldi. Topun ağzında CHP vardı. CHP nin gelişmiş ülkelerdeki sol anlayıştan tamamen uzaklaştığını, eski tabirle solcu değil sağında sağında adeta hamuda kalkmış durumda olduğunu dillendirdi. Biraz empati yapmamız gerekirse Said nursi’yi tanımadan, eserlerini okumadan, bilmeden onun hakkında ileri geri konuşmak nasıl yanlış olacaksa yine aynı şekilde Nazım Hikmeti’de tanımadan, kitaplarını okumadan, bilmeden onun hakkında da ileri geri konuşmanın o kadar yanlış olacağını ifade etti. Demokratik açılımın ülkemiz için zaruret olduğunu, muhalefetin açılım konusunda hiçbir fikir ve öneri getiremediğini sayın başbakanımızın terörü bitirmek ve birlik ve beraberliği sağlamak adına, geçmiş iktidarların el atmaya cesaret dahi edemediği bu konuyu çözme doğrultusunda kararlı adımı attığını bundan sonrada kararlılığın devam edeceği mesajını verdi.

Diğer taraftan il başkanı sadık Atay’ın salondaki katılımcıların sorularına doyurucu cevap vermesi aynı zamanda divan başkanı olarak herkesin serbestce düşüncesini açık ve net olarak söyleye bilmelerini sağlaması takdirle karşılandı. Müdahaleci olmadan, kırıcı ve üzücü olaylara meydan vermeden toplantıyı yönetmesi alkışla karşılandı.

Teşkilat çalışmalarının ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıda en fazla göz doldurucu konuşma ise demokrasi hakem kurulu üyesi Şuayip Yeğen’den geldi. Sayın Yeğen’in konuşmasının içeriği ve uslubu tamamen yeni bir misyonun habercisiydi adeta. Bundan sonraki parti içi gelişmeler demokrasi hakem kurulu heyetinin kontrolünde şekilleneceğe benziyor.

 Şuayıp yeğen’in konuşmasından tabanın sesine devamlı kulak vereceklerini, görevlerini sonuna kadar yerine getireceklerini, birlik ve beraberliği sağlamak adına üzerlerine düşen ne görev varsa yerine getirecekleri imasını vererek merkez ilçe seçimlerinin ve il kongresinin tamamen ayrı psikolojik ortamlarda gerçekleştiğini vurguladı.

Kulislerde söylenen, sayın yeğen’in yeni bir misyona doğru adım adım ilerleyeceğini, siyasi arenayı boş bırakmayacağını, demokrasi hakem kurulu üyeleri arkadaşlarıyla beraber görevlerinin bilincinde olarak parti içi demokrasiyi sağlama kararlığında olduklarını gördükleri, bundan sonraki toplantılarda gündeme damga vuracaklarını beklediklerini ifade ediyorlar.

Eğer demokrasi hakem kurulu heyeti, sayın yeğen’in ortaya koyduğu anlayış doğrultusunda hareket eder, çalışmalarında birlik ve beraberliği sağlarsa, Aydın’da ak parti diğer partilerede örnek bir parti haline gelir. Biz buradan sayın Şuayıp Yeğen’in konuşmalarını önemsiyor ve başarılar diliyoruz.

Bu yazı toplam 708 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim