• Aydın28 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Aydın Asto ve Veli Tiryaki

22 Mart 2010 Pazartesi 23:23

Aydın da 95 derneğin bir araya gelerek oluşturduğu Aydın Sivil Toplum Örgütleri ( ASTO ) geçen cumartesi günü genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurula birçok partiden temsilci,  milletvekilleri ve birçok sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. Aralarda sıcak tansiyon yükselten konuşmalarda genel kurulda gerçekleşti. Öncelikle acemiliklerle dopdolu bir genel kurul geçti. 95 derneğin 55 tanesinin katılımı birçok şeyi anlatıyor aslında. Demek ki Asto görevini sağlıklı bir biçimde yerine getiremiyor. %40 ın üzerinde bir katılım eksikliği vardı. İnşallah yeni dönemde seçilen yürütme kurulu işini daha iyi yaparak katılımı yani tüm dernekleri kucaklamayı başarabilir.

Birde toplantıdan sonra bize gelen basın bildirisinde “”   Tüm katılanların oylarını alan Veli Tiryaki ve ekibi güven tazeledi ” cümlesi ve gönderilen fotoğrafların 4 ünde de Umut Arama Kurtarma Derneği Başkanı Veli Tiryaki nin kendisinin bulunması beni şaşırttı. Birincisi liste sistemi ile seçim yapılmadı aday olan 15 kişiden 10 tanesi oy çokluğuna göre seçildi. Yani Veli Tiryaki ve ekibi Tüm Katılanların oylarını alarak güven tazelemiş olmuyor. Umut Arama Kurtarma Derneği Başkanı Veli Tiryaki ve 9 Dernek yöneticisi yürütme kuruluna seçilmiş oluyor.

İkincisi ise milletvekilleri, Siyasi Parti İl Başkanları 55 dernek yöneticisi, kürsüye çıkıp konuşma yapan konuşmacılar ve 10 Kişilik yürütme kurulunun seçildiği Asto genel Kurulunda yürütme kurulunun içinde seçilen daha sonra bu 10 kişilik yürütme kurulundan başkan seçilme ihtimali olan (yani daha başkan seçilmedi) Umut Arama Kurtarma Derneği Başkanı Veli Tiryaki resimlerinin basına gönderilmesi de beni yine şaşırttı.

Hatta divan kurulunun bile fotoğrafının olmaması beni gerçekten şaşırttı ve üzdü. Asto adına üzüldüm. Büyük ihtimal yeni başkan da Umut Arama Kurtarma Derneği Başkanı Veli Tiryaki olacak hayırlı uğurlu olsun diyorum. Asto bu mantıkla giderse hiçbir başarıya imza atamaz. Veya başarılarına gölge düşer. Ben değil biz demeyi öğrenmeden 1 adım öteye gitmenin mümkün olmayacağını bilmemiz gerekir. Küçük olsun benim olsun anlayışı artık yerini değiştirmeli.

Bu yazı toplam 702 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim