• Aydın25 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Ak Parti ve Katı Atık Ücretleri

08 Şubat 2012 Çarşamba 02:22

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımda Katı Atık Ücretlerineyapılan zam ile ilgili Ak Parti Kanadını yazacağım.

 
 

 

Çevre ve Orman Bakanlığı nın Belediyelere göndermiş olduğu yönetmelik ne demişti.
 
Artık ben size Çop Parası göndermeyeceğim, halktan bu ücretleri tahsil edin, toplayın.. Ve yönetmeliğin içinde belirli kuralları da koymuştu.
 
Aydın Belediyesi katı Atık ücretlerini kafasına göre 10 TL belirleyerek, Ocak ayında yürürlüğe koymuştu.
 
Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ve Ak Parti Aydın Milletvekilleri ile birlikte basının karşısına çıktı ve Aydın Belediyesinin yönetmeliğe uymadığını kafasına göre iş yaptığını açıklamıştı. Hatta Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu nun katı atık ücretlerini Siyasi malzeme olarak kullandığını açıklamıştı.
 
Hatta Çevre ve Orman Bakanlığı nın yönetmeliği gereği olduğu için Ak parti li Belediye Meclis üyeleri nin Aydın Belediye Başkanı ÖzlemÇerçioğlu na yetki verdiler.
 
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bu fiyatları net gidelere görebelirlemediği için Ak Parti konuşma hakkına sahip oldu.
 
Ama bazıları ipin ucunu kaçırdılar o da ayrı konu..
 
Burdan Şunu açıklıyorum.
 
Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, yönetmeliğe uygun bir şekilde katı atık ücretleri belirlenseydi ve rakam 10 değil de 15 TL olsaydı buna karşı çıkmayacaktı. Çıkamayacaktı.
 
Çünkü Ak Parti Hükümeti nin yönetmeliği ne karşı çıkmak olmazdı veBelediye Meclis Üyeleri de bu sebepten dolayı Belediye BaşkanıÇerçioğlu na yetki verdi.
 
Ancak Ak Parti Aydın Miiletvekili Mehmet Erdem 10 TL çok fazla 5 TL nin üzerinde olmamalı.. Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu kesinlikle İndirim yapmalı dedi.
 
İyi de Bakanlık Yönetmelikte diyor ki; bu şartlar doğrultusunda Maliyet hesabı yapılmalı. Ben Göndermicem halktan topla o parayı diyor. 
 
Ak Parti Aydın Milletvekilimiz Mehmet Erdem e Tavsiyem eğer Katı Atık ücretlerinin düşmesini istiyorsa Mecliste Çalışma yapan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan a Bu ücretlerin halktan toplanmaması için destek olsun.
 
Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç a ise diyecek bir sözüm yok, kim çekerse o tarafa gidiyor, ne yaptığını o da bilmiyor, halk adamı görüntüsü çizmeye çalışıyor ama yanlış çalıştığı için kendine faydası yok..
 
Birşey Sormak İstiyorum..
 
Ak Partili Değerli Yöneticiler, Aydın Belediyesi ve Başkanı Özlem Çerçioğlu kafasına göre hareket etmiş olabilir. Haklı Olabilirsiniz.
 
Fakat yapılan yanlışın, uyulmayan Yönetmeliğin kanuni bir yaptırmı yok mu ? Bunun için ne yaptınız bugüne kadar ?
 
Yoksa sizde mi Siyaset yapıyorsunuz halk üzerinden...
 
Bu yönüyle Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay ı kutluyor,Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Ali Gültekin KILINÇ a selamlarımı iletiyorum..
 
www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni
Bu yazı toplam 622 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim